Jump to content
Guest _Daniel

Бие ме ток !

Recommended Posts

Guest _Daniel

Здравейте, имам проблем с моята кошница (Д13Б2) - доста често когато излизам от колата и затворя вратата ме бие ток. Първоначално мислех, че е от тапицерията, която си бях купил преди няколко месеца. Свалих, я но пак от време на време ме удря. Някой имал ли е подобен проблем и знаете ли как да го реша, защото вече не смея да пипна нищо метално. Вратата я затварям, като пипам само плстмасовата дръжка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Сивик 6та ген. и имам същия проблем. Не знам от какво се създава това статично електричество, но всеки път когато излизам от колата и пипна вратата и ме удря тока. Не ми е правило впечатление като влизам как е- май не ме удря. Може би е от някой от материалите вътре- плат на тапицерията най-вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със Сивик 6 ген. и при мен е така! и това стана от близо 1-2 месеца? Направо ме е страх да я затварям! Нямали начин да спре да бие,че не може човек да си го върне ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха...жената на всяко излизане подскача ! Интересна мистерия ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може да не е проблема изобщо във колата а в мястото където работите и моментното ви физическо състояние преумора и многочасово висене пред монитор или подобно устройство което ви наелектризира но и изкуствените материи вършат тази работа особено разните му мокети ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може да не е проблема изобщо във колата а в мястото където работите и моментното ви физическо състояние преумора и многочасово висене пред монитор или подобно устройство което ви наелектризира но и изкуствените материи вършат тази работа особено разните му мокети ;)

Да може да от монитора, защото аз по цял ден съм на компютър. Иначе един познат, ми каза да пробвам следното - всеки път преди да слеза от колата (т.е. преди да съм стъпил с крак на земята) да пипна метална част на колата. Незнам дали има някаква полза ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е*ати феномена ;) !За пръв път чувам такова нещо ;) ,но явно е масово явление.Айде някой електрофен да се изкаже ,че наистина е странна работа това ;) ПП:........фащайте мултицетитеее-ееееее ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може да не е проблема изобщо във колата а в мястото където работите и моментното ви физическо състояние преумора и многочасово висене пред монитор или подобно устройство което ви наелектризира но и изкуствените материи вършат тази работа особено разните му мокети ;)

Да може да от монитора, защото аз по цял ден съм на компютър. Иначе един познат, ми каза да пробвам следното - всеки път преди да слеза от колата (т.е. преди да съм стъпил с крак на земята) да пипна метална част на колата. Незнам дали има някаква полза ;)
Има само пази цд-то и другите техники като ги докосваш че от едно такова мое докостване пулта в работата светна като коледна елха ;);) това беше като пода ни беше послан с мокет и до мен имаше цял рак със техника приемници лимитери конвертори и тям подобни боклуци бях като 90 кг кондензатор и с хора като се здрависвах хвърчаха искри абе ужас но сега скоро не ми се е случвало след преместването на гореспоменатите екстри Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно е от времето защото и мен от няколко седмици ме бие ток, а салона ми кожен. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търкалям в момента един Ситроен и работата е същата. Не е дори от висене пред компа защото събота и неделя ми се е случвало цял ден да не виждам компютър и пак ме бие ток. Мислех си че е от тапицерията, но не знам. Пасата на баща ми никога не ме е удрял ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е от времето нещо, защото го забелязвам на различни коли по едно и също време.Някой си прави разни опити в/у нас с тайна апаратура за масово унищожение ...... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е от времето;) получава се от комбинацията тапицеря дрехи... като се качиш със вълнени дрехи на найлоновата тапицерия е така, или на кожата със нещо не много памучно;) няма нищо общо монитори, компютри, кастфони - мастфони ;) Мен ме бие ток единственно ако съм със шушлеково яке на плюша;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е от времето....шото мойта мома от как съм я купил колата/3-та година/...почти нема случай да слиза и да не подскача ! :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм така почти секи пат като слизам бе бие тока и не е от времето щото и през зимата и през лятото и есента се си ме бие :ph34r: маи ще е нещо от тапицерията пак да не би от волана да е :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road®aceR

или ще си вържа една верига на крака:(

...Има и вариант да си боднем по 2 антистатичета отзад, кат едно време тунингите по руските машини ! :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

или ще си вържа една верига на крака:)

...Има и вариант да си боднем по 2 антистатичета отзад, кат едно време тунингите по руските машини ! :(
Взе ми думите от устата. Номера е да се заземи колата. През гумите не става. Твърде голямо е разтоянието до пътя за да презскочи статичното електричество. Всъщност колата се наелектризира от много неща. От тапицерията, мокета, дрехите на шофера, от търкането съз въздуха, от преминаването под и около ел проводници, от триенето с въздуха, от радиовълните, от ел. системите на колата, от лашкането на бензина в резервоара......... Абе много неща. Едни я наелектризират, а други индуцират направо ток. Пуснете по една жица до асфалта и сте готови. :):ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или ще си вържа една верига на крака:(

...Има и вариант да си боднем по 2 антистатичета отзад, кат едно време тунингите по руските машини ! :ph34r:
Ако този тунинг ще сврърши работа съм готов :). Някой пробвал ли е този вариант ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 2 решения за решение на проблема :1 - Слагате едно котлонче в багажника и му пускате една жица. Като се качите на колата слагате манджата с подправките и давате гас. На слизане сте сготвили вечерята и манджата е равномерно разбъркана като бонус :( . 2 - Ходите голи и не генеритате статично електричество от дрехите .... ама после жената ше ви се сърди що пак трябва да готви :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Отговорът: :ph34r:

 

What is Static Electricity?

 

Static as it is more commonly known, is a naturally-occurring, very high voltage, electrical charge that is usually a result of two different surfaces coming into contact with one another. The human body makes for an excellent conductor of this electricity.

 

Normally, static electricity is fairly easily dispersed from your body, but sitting in the car, you've lost electrical contact with 'ground' and become a giant 'store' of accumulated static electricity.

 

When you touch the metal door frame, all the static electricity that has accumulated during the journey finds a great way to escape - as a tiny 'lightning bolt' from your finger! This is known as ESD - Electro-Static Discharge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от както карам хондата не ме е удрял ток, иначе от предишната редовно я биеше ток жената...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен освен от колата като излизам ме бие и като си сядам и стажа от служебния стол.... кофти тръпка...но за коалта намерих решение като преди още да тръгна да слизам се шващам за нещо метално и докато се търкасх в тапицерията и се създава статичното елетричество, няма разилика с колата и така като излезеш не те бие.... абе кофти тръпка е това с тока... най-често става с изкуствените материи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно носите дрехи от сорта на Версаче :ph34r:Ако очакваш да те удари ток, пипния първо с външната страна на ръката.Иначе електростатик може и да оправи проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мене нещо ме бие тока като слизам всеки път от хондата, докато от нисаните не е така. Може да е от тапицерията, но подозирам, че има някакво скрито напрежение в нашата държава :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани майтапа, ама и мен постоянно ме събаря тока, като излизам от HONDATA:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а по някой път даже и боли ... :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 4ista4a

Аз пък съм забелязал, че когато съм точно с едни обувки най-много ме бие...Спомням си като бях ученик и имахме физкултура в салона, а настилката беше някакав мокет, си търкахме яко гуменките в пода и после ходехме да пипаме момичетата да ги бие ток :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

НЕКА И АЗ ДА ДАМ СЪВЕТ, ЗНАЧИ ТОК БИЕ ЗАРАДИ КОМБИНАЦИЯ МЕЖДУ ДРЕХИ И ТАПИЦЕРИЯ, ПРОБВАЙТЕ С ДРЕХИ ИЗПРАНИ С МАРКОВ ОМЕКОТИТЕЛ, ТОЙ Е С АНТИСТАТИЧЕН ЕФЕКТ. ДРУГОТО РЕШЕНИЕ Е ТОВА КОЕТО ИЗПОЛЗВАМ И АЗ(sirakoff го беше споменал по-горе)-ПРЕДИ ДА СТЪПИТЕ НА ЗЕМЯТА ПРИ СЛИЗАНЕ ХВАНЕТЕ ВРАТАТ ЗА МЕТАЛНАТА РАМКА НА ПРОЗОРЕЦА И ПОСЛЕ СТЪПЕТЕ НА ЗЕМЯТА, ЩЕ УСЕТИТЕ РАЗЛИКАТА :ph34r:

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мене почна да ме удря ток от 1-2 седмици. Преди това никога неми се е случвало. С нови обувки съм и колата явно нея кефат :( Пъхайте се в кецовете и няма да имате ядове! :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не се заблуждавайте. Истината е, че толкова много обичате хондата си, и тя вас, че чак искри прихвърчат по между ви. :(:ph34r:

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не се заблуждавайте. Истината е, че толкова много обичате хондата си, и тя вас, че чак искри прихвърчат по между ви. :):(

Е това е приказка :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не се заблуждавайте. Истината е, че толкова много обичате хондата си, и тя вас, че чак искри прихвърчат по между ви. :shock::hondarulez:

:P:P:D:blink: Абсолютно вярно!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

статично електричество !!! синтетични материи, или дрехи, тапицерии, обувки от изкуствени материи. Това е то!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е от времето нещо, защото го забелязвам на различни коли по едно и също време.Някой си прави разни опити в/у нас с тайна апаратура за масово унищожение ...... :hondarulez:

Това е конспирация на ЦРУ и военните,тея искат да ни избият,да ни сма4кат,да ни сравнят със земята и да убият българското земеделие.И тва стана откакто спряха МЕЛОДИЯ НА ГОДИНАТА :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е от времето нещо, защото го забелязвам на различни коли по едно и също време.Някой си прави разни опити в/у нас с тайна апаратура за масово унищожение ...... :hondarulez:

Това е конспирация на ЦРУ и военните,тея искат да ни избият,да ни сма4кат,да ни сравнят със земята и да убият българското земеделие.И тва стана откакто спряха МЕЛОДИЯ НА ГОДИНАТА :D
Това е конспирация на завистливите Голф-аджии :blink::shock:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора чета тука темата и се заливам от смях понеже и при мен от един два месеца ме пращи здраво тока. И аз се изхитрих да затварям за пластмасовата дръжка ама после като реша да отворя багажника и ме застига същата участ :P Днес се возих на един приятел в маздата и пак ме удари ток :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol::lol::lol: само не разбрах де ги намерихте тия коли от които не ви бие ток :ph34r: аз от 9 години на какво то съм се качил да го карам после си ми го връща на слизане за гадната злоупотреба :lol: ... и ма 2 фактора , колата се засемява и с времето засемяването отплава по пътя а антистатичния лак изтънява и започваме да пробиваме през боята ... и второто си е облеклото , лятото се зазмотаваме със памучни дрешки и грижи няма , освен това ръцете ни постоянно се охлаждат по джама , а зимата сме със по 5 ката различни материали 3 вида синтетика и 2 вълна и така облечени не докосваме нищо метално ,за да не ни залепне кожата ... резултата е едно леко "пук" което понякога е болезнено , ама аз ток си пускам и като се здрависвам , даве имам комбинация от зимни дрехи с която събирам най-голям заряд :huh:няма конспирация , просто това си е бонус към колата :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма конспирация , просто това си е бонус към колата :lol:

Щом е така трябва да помислим как да впрегнем излишния "бонус" ток в действие. :ph34r: Авантата си е най-чистата кирия :lol: Откакто се отвори темата тука за тока и колата спря да ме тормози, явно е гузна :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не разбрах де ги намерихте тия коли от които не ви бие ток

Колкото и невероятно да звучи, до сега не ми се е случвало да ме удари тока. Нито на старата кола, нито сега на Хондата. :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

носиш качествени дрехи :ph34r: явно мацката добре се грижи за теб :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

носиш качествени дрехи ;) явно мацката добре се грижи за теб ;)

Еми така си е. От както сме заедно, загладих косъма. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...