Jump to content
Sign in to follow this  
Fresh1974

Товар на покрива на FR-V

Recommended Posts

Привет колеги,

Въпрос: попадал ли е някой на данни за максималния товар върху надлъжните греди на FR-V?

Не можах да намеря такова инфо в книжката на колата. Производителите на греди, багажници и прочее неща за покриви дават товара който може да бъде поет от тяхното изделие, като обикновенно завършват изречението  ... "depending on the vehicles recommendations" ...

Единственото което намерих беше от шведите - https://www.car.info/en-se/honda/fr-v/fr-v-285615/specs  - и то никак не ми хареса: целта е да се качат 4 велосипеда върху колата.... А 4 + стойките за тях надминават това число...

Привет колега,

Не знам дали ти е попадал този PDF. На 331 страница има инфо, което може да ти е полезно.

FRV-07-ENG.pdf

Да, това е Owners Manual-a на колата, обаче там има само вертикалното натоварване на теглича.

Вчеха ходих да взема от Бултрако удостоверението за съответствие на екологична категория на прясно внесеното FR-V, 1.8 бензин, автомат. Заедно с удостоверението дадоха и подпечатано копие на Сертификата за съответствие ("EC Certificate of Conformity").

Във втория документ има отделни точки:
„16. Максимален допустим товар на покрива: 55 кг.“

("16. Maximum permissible roof load: 55 kg")

и

„50. (Допълнителни) Забележки:

Алтернативен товар на покрива с надлъжни греди: 80 (кг.)

("50. Remarks:

Alternative roof load with roof rail: 80")

EC_Conformity_Honda_FR-V.jpg

Благодаря колеги,

Значи се теорията казва че ако няма надлъжни греди - 55 кг, ако има 80 кг. Това е екстра да се знае.

Аз се престраших (под натиска на жената разбира се) и вече имам 2 екскурзии (София/Боровец и София/Белмекен) по пътища пълни със завои,  натоварен с 3 велосипеда на покрива - общо всичко 58+ кг: имам надлъжни греди, върху тях 2 напречни от правоъгълен профил 40х20х2 мм, върху тях 2хThule 532, 1xThule 598, 3х26" велосипеда 11, 15 и 18 кг...

Без резки маневри, скорости до 110 км/ч (моментно), всичко мина спокойно, нез скърцане, пукане и проблеми....