Jump to content
Palqho

Прегрят двигател

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да попитам гарнитурата на главата на Хондата сгънат и температурата се изстреля в космоса,карал съм я така колкото да отбия някъде на безопасно място,след ремонта харчи 2,5л масло на 400км. Четох по теми тук че сегментите заминават лесно . Но ме притеснява че ризите може да са поддали и да се е получило "корем" . Та въпросът ми е дали ще мина само със сегменти и някой ако е набивал ризи какви пари излиза ремонта горе долу да се подготвя преди да се отвори мотора. А, двигателя е D14A2. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ПРЕДИ Да прегрее колко масло гореше

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тоя двигател не е шеста а нормален фастбек англичанка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. При обслужването на главата съм чувал, че се слагат само оригинални гумички на клапаните.

2. Ако не смениш сигменти след като уплътниш главата "ефекта на помпата" остава, даже се увеличава заради подобрената компресия отгоре (сигментите започват да имат още по-голям flutter), да не споменавам и, че горния сигмент след прегряването вече не е със същата твърдост... 

 

Нови ризи... че тва не се ли прави след втори шлайф на цилиндри?

 

Накратко - нови сигменти (според зависи износването на цилиндрите) и оригинални гумички... ма така или иначе отваряш отдолу - смени и биелни лагери.

Редактирано от skuck
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,като отворя отдолу ще сменя и биелни и основни лагери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете си PCV клапана! Много вероятно е да се е прецакал и да е отворен, което си е проблем и си дърпа масло яко от него. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...