Jump to content
Moonchild

Удвояване на разстоянието,

Recommended Posts

Kaк ви звучи това ? Особено момента с ацетона ?Аз лично никога не бих си причинил нещо такова на Хондьо, но ... аз не разбирам много от колипо тази причина... коментирайте вие :Dhttp://www.metacafe.com/watch/524517/doubl...gas_mileage_2x/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road®aceR

Е бааааа....ми той сипа една капачка ве ! Аре ако някой се престраши да го тества момента с ацетона да каже ! :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Това ми звучи като клипче как може да си преебете колата :) не дават как сипва само кадър и верно една капачка ужким де:) Верно по смелите които ще пробват да кажат какъв е ефекта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не видяхте ли, че на ацетона пише, че е само за професионални нужди. При нас май няма да работи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony
Отговорено (Редактирано)

Знам че се сипва чист спирт за да се неотрализира водата, но за Ацетон. :) Предполагам повишава октановото число, а от там и намалява нуждата от по-силното натискане на педала. При повечето от нас обаче няма да има ефект. При мен поне колкото повече върви, толкова повече я настъпвам. :)

 

P.P.

Нека се изкаже по темата специалиста по химичните и физичните неща lookcho :)Публикувано изображение

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук теорията е безсилнаПичове,ацетона не се използва за гориво никъде.Във високооктановите горива има метилов алкохол (или метанол). Това е измикярска работа,сигурно някой се е снабдил с клапани и сигменти и се чуди как да си ги продаде.Да не вземе някой да се пробва,че може да си преебе всички гумени съединения, да не говорим за помпата на инжекциона. Макар,че количеството е пренебрежимо малко де

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига глупости!Това количество(около50-100ml.) ацетон на един резервоар няма да се усети.Колко ли хора са повярвали на тъпотиите и са пробвали с ацетон?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на какво е способен човек за една икономия....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Всичко що е въглеводород гори,въпроса при ква темперетура се самозапалва и гори....Навремето продаваха нещо японско за повишаване на октана по бензиностанциите на петрол и като прекалиш сменяш гарнитурките на колекторите....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

знам че съзтезателите сипват метанол, но те отварят двигателя след всяко съзтезание да позабършат тук-там

Редактирано от Kikata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей цццц, как не са го открили до сега, добре че са американците да ни спасят от петролната криза :) !?Според мен ако действаше това с ацетона, не казвам че е опасно или не, досега щеше да е известно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имаше криза за бензин(1990 и 1991)в колите се наливаха кви ли не боклуци и количите вървяха,въпроса е как?А знам че на танка Т-72 двигателя е "многогоривен" върви с дизел и може да се пренастрои скеросин и бензин :) .Военна машина квото падне тва сипват....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имаше криза за бензин(1990 и 1991)в колите се наливаха кви ли не боклуци и количите вървяха,въпроса е как?А знам че на танка Т-72 двигателя е "многогоривен" върви с дизел и може да се пренастрои скеросин и бензин :hondarulez: .Военна машина квото падне тва сипват....

Сега се сещам как 90-91 на връщане от Говедарци бензина на москвича, в който беше компанията свърши та се наложи да се пожертва шише водка(или беше домашна гроздова?!), за да се стигне до бензиностанцията :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Kaк ви звучи това ? Особено момента с ацетона ?Аз лично никога не бих си причинил нещо такова на Хондьо, но ... аз не разбирам много от колипо тази причина... коментирайте вие :Phttp://www.metacafe.com/watch/524517/doubl...gas_mileage_2x/

Във всичко което изгледах има доста верни неща, но нали най-добрата лъжа е тази, в която има голяма доза истина ;)От покзаните неща: - намаляването на теглото (махането на резервната гума и излишния багаж) - вярно е, че колкото е по-малко теглото, толкова ще по-никсък разхода на гориво, но "спечелването" на 20-30 кг от една резервна гума и кутия с инструменти едва ли ще се отрази чувствително (е все пак разхода може да падне с 50 грама на 100 км :) )- налягането в гумите, качественото масло, свещи и кабели - разбира се че имат пряко отношение към разхода, но удвояването на пробега ми звучи силно преувеличено :) ...Е, ако хванете някой таралясник, който е каран с умрели каблеи и свещи, гуми, напомпани на половин атмосфвера и масло, несменяно от 30 000 км - демек едвам се е движил и е давал разход 20 / 100 - след това приведем горезиброените неща в нормално състояние - тогава мога да приема, че разхода му ще падне наполовина :PP.S. Ацетона изобщо не мога да го коментирам :P Редактирано от 100NX Golf Destroyer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ацетона е безмислен - най-малкото КАК ще намали разхода? Ще увеличи кпд на двигателя? Ще каже на инжекторите да впръскват по-малко гориво?!

тая работа е овчоакано :angry: някой си прави чучури и хората му се вързват ... което ме навежда на мисълта - като карам на газ , който е доста по-калоричен от безина ,да не ми е паднал разхода :unsure:

Разхода ти пада разбира се... в ТЕГЛО, а литърът е мярка за обем :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4-5 години и нафталин слагаха,уж да покачи октана на бензина,но колко го покача не мога да ви кажа.Мога да ви кажа колко сигменти,бутала,гарнитури и т.н. продадох на такива "автотрошачи"преди като работих в магазин за авточасти.Нищо не може да ме учуди вече.Преди аз бях скалъпил една химия :angry: и питайте Benji_CRX какъв беше резултата.Тои беше опитната мишка тогава :unsure: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам,че преди време бащата на един приятел работеше на летището. Естествено като всеки горд Българин си покрадваше по малко керосин. При октаново число 110 и ладов двигател ефекта беше следния: Стопен колектор, бутала, гарнитури, клапани.........абе всичко. Все пак мотора е изчислен за определин вид гориво. Карайте си колите с бензина препоръчан от производителя. П.П.Икономията е майка на мизерията. :P

Има авиационен бензин който е Б-91,Б-92 и т.н.Ако в една Лада налееш керосин тя НЯМА да запали! Ако го налееш на работещ двигател може да продължи да работи но много лошо и без мощност.Причината е,че керосина е ДИЗЕЛОВО гориво и неговото възпламеняване става с висока компресия,подгревателна свещ и т.н.Слагал съм си в мотора авиационен бензин (CZ).Трябва да си призная,че се уплаших...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest addevil
Отговорено (Редактирано)

някои бензино-препродавчи правят такива разтвори на бензина без да знаем, че може и нямкой вече да го е пробвал това с ацетона (ако е по-евтин от бензина) без да знае :P Мисля обаче, че е истинска лудост да си причиниш такова нещо на колата умишлено :P

Редактирано от addevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои бензино-препродавчи правят такива разтвори на бензина без да знаем, че може и нямкой вече да го е пробвал това с ацетона (ако е по-евтин от бензина) без да знае :blink: Мисля обаче, че е истинска лудост да си причиниш такова нещо на колата умишлено :blink:

Защо лудост бе колега?Тука има кукуригалници,дето не им прече да си вдигат мотора всяка седмица по два пъти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо лудост бе колега?Тука има кукуригалници,дето не им прече да си вдигат мотора всяка седмица по два пъти

Я ги накарай да сипят ацетона, за да видиме наистина има ли ефект :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво толкоз безумно видяхте. Имацели секти икспериментиращи с подобни неща и ацетона наистина е една от хвалените добавки. говорим за супер малки концентрации... ако не се лъжа под процент, а 1% на 40л си е 400мл.Какво си мислите, че няма да го пробвам :lol: мързи ме да си търся наистина чист ацетон, иначе до сега да съм го налял... нито ще ми скапе двигателя нито нищо.Хайде сега двигателите ни не са мислени нито за метан нито за прираден газ, ама вървят нали :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой не говори за чудеса. Не ги слушайте тез прехвалени глупости, но за малки промени почти сигурно има нещо вярно.И все пак, разхода се управлява най-вече с десния крак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Ацетона не е подходящ за добавка към бензина, много е летлив и се вазпламенява страшно бързо. При него ме предупрегиха от опасност за предкамерно горене и детонации. Пробвайте се тулол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тринитротулол ;) сигурна работа ,а иначе за добавки пуснах линк ... там си пише доста работи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ацетона не е подходящ за добавка към бензина, много е летлив и се вазпламенява страшно бързо. При него ме предупрегиха от опасност за предкамерно горене и детонации. Пробвайте се тулол.

понеже работя на летището та ги карам тия горива мога да ти кажа евала.говорих с наще химички и ме посуветваха да пробвам с ТОЛУЕН ,нещо кат тулола ама по чисто и по ефективно.а за нафталина,ми от известно време карам с него и сам доволен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Недостатъка на нафталина е, че е канцерогенен, а тулола е скъп :) Няма читава алтернатива май!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...