Jump to content
cvetan_pl

Хонда Акорд 7 по-високи гуми

Recommended Posts

Здравейте, въпросът ми е дали някой е слагал вместо стандартните 225/45/17 по-високи примерно 215/55/17? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради цената ли искаш да избягаш от оригиналния размер? Разликата в диаметъра на двете гуми е повече от приетия за нормално (34 мм), колата се вдига с 1.7 см и километража ще ти показва 95 км, вместо реалните 100. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Километража не ме притеснява, притеснява ме, че нямаме нормална улица в града (уж правят някакъв воден цикъл и всичко е разкопано) и ми писна да късам гуми и да оправям джанти, и аз сметнах, че разликата в диаметъра е толкова, само ме притеснява дали няма да опират някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта за по-високи гуми е "по-ниски" джанти. Мини на 16-ки или виж гуми 215х50х17. Ще те повдигнат с 6.5мм, което е съвместимо, но са по-високи процентно. Това обаче не е решение защото нископрофилните гуми имат по-усилен борд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, cvetan_pl написа:

Километража не ме притеснява, притеснява ме, че нямаме нормална улица в града (уж правят някакъв воден цикъл и всичко е разкопано) и ми писна да късам гуми и да оправям джанти, и аз сметнах, че разликата в диаметъра е толкова, само ме притеснява дали няма да опират някъде.

Добре си решил.С 45 в годината по няколко пъти ще сменяш гуми.Не си струва нито друсането нито правенето.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С горното мнение малко не съм съгласен, понеже всичко е относително. От октомври 2015-та карам такъв Акорд на 17-ки -летни и зимни комплекти гуми и джанти. Нямам демиджи с изключение на 1 башик, но удърът в бордюр беше солиден и сега гумата е задна. Твърдо е едно, стегнато е друго и при двете влияят и гумите и окачването. Има меки и твърди гуми, според ксоростен и товарен индекс и т. н. подробности. Не е удачно да се обобщава с лека ръка, но да, Акорда вози стегнато и държи желязно траекторията, което за някои е + , а за други - . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та на темата, някой слагал ли е такъв размер, акорда е със стоковото окачване и според мен не би трябвало да има проблем. Варианта с 16” отпада за момента тъй като разполагам с два комплекта 17” и нямам желание да купувам още едни.

Редактирано от cvetan_pl

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...