Jump to content
hoooodyhoooooo

Подлакътникът на задните седалки как трябва да стои, скромно въпросче?

Recommended Posts

Здравейте, мили колеги, 

Имам въпрос относно задния подлакътник на Акорд 7-а. Виждал съм обяви, в които стои изправен, все едно има стопер отзад, но и на много места гледам, че е като при моята - пада си лежерно на седалките. Не, че не е неудобно, но се чудих дали е счупен, или просто на тия, на които стои в изправено положение, успоредно на седалките, не е добавена някаква планка. Чудих се и дали просто няма разновидности. Търсих инфо в нета, ама нищо не открих. 

Как е при вас? 

 

Благодаря предварително и поздрави, 

Миро

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен стои изправен, в равнина с облегалките. Все едно е заклещен между двете му страни. Няма нищо друго, което го държи. Дори е малко неудобно когато искаш да го свалиш – не се издърпва с лекота с един пръст, а и няма чак толкова удобна дупка, в която да бръкнеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти. Да, и при мене стои изправен, аз се чудих като го пуснеш дали стои изправен хоризонтално, примерно като на Субару Легаси, или ляга на седалката? 

Мерси. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При отворено положение стои хоризонтално и не опира в седалищната част (има няколко см разстояние) - поне на  комбито, за седана незнам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На седан не е така. Ако има няколко сантиметра, е повдигнат и не е хоризонтално. В хоризонтално положение опира точно на седалките, ако не му тежи нищо. Като го пуснеш, моят си застава хоризонтално без нищо да му пречи. Ако случайно има някакъв стопер някъде - при мен не работи. 

 

Честно казано не виждам логика да го проектират да стои под наклон и в същото време да има поставка за чаши. А и "хоризонтално" е относително, защото самият подлакътник има лека извивка, като стъпи отпред и чашите са равни, отзад е леко наклонен. Но със сигурност ако трябва да е успореден на седалките, а не хоризонтален, то тогава трябва да е много вдигнат, видимо на снимката. Според мен би било изключително неудобно положение , затова по-скоро мисля, че няма стопер. 

 

IMG_20190123_124437.thumb.jpg.9d98d6d681026a476b0be62e858c4e2a.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен стои така и е хоризонтален, но задните седалки на комбито са с различна конструкция и разгъване.

IMG_20190123_140056.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, твоята да няма някакъв афтърмаркет къпхолдър, защото изглежда по-различно от снимката на Оги. Моето е като неговото. Интересно е, че е наклонено леко напред, все едно да остане хоризонтално, ако подлакътникът не е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е фейс и сигурно са го "премислили". Странното е че дъното наистина е наклонено (предният край е по-ниско). Жената се вози отзад (аз там не сядам) , но не си е разливала кафето, вероятно поради моето деликатно шофиране (в нейно присъствие) и коприненото превключване на автомата.  :)

IMG_20190123_143547.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, мерси за снимката. На всички благодаря де. Хич и не ми мина през акъла, че може просто да съм гледал седан и комби. И да, и моята е фейслифт, но седан, и подлакътникът ми е като на снимките на Оги. Пада си спокойно надолу, без нещо да го спира. Ам честно казано, и аз не го ползвам, но който се вози, си го разгъва по навик, сякаш е някаква велика екстра :D И ми беше направило впечатление, че опира долу, а се чудих така ли е редно или просто се сменя някое чопче вътре, което да си набавя от морга или по нета. 

Мерси много, приятели :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си е така и всичко е в ред. Ако разгледаш по-внимателно снимката на Оги и моята (горе-долу ракурсът е еднакъв) ще видиш къде точно почват главните екстри на комбито. Задната седалка е по-назад, предния край на седалищната част е по-ниско (за това и подлакътникът виси във въздуха), картите на вратите са по-дълги (виж къде почват вътрешните дръжки на вратите спрямо средните колони), а и облегалките се отварят на мястото на седалищните части (които пък ротират вертикално и лягат на гърба на предните седалки), образувайки равен под с багажника и място за спане на двамина.  С 2 думи - умишлено карам комби. :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи на, мене жена ме отказа от комбито, аз си бях навит, особено като гледах колко са приятни цените ;) Не съжалявам за седана де, ама да не го обръщам на една от трите вечни теми във форума ;) Комби един ден ще се вземе осмак, то се е видяло...

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...