Jump to content
Sign in to follow this  
A4kakan

Потракване от диференциала

Recommended Posts

Здравейте.Имам следния проблем.Когато  карам на първа предавка на пълен ляв или десен бавно в кръг се чува леко потракване чат чат от диферинцяла на прав участък е добре.Хонда црв 3 дизел Проблема с лекото претракване от диферинцяла чат чат е само при пълен ляв или десен например като карам на първа в кръг.На прав учстък си е ок.Един майстор от Варна който се занимава само с Хонда ми каза че е попадъл на такъв проблем и се оправяло със смяната на маслото с оригинално на Хонда.Моля за мнения..

Edited by Zlatozator
Колега, другия път си науменувайте темата по-кратко и ясно. И се пише "диференциАл".

Здравей, 

Смяната на маслото в диференциала според мен е задължителна. Маслото само оригинално, събира по спомен 1.2 литра.  Ако няма резултат, то тогава се разтърси из форума за "полиране на дискове" в домашни условия.  Скоро някой беше питал отново за това. Също и в оф-роуд форума има инфо по темата. 

Edited by tanas4o_
  • Upvote 2

99.9% проблема ще се реши след смяна масло диференциал. Интересното е, че при мен звука беше по-скоро стържещ, отколкото тракащ. 

Както е казал колегата над мен, смяната е задължителна и най-вероятно единствената интервенция, която ще ти се наложи да предприемеш за решаване на проблема, по-дибре не отлагай и не го мисли повече. 

При някой от случаите  шума изчезва  при повторна смяна. Все пак при смяната не изтича цялото количество ,и когато не е сменяно никога ,новото бързо става на чорба.Особенно ако стария собственик е газил отзад в вода и е проникнало влага или вода през отдушника ,примерно е рибар и има лодка,маслото е станало на боза в дифта. 

Маслото е единственно това

https://honda-solaray.bg/product/346/diferentsialna-technost-honda-dps-f-1l.html

Edited by CARPERA