Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,откакто ви взех Civic-a, имах проблем с климатика. След диагностика случая се оказа повече от тривиален - вътре нямаше фреон. По препоръки от хора тук го закарах на Станислав и той наля :o Сега климатика е ок - само че отоплителната система ;) . Въртя ключа на топло, студено, при включен, изключен климатик - все студено духа... преди ставаше като в пещ за 2 минути, а сега - ;) Някакви идеи ? Мерси предварително !

Редактирано от Moonchild

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Фирмата на Станислав се занимава и с отоплителната система на колите, така че моя съвет е пак при него!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми... чух се с него - той изказа 2 варианта, които проверих - и двата се оказаха неправилни. Първия беше относно врътката, с която сменям студено/топло. ОК си е. Втория беше свързан с антифриза - нивото му е колкото трябва да бъде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и 2-та варианта са супер възможни, но провери ли в коша на двигателя дали като въртиш врътката се мести палчето на клапана който праща вода към парното?да си сипвал скоро някоя добавка за почистване на охладителната система?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toку-що проверих, всичко си е закачено и си работи, то е едно жило, което върти едно нещо.. :rolleyes:))Нищо не съм сипвал, само извадих поленовия филтър, за да проверя в какво състояние е (беше в добро състояние) и го върнах обратно....

и 2-та варианта са супер възможни, но провери ли в коша на двигателя дали като въртиш врътката се мести палчето на клапана който праща вода към парното?да си сипвал скоро някоя добавка за почистване на охладителната система?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не би да не ти е обезвъздушен мотора и да ти прави въздушна тапа при радиаторчето на парното. Този път иди при майстор на двигатели да ти проверят обезвъздушаването. Може да ти е запушено и самото радиаторче... :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мислих и за това, но го отхвърлих - просто се случи изведнъж - и то точно когато ми напълниха климатика. Преди това духаше много силно топло, след това - изобщо :P

да не би да не ти е обезвъздушен мотора и да ти прави въздушна тапа при радиаторчето на парното. Този път иди при майстор на двигатели да ти проверят обезвъздушаването. Може да ти е запушено и самото радиаторче... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега при мен се беше изкъртила бронята на жилото което врътка кранчето,то пак се въртеше но не достатъчно че да отвори толкова че пусне топлото към купето.моя съвет е да провериш пак кранчето като след като врътнеж копчето дали лосчето на кранчето седвижи в двете крайни положения за целта да опиташ да го дозавъртиш на ръка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След мнооооого дълга пауза, пак аз :( опитах това, върти си се до края :lol: Духа само студено. Не, че особено ми е притрябвало парно в момента, но... ще дойде и зима...

Meрси, nasko - ценен съвет, ще го пробвам още утре сутринта ! :lol:

колега при мен се беше изкъртила бронята на жилото което врътка кранчето,то пак се въртеше но не достатъчно че да отвори толкова че пусне топлото към купето.моя съвет е да провериш пак кранчето като след като врътнеж копчето дали лосчето на кранчето седвижи в двете крайни положения за целта да опиташ да го дозавъртиш на ръка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а като го пускаш на топло да ти духа спираш ли си климатика?????????ако не го спираш няма как да ти задуха топло :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а като го пускаш на топло да ти духа спираш ли си климатика?????????ако не го спираш няма как да ти задуха топло :(

Логично. особено ако изпарителя на климатика е пред радиатора на парното. Ако е така просто в този момент охлаждаш доста ефективно и мотора :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен дори да е включен климатика, като завъртя към топло, започва веднага да духа топло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...