Jump to content
Sign in to follow this  
honditeee

Евростандарт Дизел I-DTEC - EURO 5

Recommended Posts

Здравейте,

отварям тема тъй като не намерих нищо по форума, а въпроса е важен.

За акорд 8 с дизел I-DTEC от 2008 до 2012 коя категория Евростандарт се пада в България ?  Официално навсякъде е ЕВРО 5 като в този сайт най-общо може да се погледне http://kolalok.com/emisii/honda/accord.html 

Всичко което намерих винаги показват ЕВРО 5 като при i-CTDI е ЕВРО 4. Защо на моя талон са вкарали ЕВРО 4 както и на други мои приятели пак са ЕВРО 4 ?

Ако някой пита защо е важно разликата в данъка е 40лв и все пак въпроса е интересен от къде идва разликата.

Първите бройки 2008 и началото на 2009 са евро 4. Моята е 2009 евро 5а

И моята е 2010 и е евро 4.Сертификат исках от Бултрако,същата работа:blink:

При мен е евро 5 без букви20190704_105655.thumb.jpg.6cde50071cc88596694944ee933d5757.jpg

Евро 5 е. Ако колата е регистрирана от първи собственик преди 09.2009 ще пише че е Евро 4. Тъй като стандарта Евро 5 влиза от сила тогава, и няма как да пише че е Евро 4. Но въпреки това двигателя покрива Евро 5. Просто се обаждаш в официално представителство на Хонда в БГ, от където ще ти изкарат сертификат за еко стандартите, които покрива колата и от там в КАТ да ти сменят талона.

Моята е от 09.2008 и е ЕВРО 4 по талон.

Преди 18 часа, max_3d_3 написа:

Евро 5 е. Ако колата е регистрирана от първи собственик преди 09.2009 ще пише че е Евро 4. Тъй като стандарта Евро 5 влиза от сила тогава, и няма как да пише че е Евро 4. Но въпреки това двигателя покрива Евро 5. Просто се обаждаш в официално представителство на Хонда в БГ, от където ще ти изкарат сертификат за еко стандартите, които покрива колата и от там в КАТ да ти сменят талона.

Е и аз така направих и сертификата ми го изпратиха с евро 4.Колата е регистрирана 05.10г. първа регистрация.🤔

Сравни вредните емисии, които са посочени в сертификата с тези които са за Евро 5. И намен в началото ми казаха че е Евро 4, щото била от 2009 ама се оказа че по данните от сертификата отговаря на Евро 5.

Ето тука са описани: http://kolalok.com/emisii/honda/accord.html