Jump to content
storm222

Тропане в задната част

Recommended Posts

Здравейте колеги, от известно време чувам тропане което идва от задната част на колата, чува се звук наподобяващ тракане с дайре ( музикален инструмент). Гледам всичко по колата да е наред сменял съм кормилен накрайник и биалета последно и майстора тогава ми каза че е прегледал всичко и няма нищо за смяна . Преди месец и сложих нови гуми , докато беше вдигната на подемника провех всичко отзад и беше ок( поне видимо). Този спецефичен звук се наблюдава при паваж или неравност. Като отворя прозорците се чува доста силно и отчетливо. Модела е 2.2 Diesel , чудех се дали може да е нещо свързано с кормилната рейка , но да се чува толкова назад?? Ще съм благодарен ако някой има идея какво може да е .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега днес остраних точно този проблем. Чува се едно такова метално джънгарикане като от връзка с лючове,като караш по неравности,нали?!

 

Проблемът идва от някаква ламаринка (ограденото с червено на снимката) на ръчната намираща се зад задния спирачен диск.При мен шума идваше от задна дясна гума.

Майстора каза че, накладките на ръчната били сменяни ,но са малко по-големи и тая ламарима не стояла както трява. Острани проблема с за 10 секунди с ъглошлайфа :D Пилна малко едната накладка (за ръчната) и шума го няма вече.

IMG_20190603_110840__01.jpg

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ремонтни комплекти с всички ламаринки. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...