Jump to content
Николай Димитров

Проблем контактен ключ

Recommended Posts

Здравейте,колеги и за много години!Новата година за съжаление дойде с нови проблеми...Патронника на контактния ключ явно се прецака и ключа не мърда наникъде.Пробвах и с резервния и с него същото положение.Сега проблема е че стигнах до патронника,но е хванат с една скоба за кормилния прът и с нитове.Как се сваля целия патронник и има ли някакъв вариант да се свали само ключалката?Благодаря предварително! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Патрона се сваля като счупиш въпросните нитове, те държат патрона за кормилната колона,иначе няма вадене или поне на мен не ми е извастен друг начин.По спомен на старата кола ги свалих със подходящ секач и с добре премерен удар да не повредиш нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо това не са нитове , а болтове със скъсани глави против майстори. Да ги счупиш означава да си търсиш нов парон. Развиват се със шило и чук с пречукване сранично.

Просто формалност.... Някога смазван ли е партоника ?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,успях да сваля само ключалката и след едно хубаво смазване работата се оправи!Раздвижи се много добре и дано да няма проблеми по-нататък! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,сега забелязах че мигачите не се изключват сами.Какво отговаря за тяхното връщане,да не съм пропуснал някой кабел да свържа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто механично. Няма кабели. Волан и лостове махал ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,свалях ги!Нещо да не съм счупил механизма за връщането на мигача се чудя...трябва пак да разглобявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си махал волана внимавай и с лентовия кабел...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще разглобяваш. Нещо не си нагласил. Има едно зъбче което излиза напред когато дадеш мигач и когато въртиш волана една гърбица го бутва странично и то щраква и се връща лоста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,когато човек пипа бед да знае какво пипа така става..просто като съм слагал волана съм вкарал тая гърбица навътре и тя не е стигала зъбчето за мигачите..малко излишни главоболия си създадох,но открих проблема хаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...