Jump to content
guslar

Силен шум на Хонда ЦРВ -98 Г.

Recommended Posts

Здравейте колеги ! От десет години имам Хонда ЦРВ -98 година 128 коня ! Карам си я нормално , без големи натоварвания ! Скоро ми се наложи да помогна на колега закъсал на яз. Жребчево . Дръпнах го и е проибрах . След известно време при  движение  в пясък , започна да се чува едно скърцане , и  досадно чукане от зад . Проверих маслота на диференциала , беше бистро и достатъчно .  През лятото се наложи да  мина по пясък на плажа и направо ме хвана срам от това свирене ! Помагайте моля ! п.с. От скоро като подам повече газ се чува едно леко бучене , пак отзад .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mаслото в дифа е за смяна, вероятно. Ако не се оправи със една смяна, опитайте с две;-) и/или с т. нар. "полиране на дискове" (описано в offroad-форума). Успех!

p. s. Смяна задължително с хондовско, знаете!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Колега ! Непременно ще го сменя !

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата kalintry е прав. Маслото на диференциала трябва да се сменя на 80 000км по ръководство, аз го смених на 60 000км, заедно с ангренажния ремък, защото започна да издава леки звуци. След смяната съм изминал 50 000км и за сега нямам никакъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега ! Утре ще посетя сервиза на Хонда в Стара Загора  , за да го сменят !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...