Jump to content
Guest Anton Denev

Черно масло

Recommended Posts

Guest Anton Denev

Имам едно запитване.Нормално ли е маслото ми да почернява и то много на 1500 кмМаслото е ЕССО полусинтетика 10-40 а двигателя е D16Y3 Civic 96-a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest toto_spa

явно предишния собственик не е сменял маслото на време и са се образували отики нагари просто новото масло си върши добре работата и сега ги отмива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решил да го сменяш, източи старото и налей някаква евтинийка за да промиеш двигателя за 5-10мин. после точиш и него и наливаш качественото масло в прочистен двигател. Ако двигателят ти е добре, ще видиш разликата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sirakoff

Ако си решил да го сменяш, източи старото и налей някаква евтинийка за да промиеш двигателя за 5-10мин. после точиш и него и наливаш качественото масло в прочистен двигател. Ако двигателят ти е добре, ще видиш разликата.

Има до колкото знам масла специално за прочистване на мотора...за 10-20 мин работи мотора и после точиш и сипваш истинското масло!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не харчи маслото и е добро на мазане хич и не го пипайТака ми правеше Д15Б3-ката и я карахме без проблеми.....А за промивките не те съветвам,ще отвориш хлабини които не санужни.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не харчи маслото и е добро на мазане хич и не го пипайТака ми правеше Д15Б3-ката и я карахме без проблеми.....А за промивките не те съветвам,ще отвориш хлабини които не санужни.....

;) Редактирано от Greenwater

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest OXYGEN

Ако не харчи маслото и е добро на мазане хич и не го пипайТака ми правеше Д15Б3-ката и я карахме без проблеми.....А за промивките не те съветвам,ще отвориш хлабини които не санужни.....

:P
И аз така съм чувал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз също така съм чувал. А и едно масло ако не почернее това, означава, че нищо не чисти :P Маслото трябва да почернее!

Редактирано от Svetlix

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако колата ти е внос от италия не се учудвам - тия там май маслата им са боклук и те не си дават зор често да ги сменят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Има до колкото знам масла специално за прочистване на мотора...за 10-20 мин работи мотора и после точиш и сипваш истинското масло!

да има такива масла но и те си струват около 8-9 лв така че...Абе прави са колегите, ако не гори колата -не го сменяй :P

 

Ако си решил да го сменяш, източи старото и налей някаква евтинийка за да промиеш двигателя за 5-10мин. после точиш и него и наливаш качественото масло в прочистен двигател. Ако двигателят ти е добре, ще видиш разликата.

 

Има до колкото знам масла специално за прочистване на мотора...за 10-20 мин работи мотора и после точиш и сипваш истинското масло!

да има такива масла но и те си струват около 8-9 лв така че...Абе прави са колегите, ако не гори колата -не го сменяй :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да и това за хлабините съм го чувал с тия промиващи масла...така че по-добре НЕ сменяйс такова щом не ти гори нормалното! :cool:

Редактирано от sirakoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

добре де, не си ли противоречите?!Всички казват - Хонда са супер двигатели, но задължително на 10К км - смяна на маслото и слагай хубаво.Сега - Хонда която маслото явно не е сменяно и казвате да не се прочисти ?!Нали потъмняването на маслото е показател че чисти и съответно почва да си губи качествата?!Ми ако е толкоз хубаво да не се сменя маслото овреме, а когато се смени да се слага калпаво та да се отложи и "да обере хлабините" ... да взема да сменя не след 10 а след 20К и да сложа тракторно масло ... :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо май се опитвате да прокарате идеята че гнуста (заради който маслото) е черно е нещо което не трябва да се маха, щото се отваряли хлабини.ама аз незнам тази "гнус" да действа добре на триещите се повърхности, така че ако чернилака е там, тя определено не помага на двигателя да продължи да работи.Внимателно си промивайте двигателите... за 1000-1500км маслото не трябва да е почерняло чак толкова. А ако почернява.... не съм експерт, ама това не са ли сегменти за смяна?а сегменти се оправят със смяна, а не със смяна на масла или промивки. Дори непукизма май не помага ( за съжаление)... искат си смяна :punk:между другото, на мойта маслото почернява далеч по-бързо от 1000км.... гори масло доста като я ръчкам обаче видимо не го пипа като я карам леко. Винаги има "blow-by"... колкото повече, толкова по-черно масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм забелязъл при моята че когато я изкарам на извънградско,било то от 150км. нагоре и маслото леко се избистря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимателно си промивайте двигателите... за 1000-1500км маслото не трябва да е почерняло чак толкова. А ако почернява.... не съм експерт, ама това не са ли сегменти за смяна?а сегменти се оправят със смяна, а не със смяна на масла или промивки. Дори непукизма май не помага ( за съжаление)... искат си смяна :blink:между другото, на мойта маслото почернява далеч по-бързо от 1000км.... гори масло доста като я ръчкам обаче видимо не го пипа като я карам леко. Винаги има "blow-by"... колкото повече, толкова по-черно масло.

На дизеловите двигатели маслото почернява почти веднага след сипването му :hondarulez: Но това не е знак, че двигателя е тръгнал, а си е в реда на нормалното.Независимо каква кола караш ако я ръчкаш и влизаш честичко в червената зона ще ти пипа от маслото. А колко ще пипа зависи вече от много фактори - какво масло си сипал, тип на двигателя ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...