Jump to content
nedyalkov

Проблем с парктроник на Акорд 7

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Днес след взимане колата от сервиз ми се появи проблем с парктроник (фабрично поставен).

Двата странични датчика (сензора) на парктроника въобще не реагират, няма никакъв звук. Колата стоя 3 дни в сервиз, имах проблем с педала на съединителя, който днес отстраниха, но не ми се вярва да има нещо общо между парктроник и системата на съединителя. Колата е била в големия дъжд (преди два дни) на открито и гледам, че е цялата отстрани е в пясък, тъй като имаше доста около сервиза. Дали може да са зацапани датчиците с боклук (пясък и кал) и как най-лесно мога да стигна до тях без да свалям бронята. Дайте някаква идея как да проверя изправността на датчиците, защото честно казано не ми се ходи пак до сервиза, че вече не знам за кой път ходя през последните няколко седмици и ми омръзна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие от последните минути. След като покарах колата, сега няколко часа по-късно всички датчици проработиха. Все пак остава въпроса, как най-лесно да достигна поне до страничните датчици/сензори за да ги почистя и напръскам с някакъв контактен спрей без да откачам бронята?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да откачаш бронята, нямаш никакъв достъп до тях. Свали си я, прегледай всички връзки, почисти и я сложи пак. Не е голяма философия да се свали бронята. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще разгледам как се откача бронята и при първа възможност ще я сваля за да почистя хубаво датчиците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@Nedyalkov, какво стана, откачили бронята, открили проблема? 

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша със закъснение, защото чак сега виждам, че има нещо.

Не съм откачал бронята, просто измих добре колата. За сега парктроникът работи, ако пак започне да прави проблем ще трябва да я откача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...