Jump to content
stany681

Питане за СИВИК ,7-ма ген.

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

Оглеждам кола за дъщеря ми и попаднах на един Сивик - 11.2002 год. 90 к.с, бензин.Колата се намира в моргата за Хонди в кв. Дружба, София. Може някой да я е виждал . Никога не съм карал малки коли и нищо не знам за тях. Има леки забележки по външния вид, които може да се оправят. Двигателят работи мн. добре, така мисля....По принцип, всяка кола, преди да купя - карам в доверен сервиз за проверки, диагностики и т.н....Продавачът дава да се покара; води в сервиз .

Питането ми е : читав модел ли е ; поддръжката му поносима ли е; има ли специфични проблеми ?

Благодаря предварително на всички.

IMG_20180920_110525.jpg

IMG_20180920_110548.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения проблем може да е в рейката или да има луфт в рейката..покарайте я и минете през неравности ако се чува едно специфично тропане има луфт ! Не е болка за умиране рециклират се и забравяш за проблема ! иначе колата е доста добра малък данък, малък разход..! моята е 2005 1.6 бензин 110 коня , масло филтри около 110 лв студ. Ремъка и ролките са около 300 лв за моя модел ! щом продавача дава да се прави тест и да се вкара в сервиз може би колата е добре ! 100%  я закарайте в сервиз който разбра от хонди! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Nikolay89 написа:

Единствения проблем може да е в рейката или да има луфт в рейката..покарайте я и минете през неравности ако се чува едно специфично тропане има луфт ! Не е болка за умиране рециклират се и забравяш за проблема ! иначе колата е доста добра малък данък, малък разход..! моята е 2005 1.6 бензин 110 коня , масло филтри около 110 лв студ. Ремъка и ролките са около 300 лв за моя модел ! щом продавача дава да се прави тест и да се вкара в сервиз може би колата е добре ! 100%  я закарайте в сервиз който разбра от хонди! 

Явно това с рейката освен при Акорда, е валидно и за Сивик-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ! Щом имате хонда знаете другите рискови неща ..Ръжда най-вече! като цяло модела е доста добър .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейка и амортисьори са проблемни и вози малко твърдо.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, to-shiba написа:

Рейка и амортисьори са проблемни и вози малко твърдо.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
 

Надявам се точно на тази рейката и амортисьорите да са ОК, относно возенето - девойката слиза от Лендровър Фрилендър - неговата возия не е от най-меките....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Надявам се точно на тази рейката и амортисьорите да са ОК, относно возенето - девойката слиза от Лендровър Фрилендър - неговата возия не е от най-меките....
Сивик 6 вози по-меко, поне според мен, а същи служебен Лендроувър който карах да ти кажа возеше много готино. Щом си харесал тази вземай и това е, мен никои не можа да ме разубеди за Сивик 7ма и си я карам каквото и да и хлопа и тропа и ми харесва. :)

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, to-shiba написа:

Сивик 6 вози по-меко, поне според мен, а същи служебен Лендроувър който карах да ти кажа возеше много готино. Щом си харесал тази вземай и това е, мен никои не можа да ме разубеди за Сивик 7ма и си я карам каквото и да и хлопа и тропа и ми харесва. :)

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
 

Аз не че съм я харесал толкова, но мисля,че за 2200 лв, ако всичко и е наред след проверка в сервиз - струва си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз не че съм я харесал толкова, но мисля,че за 2200 лв, ако всичко и е наред след проверка в сервиз - струва си.
Така е, провери я в сервиза и ако всичко е ок вземай.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да разбера дали Сивик 7 е обречена кауза.

Никога не съм се возил (мисля) в Сивик.

Засега като бюджет 4-5 (6)к  да отделя, та от същата генерация (04-05та) Королите са ми леко извън бюджета.

 Но един от една обява (за Сивик 7ца) -  че си е твърдичка, а се надявах тайно да не е такова дърво като предните генерации.

 

А комфорта ми е важен (здравословни и характерни причини), освен поддръжката/разхода, който при хондата е по-добър.

 

Мислих си за тунинга - с друг тип амортисьори няма ли да се подобри съществено возията, + малко по-високи гуми?
Иначе 7цата ми харесва повече като визия (от Королата), а и са по-евтини с 1-2к (не знам защо, явно Королите са по-търсени). 


А  на СИвик 7 седан е страхотен, надявам се да е по-добър технически? двоен напречен носач

 

Гледам че до 2006 се е правил?

Honda_Civic_MY2002_GLi_sedan_2011-07-17_

Иначе 8ма генерация са вече някакви изгъзици за мен като визия, и не мязат на мъжки коли.

 

>

Ще погледна и алтернативите: Хюндай i 30, макар че са 2008-9 и са по-скъпички и аналога при КИА 

 

Редактирано от hakama

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не е лоша колата, но си има особеностите. Наблюденията са по моя Сивик 2003 1.4is, който го карам вече 5та година и около 100 000 км изминати в БГ. 

Проблемът с рейката е често срещан - всички потропват леко. Аз моята не съм я рециклирал, леко си потропва и май посвикнах вече. 

Окачването не е проблемно, просто си иска оригинални части - особено тампоните, лагерите и амортисьорите (разликата в цената е малка със заместителните). Повечето ми проблеми до момента са от експерименти с разни заместителни части. Окачването е сравнително твърдо, но колата е доста стабилна във завои  и при по-висока скорост. На мен за скорости над 100 км/ч ми допада тази твърдост, но в града е изнервящо.  Със задното окачване не съм имал проблеми. Отзад окачването е независимо.

 

Малко е неприятна за маневриране колата - особено с паркиране на заден ход, но се свиква. Разхода е супер. (първо я карах на бензин, сега съм на газ и нямам оплаквания). Двигателят е доста еластичен и се събужда при високи обороти. Не е чак толкова добре обезшумена колата и при високи скорости се чува доста двигателят.

 

Версията с 5 врати е супер просторна - има доста място отзад, подът е равен и като цяло съм вкарвал доста неща в колата - няколко велосипеда, диван и т.н.  Отзад е широко и без проблеми се возят трима.

 

За дизеловите съм чувал, че са по-проблемни - турбината, но нямам преки наблюдения. Бензиновите VTEC двигатели 1.6 и 1.8 са супер. Версията с 1.4 е малко по-тромава при по-ниски обороти и включен климатик, но не е някаква драма. 

Хубаво е, ако ще взимаш такъв Сивик, да смениш и маслото в скоростната кутия с началното обслужване. Не е скъпо и се продава в официалното представителсто. Сигурно и в нета го има.  За момента това е основното, за което се сещам.

 

Като цяло съм доволен от колата. Ако попаднеш на читава бройка са сравнително стабилни коли. Осма генерация ми допада, но е доста по-тясна.

Редактирано от Steee
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Един въпрос да за дам и нека да е от компетенцията на карали такава кола Хонда Сивик 1.7 цдти.

Как  е разхода сега в студеното време, но нека да е реален отговор. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7.5 в София но се кара на къси дистанции 4-5 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...