Jump to content
Теодор Панев

Проблем с дизелови двигатели на Хонда СРВ при ниски температури

Recommended Posts

Здравейте има м

голям праблем имам Хонда СРВ дизел 2006г  и съм На Боровец . Тук температурите от вчера сутрита са под -10оС. . Привечер на -12 Снямах проблем,  както и днес сутринта на -16С карах си я . Но тази вечер -12 С запали от раз 5- 7 минути чистих снега и тръгнах на 500м загадка. От това запалих трудно и скрит 50 м загасва. Светна акумулатор,  масло а след нов опит и една лампа като реотан.

Чета във форума но съм на Боровец и утре трябва са се прибирам в София. Утре сутрин температури -20 С а на обяд -10С. На Боровец няма Бензиностанция нито сервиз. Дайте съвет какво да правя???  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замръзнала ти е нафтата.

Трябвало е предварително, преди да тръгнеш за Боровец, да сипеш противозамръзваща добавка. Има хубави добавки на Бардал.

Сега по горивопроводите и горивния филтър вече е станала на грес и не знам как ще я разтопиш.

Някои, при такова положение, препоръчват да налееш в резервоара известно количество бензин. Но аз не мога да кажа колко е обосновано.

Иначе си трябва топло място. Гараж или подземен паркинг, за да се втечнят фракциите.

Ако може да обдухаш горивния филтър с топъл въздух от някъде, поне там да се втечни горивото...

Това е моето мнение.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И конденз в гърнето което вече е парче лед.Плати на някой и е вкарайте на топло и сутринта запали ли не я гаси.Оправи багажа и в къщи. Иначе на пролет.

Редактирано от Митко Йотов
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодаря за съветите !!!

 Абе аз сложих някаква добавка преди да тръгна  но не беше против замръзване??? Но интересното е че аз я карах два пъти на-12С предния ден и сутринта и нямах проблем. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази някаква добавка където си я сложил ( не казваш за каква цел е), може да ти е подкарала боклуците от резервоара и ти се е задръстил горивния филтър - който въобще сменявал ли си го някога?

Не е невъзможно , да си сипал и калпава нафта от някъде и да се е стегнала по горивната система, затова както ти казаха колегите, вкарай я  ако можеш в подземен топъл гараж, на някой хотел за тази нощ и утре би трябвало да нямаш проблем.

Горивния филтър си има подгрев и ако той работи, като запалиш колата, не би трябвало да имаш проблем после, стига запушването/замръзването, да не се е получило някъде по горивния път от резервоара до филтъра.

 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В хотел Самоков има подземен паркинг. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...