Jump to content
galin_k

Въпрос за катализатор

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

 

Карам Хрв 124кс, колата е мудна, а всичко е наред, та се интересувм дали е възможно катализаторът да е запушен и заминал като цяло. Вие имате ли наблюдения? Иска ми се да отметна и тази опция. Благодаря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, възможно е.

Случвало ми се е 2 пъти - на една Хонда и на една друга кола.

Не е задължително виновник да е катализатора. Може да е и средното, или задното "гърнета", или и двете. Трябва да провериш цялата изпускателна система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, има ли някакъв начин да разбера дали има проблем с генерацията? На магистрала съм карал доста, ако е било до отпушване. Питам че то на майстор не е проблем да се отиде, но поне да го насоча. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва сваляне и гледане.

Има и по-лесен начин, ама е рискован, не го прави в населено място. Отиди някъде извънградско.

Откачаш тръбата на средното гърне и оставяш генерацията да си виси на тампоните. Правиш едно кръгче с колата, ако може и на баир, и усещаш как върви. Ако има осезаема разлика, търсиш виновното гърне и го сменяваш.

 

Аз така усетих другата кола. Не ще и не ще да върви. Тръгвам аз за съседния град и на баира (който качвах на 2-ра сам) само изгърмя, започна да реве и литна. На върха на баира (700-800 метра 9% наклон) вече бях на 5-а. Спрях горе, и какво - задното гърне се беше откъснало. Катализатора натрошен и се беше пренесъл в гърнето, и го запушил.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, не знам дали ще го направя, но ще потърся някакво решение все пак. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на диагностика всичко е Ок ..няма друго генерация ...фирми за аспуси много ..дигат откачат и виждат,ако не може реже и после заваря ...ако не друго поне да си спокоен и проверил

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой дали е пробвал да прикачи манометър към ламбда сондата да гледа налягането? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...