Jump to content
Николай Георгиев

Скърцане на задната част

Recommended Posts

Здравейте, както знаете карам хонда сивик 8 генерация 1.8 140 коня и кати минавам през легнали полицаи или някакви неравности се чува някакво скърцане някъде от задния мост. Въпроса ми е от къде може да е това скърцане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото, което трябва да провериш са тампоните на задния мост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бреййй и при мен така... само че при мен е сутрин като е студена и спра на светофара ( на 200м) от потеглянето е, и спря рязко се чува едно дразнещо скърцане. Тампони при мен не са, аз стигнах до извода, че са задните спирачки. Или дисковете или накладките.. ще разследвам от къде е.
Виж при колегата е различно, при него е при спящ полицай... 99% са тампони! Тук в Англия ги лекуват с WD-40, пръскаш обилно и забравяш! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз сменях задни тампони, който си бяха зле, но скърцането остана. Отделно преди година година имаше ревизия на задните спирачни апарати, защото тракаха по павета. Мисля, че скърцането идва от амортисьорите.

 

edit: Мисля да сменям задните амортисьори, но се чудех дали да не сменя и задните пружини. Колата е видимо клекнала отзад, а когато се качат 2 човека отзад все едно карам картинг. Споделете си мнението за пружините.

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Задните пружини и при мен не държат на товар (седан). Не знам дали това си е така при осма по принцип или пружините са омекнали и са за смяна. Оригиналните са все още. Освен това, като колата клекне, става много нестабилна при преминаване през неравности и хората отзад усещат лашкане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...