Jump to content
NOVIQ

Какви джанти-гуми

Recommended Posts

Здравейте колеги от няколко дни съм собственик на Хонда Акорд 7 ген. 2.2 i-ctdi  2007г. и имам няколко въпроса като за начало. Гумите ми се виждат много ниски 225/45 R17 в същото време и шумни с увеличаване на скоростта. Бихте ли споделили вие с какви карате? Четох в ръководството, че има вариант да се смъкне на R16. Ако реша да остана на 17 цола мога ли да сложа по тясна и висока гума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-тясна можеш, по-висока не е препоръчително, но ако сложиш 50-ка няма да имаш проблем, най-много да изравниш реалната скорост с отчитаната от километража или малко да я надхвърлиш. Ако търсиш комфорт по-добре слез на 16' с 55, което за българските пътища си е минимум, дори най-добре 15' с 65.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С по голям диаметър гуми изчисления разход ще е по голем о реалния заради грешката в изминатите километри. Например ако разликата в скоростта е 3% с толко трябва да се намали изчисления разход.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, NOVIQ написа:

Здравейте колеги от няколко дни съм собственик на Хонда Акорд 7 ген. 2.2 i-ctdi  2007г. и имам няколко въпроса като за начало. Гумите ми се виждат много ниски 225/45 R17 в същото време и шумни с увеличаване на скоростта. Бихте ли споделили вие с какви карате? Четох в ръководството, че има вариант да се смъкне на R16. Ако реша да остана на 17 цола мога ли да сложа по тясна и висока гума?

 

С 225 / 45 / 17 карам лятото, по собствено желание и с 205 / 55 / 16 по принуда, така да се каже. Просто с такива джанти купих колата. Гумите си ги избрах по показател шум най-вече. Летните ми са с шум 67 ДБ, зимните - 68 или 69, не съм сигурен, но е под 70. Зимните ми са по-тихи от летните, с които купих колата - някакъв Мишлен, пак на 16. 

 

Какви са ти гумите? Ако са някои с шум 73-74... Такива ми бяха Мишлените, подарих ги. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са Pirelli Sottozero-зимни. Ниво на шум по описание 72 dB

Редактирано от NOVIQ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...