Jump to content
MartinP

Идея за суап

Recommended Posts

Здравейте! Имам идея за един проект и още съм в процес на събиране на информация. Имам англичанка комби, в която идеята е да влезе b20z, в момента е d14. Идеята ми се породи от това, че съм виждал такива VTI и знам, че на теория и този двигател ще влезе (b20z за по-евтино уж от b18). Идеята ми е да имам кола, която ще карам с кеф, не съм тръгнал да я правя 200+ к.с. така че ме устройва и b20.
Пиша тук търсейки съвет от по-вещи хора от мен, нямам нищо против коментари от типа "Въобще не се захващай", но поне да са обосновани-приблизителни цени биха помогнали, ще има ли много главоблъсканици и също какво ще ми трябва, което го няма нито в моята, нито в CRV- то.

Всеки съвет ще бъде взет под внимание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се насочил към мотор. Ако намериш правилните хора за суап-а ще е що годе безболезнено начинание. Моторите струват около 700лв, кутии стават от всички б серии, 300-500лв зависи коя и в какво състояние(има и кутии по 1000 и 1000+ лв от тайп р). Инсталацията трябва да се преправи и т.н. с обслужване на мотора клониш към 3000лв за всичко. После ще имаш прилично комби с добър вървеж и достатъчна сила да си носи кокалите. Прецени колата ти в какво състояние е(ръжди, окачване спирачки). Ако там куца нещо направи първо него и чак като знаеш че тези неща са ти ок, тогава се мятай на суап-ове.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигател В20,скоростна кутия В18 или В18,щанги за скоростите от В серия,полуоски ,задната лапа за захват на мотора,интсалация или преправяне на твоята за ОБД1,ЕЦУ П28 или еквивалент

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За В20 втек прибавяш още части към списъка -глава,агренажен ремък,водна помпа,маслена магистрала ...

 

Не изключвай варианта В16 или В18 оборудвани

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите и новите идеи. Гледал съм из други сайтове, знам че може да стане страшна машина. Аз по принцип я взех колата със съвсем друга цел, но с времето взе да ми харесва и затова търся информация. Но все пак искам да гледам и реално но нещата, да налея 3000 лева в кола, която съм взел за 2500 и накрая да трябва да я регистрирам от ТХ на ВМ (вечно моя)... За тези пари мога да взема нещо по-интересно, по-ново, надеждно и с потенциал (не робувам на марка, но много вероятно е пак хонда да търся). Не бързам за никъде, а и от знаене никой не е умрял, така че си продължавам проучването за тази, в този ред на мисли-как стоят нещата с полуоските? VTI са с 4x114.3, ще трябва ли да се търсят нови главини, от там и джанти, дискове или ще паснат и както е сега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 2 часа, MartinP написа:

Благодаря ви за отговорите и новите идеи. Гледал съм из други сайтове, знам че може да стане страшна машина. Аз по принцип я взех колата със съвсем друга цел, но с времето взе да ми харесва и затова търся информация. Но все пак искам да гледам и реално но нещата, да налея 3000 лева в кола, която съм взел за 2500 и накрая да трябва да я регистрирам от ТХ на ВМ (вечно моя)... За тези пари мога да взема нещо по-интересно, по-ново, надеждно и с потенциал (не робувам на марка, но много вероятно е пак хонда да търся). Не бързам за никъде, а и от знаене никой не е умрял, така че си продължавам проучването за тази, в този ред на мисли-как стоят нещата с полуоските? VTI са с 4x114.3, ще трябва ли да се търсят нови главини, от там и джанти, дискове или ще паснат и както е сега?


Свържи се с @fenabg  местният шаман на тема д серия, ако искаш икономия и по добър вървеж на по скромна цена от гореспоменатите, това е човека.

Редактирано от DragooNArT
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...