Jump to content
l.b.team

Разкачена предна емблема Хонда сивик 8

Recommended Posts

Разкачи ми се предната емблема на маската, някаква идея как точно да я оправа?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да повдигна темата, че да не пускам друга :)

 

Същия проблем с колата на жена ми (Сивика от подписа) Една сутрин го намерих както е посочено на снимката. Някой имал ли е подобен проблем.Лично аз го отдавам на ''фийчър'' от английската сглобка, но все пак искам да го оправя. 

 

Освен да се свали цялата предна броня и маската, има ли според Вас по-бърз и лесен начин да я върна на мястото. 

 

Благодаря предварително!

civic_emblema.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вдигаш предницата на колата и започваш да друсаш и наместваш :)) Сега сериозно - без да свалиш маската, за което и частично бронята.. не виждам вариант. И дори да я свалиш, може би ще трябва да я разцепиш (разлепиш), за да си го наместиш и хванеш както си му е реда.. На мен ми изглежда като удобен момент и извинение пред жената да си купиш една фейслифтова/тайп р/с маска :P

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, няма как да се намести емблемата без да се демонтира маската и да се отвори по подобен начин както се отварят фарове. Самата маска се сваля без да се пипа бронята, трябва само да се свали кората над радиатора. Маската се държи на 4 щипки и два винта. След като емблемата се закрепи, маската трябва да се запечата с подходящ силикон/лепило за фарове, за да не влиза влага вътре.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е деликатна работата със свалянето без да свали бронята. Аз успях веднъж но се "пинках" 2 часа докато сваля долните щипки.. Някой по нетърпелив ще счупи иначе така чупливите я щипки на маската, я държачи на фаровете. Затова предложих безопасния вариант с бронята.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички :) 

Ще се търси вариант със сваляне на бронята и маската. Притеснява ме, че трябва да се разлепи маската и последващото и ''слепяне'' при некачествено изпълнение ще започне да налива вода вътре и пак грозна работа. Май ще търся съвет от тенекеджия, ако може да препоръчате за София ще съм благодарен :)

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да я оставиш за дълбока резерва и да си купиш една от Type S или R. Без да засегна никой, това стъкло е едно от най-безумните неща в тази кола. Не върши никаква работа, не свети, просто едно стъкло/пластмаса или там каквото е което освен грижи, друго не носи. Купи си друга маска и забрави за проблемите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си, че когато започнах да търся кола, гледах Акорд 7 и Сивик 8ма генерация. Едно от нещата,които ама хич не ми харесва в сивика е въпросната стъклена маска. 
Така или иначе карам Акорд, от който съм мега доволен, но по стечение на обстоятелствата имам и Сивик за поддръжка, който като всяка Хонда е прилично здрав, не създава грижи, освен с ей такива неща..

Ta, купуването на нова маска е свързано с неоправдан за женското съсловие разход и за тоя момент не го планирам. Благодаря на всички отзовали се, ще питам един познат, който се занимава с рециклиране на фарове дали биха се наели с тази задача. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, решил си твърдо да е тази. Пробвай да я разлепиш и да си оправиш емблемата. Трябва ти пистолет за топъл въздух с който внимаваш как работиш да не разтопиш пластмасата или сешоар. Пипкава е историята с разлепването но ако си сръчен няма начин да не се справиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...