Jump to content
BOKLUK_CHOVEK

Металически шум идващ от задната броня?! (видео)

Recommended Posts

Здрасти.От няколко дни имам странен металичен шум идващ от задната броня. Интересното е че е пластмасова а дрънка а метал

Преди да разглобявам:

Някакви идеи от какво може да е? 

клип с шума

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой,никаква идея? Вашите брони дрънчат ли така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моята има нещо подобно. Преди години я бях подпрял на заден в един колец и може да се е огънала металната греда зад нея. Козметично петънцето е малко, но не съм я свалял за да гледам колко е крива гредата. При такива инциденти тя се огъва, но бронята си е пластмасова и се връща обратно - заемайки началната си позиция. Съответно, между двете остава разстояние и ефекта е точно такъв. При мен явно е по-малко, защото при подобен юмручен удар дрънчи по-глухо и ходът и напред е около 1см. Сваляй и виж какво ще намериш отдолу и да не са строшени някои крепежи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост не мога да кажа как е при 8ма, но при 7ма гредата за да се свие трябва удара да е доста силен.

По-миналата зима жената удари моята в едно паркинг колче, точно на мястото където свършва греда и ми преряза кабелите на паркинг сензора.

Според мен дрънченето идва от страничните държачи. Те са единствените ламаринени детайли (пак пояснявам, че това е при 7ма).

На снимките се вижда как изглежда без броня и съм оградил десния ламаринен държач.

IMG-c2774fe6d2e06eeda3ff815141a71868-V.jpg

IMG-79ec3f653343978db7a457f0ce33367c-V.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моята кочина не е удряна и боядисвана,но има дрънчене.

Ще се разглобява явно за оглед.Това дрънчене се чува при отворени прозорци като минавам през неревности и даже ходиш 2 пъти да ми проверват окачването,което си беше наред и при двете проверки в различни сервизи. Явно шума е бил от бронята.

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.05.2019 г. at 22:31, BOKLUK_CHOVEK написа:

Явно шума е бил от бронята.

Което е по малкото зло и възможно да си го установиш сам след като я разкачиш.Силно се надявам да не намериш някоя замаскирана изненада!:confused:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблемът с бронята е отсранен!

Отстраняването отне няма и 5 мин без да свалям нищо. Наврях се под задната броня и видях че е разкачена на две места от метални копчета. Всъщност, дрънченето идва от самите копчета. Изкормих ги и ги замених с чистак нови пластмасови (за броня,имам 100тина от ебай,без пари са) и проблема беше решен. Също така от там се вижда цялата вътрешна страна на бронята и гредата е ОК,не е имало никакви удари. Нямам идея как се е разкачила,висок бордюр или удар в дупка може би,но определено това се е случило при предишният собственик.

IMG_20190527_192211.jpg

IMG_20190527_192535.jpg

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...