Jump to content
emonai

Въпрос свързан с компютъра на CR V 3ген

Recommended Posts

Здравейте, от месец и половина само питам, но като гледам как съм се захванал с тая кола? аз толкова за дипломната си работа не съм чел;). Та на въпроса: Исках да намера физически конкретен ,,вход" на компютъра. Примерно обозначен на схемата със "С36". В auto data дават трите куплунга именувани  A, B C, но като свалих компа надписи не видях, нито от страната на модула, нито на кабелите с буксите. Направи ми впечатление, че буксите са три цвята, бяла, сива и зелена( май беше). сега ми скимна, че можеше да прозвъня от съответния предпазител в случая F2, но бях сам, а и малко се шашках, че за първи път на тази кола бях свалил акомулатора и не знаех какво ме очаква при закачането, относно мулти-медията и т.н.т. Ако някой се е занимавал с тези неща моля да сподели, как да се ориентирам за разположението на изводите и куплунгите. Мотора е R20A1. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам само : Физически конкретният "вход" на компютъра , за какво ще се използва? И кой точно физически вход ти трябва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, emonai написа:

Мотора ми е  R20A2.

 

Редактирано от emonai

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, търся захранването на компютъра, което се комутира от" inertia fuel shut-off switch" И като не знам къде е инертния датчик и дали има такъв на моята кола, затова търся входа на компа

Редактирано от emonai

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Увъртам, защото става въпрос за защита на колата от автокрадци. Е реших въпроса по два начина, като единият е подмяната на ОБД2 буксата с друг вид букса и съответно преходник и допълнително прекъсване. Пък бай бабо....... Не ме кефи, че веригата, която прекъсвам консумира около 5.5А. Но поне не прави грешки.

Редактирано от emonai
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те крадците ходят с няколко вида преходника :)  + gsm и gps заглушители, дано не се заглеждат по ЦРВ-та

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...