Jump to content
honditeee

Евростандарт Дизел I-DTEC - EURO 5

Recommended Posts

Здравейте,

отварям тема тъй като не намерих нищо по форума, а въпроса е важен.

За акорд 8 с дизел I-DTEC от 2008 до 2012 коя категория Евростандарт се пада в България ?  Официално навсякъде е ЕВРО 5 като в този сайт най-общо може да се погледне http://kolalok.com/emisii/honda/accord.html 

Всичко което намерих винаги показват ЕВРО 5 като при i-CTDI е ЕВРО 4. Защо на моя талон са вкарали ЕВРО 4 както и на други мои приятели пак са ЕВРО 4 ?

Ако някой пита защо е важно разликата в данъка е 40лв и все пак въпроса е интересен от къде идва разликата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите бройки 2008 и началото на 2009 са евро 4. Моята е 2009 евро 5а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е 2010 и е евро 4.Сертификат исках от Бултрако,същата работа:blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е евро 5 без букви20190704_105655.thumb.jpg.6cde50071cc88596694944ee933d5757.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евро 5 е. Ако колата е регистрирана от първи собственик преди 09.2009 ще пише че е Евро 4. Тъй като стандарта Евро 5 влиза от сила тогава, и няма как да пише че е Евро 4. Но въпреки това двигателя покрива Евро 5. Просто се обаждаш в официално представителство на Хонда в БГ, от където ще ти изкарат сертификат за еко стандартите, които покрива колата и от там в КАТ да ти сменят талона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е от 09.2008 и е ЕВРО 4 по талон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, max_3d_3 написа:

Евро 5 е. Ако колата е регистрирана от първи собственик преди 09.2009 ще пише че е Евро 4. Тъй като стандарта Евро 5 влиза от сила тогава, и няма как да пише че е Евро 4. Но въпреки това двигателя покрива Евро 5. Просто се обаждаш в официално представителство на Хонда в БГ, от където ще ти изкарат сертификат за еко стандартите, които покрива колата и от там в КАТ да ти сменят талона.

Е и аз така направих и сертификата ми го изпратиха с евро 4.Колата е регистрирана 05.10г. първа регистрация.🤔

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравни вредните емисии, които са посочени в сертификата с тези които са за Евро 5. И намен в началото ми казаха че е Евро 4, щото била от 2009 ама се оказа че по данните от сертификата отговаря на Евро 5.

 

Ето тука са описани: http://kolalok.com/emisii/honda/accord.html 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...