Jump to content
juliqnm8

Джанти

Recommended Posts

здравейте искам да питам дали някой знае ,джанти от Акорд (5*114.3  ЕТ 55 16") ще станат ли на HRV (5*114.3  ЕТ 50. 16") .някой ако е пробвал да сподели.Благодаря предварително.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей юлияне.смяната на ЕТ-то води до неправилното натоварване и износване на гумите,затова не се препоръчва,даже и да може да се монтира джантата физически.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Аз бях пред дилема за ЕТ 35 ( Маздови бях харесал) , но се отказах. Мисля че на Харвито са ЕТ 45. Тези може би ще стоят изнесени навън леко. Много е важно и   J- то. На Харви беше 6.5. В момента съм с ЕТ 40 и 7J на 205 широчина добре стоят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ колкото по отрицателно е примерно от 50 на 40 и на 35 джантата влиза навътре изнася се Jто колкото от 6.5 отива нагоре по широка гума може да слагаш.Ако от оригиналното ет 50 не казваш J какво е новото ще се опират гумите в подкалника при влизането в големите дупки,иначе при монтиране няма да го забележиш.Ако е само от 50 на 55 ЕТ не промениш J то и не сложиш по широка гума  може по тясна примерно,няма да е проблем.При тези промени се променят и износване на гума сцеплението на гумата с асфалта баланса и и ред други неща които са повече в минус,та не изскачай от оригиналните параметри много.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти тук едина тоблица където може да видиш как се промeня по ЕТ  И  J   на джантата и гумата като вкараш параметрите.

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=225-65-17X6.5ET50&wheel2=225-65-17X7ET55&fcl=50mm&wcl=30mm&scl=50mm&sr=0mm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, CARPERA написа:

ЕТ колкото по отрицателно е примерно от 50 на 40 и на 35 джантата влиза навътре изнася се Jто колкото от 6.5 отива нагоре по широка гума може да слагаш.Ако от оригиналното ет 50 не казваш J какво е новото ще се опират гумите в подкалника при влизането в големите дупки,иначе при монтиране няма да го забележиш.Ако е само от 50 на 55 ЕТ не промениш J то и не сложиш по широка гума  може по тясна примерно,няма да е проблем.При тези промени се променят и износване на гума сцеплението на гумата с асфалта баланса и и ред други неща които са повече в минус,та не изскачай от оригиналните параметри много.

Точно обратното е колега, колкото по малко е ЕТ на една джанта толкова повече джантата излиза навън, когато ЕТ се увеличава примерно от 35 на 50 тогава джантата влиза навътре към окачването, цифрите са в милиметри, сиреч джантата ще влезе с 15мм към окачването.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.10.2018 г. at 21:42, pet71 написа:

    Аз бях пред дилема за ЕТ 35 ( Маздови бях харесал) , но се отказах. Мисля че на Харвито са ЕТ 45. Тези може би ще стоят изнесени навън леко. Много е важно и   J- то. На Харви беше 6.5. В момента съм с ЕТ 40 и 7J на 205 широчина добре стоят.

        Пообъркал съм се ,52.5 беше  офсета на Маздовите и имам спомен че щяха да стоят по-навътре- от там съм объркал и посоката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега didich за това съм дал калкулатора  за да не се объркат посоките.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...