Jump to content
Ra6ko

Изпускателна система

Recommended Posts

Здравейте колеги, всичко започна от това, че колата не искаше да върви след много гледане и умуване се стигна, че катализатора се е запушил и го издъних, но сега е кухо и звука е отвратителен. С какво да подменя тази част от катализатора, като ще трябва да направя и заваря отвор с резбра за сондата, но ще трябва и втулка да е по-нависоко, че така много сега ще и идва дирекна жега. Другото е идеи за подмяна на задното гърне понеже това е отвратително голямо. Като цяло някой правил ли е промени по изпускателната система и да даде идеи. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да нямалиш шум с се заменя с резонаторно гърне.

Какво ти пречи крайното гърне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върни си катализатора обратно. Каквото и да значи "издъних" пробвай да го възстановиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CARPERA Ясна ми е идеята на резонатора, но трябва и качествен такъв да се намери, затова и питах дали някой е сменял и дали си има на идея от кой модел, относно задното разбирам, че този модел коли се карат от хора който не ги бърка особено външния вид, но мен изключително много ме дразни колко огромно и видимо е задното гърне ако беше като при повечето коли прикрито и да се вижда само накрайника няма проблеми, но се опитвам да и докарам един по-красив вид на джипчето.
@Vancho Издъних означава, че катализатора вътрешноста му се беше разпаднала и беше станала на парцали и пречеше на газовете да излизат нормално и в момента вътре няма нищо седи едно кухо гърне така да го нарека. А да го върна означава да взема нов. Когато на ГТП влезе задължителното поне в моя град за вредни емисии като дори и без него се минава като си на газ, тогава ще се изхарча за нов катализатор. 

И отново питам колеги ако някой е променял или има идеи за генерацията. Ако няма и ще получавам съвети да оставям старата генерация по-добре да затваряме темата и да си ги мисля сам. Благодаря все пак на колегите за по горните мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че бях че чел някъде че става от BMW 2.5 TDS ,обаче не помня къде,запазил съм само снимката.Помня че беше ф60 на вход и изход,задното е по малко и по тихо от оригиналното.

 

 

 

FB_IMG_1566028085847.jpg

Редактирано от Stefan4eto
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя катализатор излезе през ауспуха, смених го с някакво опелско междинно гърне, всичко пасна. Мога да го погледна ако те интересува.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре са като идеи, и двата варианта мога да ги погледна. Но трябва да погледна понеже преди средното гърне върви на 60мм а след средното минава май на 55 или 50мм, такъв спомен имам. Освен може от други модели коли който са с по плоски гърнета и 2.0л като двигател. Ще се разровя. Благодаря колеги. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...