Jump to content
Sign in to follow this  
tenata33

Проблем с заключване то на вратите

Recommended Posts

Проблема е следният.Като наистина дистанционно за отваряне на вратите се отварят само 2 задни.А предните ги отварям ръчно както дигам листчето. А когато заключвам колата бутам листчетата и колата се заключва.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Машинките на централното. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

За много Години Колеги!Живи и здрави и без аварийни през Новата 2020 год.А сега за проблема,който не е чак толкова голям.Изведнъж дистанционното спря да отключва и заключва всичките врати,включително и багажника.Иначе с включване и изключване на алармата от дистанционното и палене няма проблем.Не съм се сблъсквал с това до сега и моля за някаква насока.

      Пздрави

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Проверих предпазителя-здрав е.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Актуаторите са ти за смяна. Поръчваш две от ибей за около 40 50лв общо и ако имаш мерак на час по врата се сменят, когато като мене не си сменял и не знаеш кое точно се откача, даже 40мин, при мене първо шофьорската ту заключва ту не, смених го и след месец и пасажерската започна с номерата, смених и нея

Вече близо година нямам проблеми. 

Edited by Nikito82

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://m.aliexpress.com/item/32692070010.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail

30 кинта за двете. Шофьорската я сменях лятото и гарантирано работи на акорд 7 фейс. Иначе относно смяната я правих по клип от туба, но псувах много. Превъртя кръстат винт на бравата та се наложи разпробиване. Ако намеря клипа ще го кача.

Edited by Ivan_Ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Може и 30 да е било не си спомням, тънко беше и нарочно вземах двете. Смяната не е сложна, малко се оцапваш, надираш и до там.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Здравейте от скоро съм собственик на CR-V 2 генерация , и първият проблем с който се сблъсках беше заключването затова си позволявам да пиша в таззи тема та след като изчетох разни мнения реших да пробвам с ремонт на задната врата свалих машнката лесно е след което с нож и чукче я разлепих не видях механична причина да не работи тествах ел.моторчето дали работи оказа се изправно смазах и сглобих машинката но след няколко залючвания пак отказа затова реших да поръчам от "Автосклад" в Пловдив както беше споменато от колега във форума цената излезе около 16 лева бр.  при подмяната на машинките се оказа че не отговарят съвсем единствено на задната врата пасна при другите  се наложи да разглобявям старите механизми за да взема от тях палеца и оста които се задвижват от зъбното колело като прехвърлих и гумените уплътнения на оста които китаеца беше икономисал монтирах механизмите и сега заключването работи. На една от оригиналните машинки реших да ремонтирам моторчето защото имам подобно от опел вектра абсолютно еднакви са само че опелското е със месингова зъбчатка затова смених четкодържателя сега машинката работи като нова.

IMG_20200216_123303.jpg

IMG_20200216_123417.jpg

IMG_20200216_123758.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
×
×
  • Create New...