Jump to content
Само

Централно табло

Recommended Posts

Привет, съучастници! ☺️

Уж прегледах обстойно темите, но явно ми убягва точно това, което ме интересува..(извинявам се, ако вече съществува такава дискусия)

Та..Вчера си свалих арматурното табло, защото повечето крушки бяха мъртви. Оказа се фасулска работа! НО..Не мога да разбера как се сваля централното табло. От всичко по него свети само радиото (и то някак частично) и копчето за подгряване на задното стъкло. Пълен мрак!

Освен това имам някакви съмнения, че там проблема не е изгорели крушки, защото копчето за климатика понякога свети.

Та питането ми е:

1. Има ли някой видео или схема как се сваля централния панел?

2. Имате ли представа, ако се окаже, че не са крушките, къде да търся проблема? (жици,букси)

 

Honda Civic 1.6 Sport
2003та година (до колкото се ориентирах- преди фейслифта)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш топката на скоростния лост, хващаш панела през маншона и дърпаш, елементарно е. В тубата има безброй видеа.



Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко крушките са проблема, лош контакт. Аз свалих таблото защото и при мен беше така. Почистих със спирт контактната повърхност и всичко се оправи. В Youtube има клипчета там най добре ще разбереш как става. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ви! 

След като се помъчих малко (главно заради липса на подходящи инструменти), успешно разглобих таблото! :D Стори ми се че разглобих половината кола докато стигна до тези пусти крушки..

Сега обаче изскочи друг проблем.. Оказа се, че има 2 вида крушки вътре. Двете, които осветяват врътките за парното и 3 които осветяват копчетата за климатика и загряването за задното стъкло.. Е тези 2 са колкото троха и днес се оказа, че май никъде не ги продават.. Та докато ги намеря, временно си карам без табло.. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с климатроник и при мен са 3 крушки за врътките и 2 за климатика и подгрева. Тези за подгрева са едни малки с 2 дълги крачета, намерих ги в магазин за електрически части, бяха май по 1 лев или нещо такова, свалят се старите от фасонките и се навиват новите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да знае какъв тип се водят крушките на врътките на парното на модела с климатик, понеже никъде не ги намирам, всички други бутони мисля че са с конектор Т3, но тези двете ....

Номера им е: 

79505-S6A-E01

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз успешно разглобих всичко, но се сблъсках с друг проблем. Не мога да намеря къде в София продават въпросните крушки. Ако някой е купувал от София ще съм му благодарен да сподели. 😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...