Jump to content
Sign in to follow this  
r5gtr

Пиксели на дисплей, пукане на радиото - решение.

Recommended Posts

И аз забелязах , че понякога малкия дисплей на радиото му светят 'задните' пиксели.
Смених предните колони, след това сложих усилвател с говорител и проблемите с пукане от колоните и спиране и забиване на радиото започнаха.
Добре , че намерих тези инструкции http://www.civinfo.com/forum/4195978-post1.html  
На кратко, от панасоник не са сметнали един диод и той умира и дисплея бъгва (ако ви светят постоянно като от първата снимка , този диод е умрял)
Това предизвиква и вторична реакция от пренагряване на други свързани елементи и следва неконтролируемото пукане в радиото.
Купуваш си диода (има го за 5ст.) и се запоява на мястото на умрелия елемент.
Превантивно може да се сложат допълнителни алуминиеви радиаторчета и термопаста към радиатора на усилвателя. Аз сложих и малък вентилатор (4х4см) но ми идва шумен и май ще го прекъсна.
Който има желание за района на София - подарявам такъв ценериев диод, термопаста, термопроводимо лепило и малки радиаторчета (всичко иначе е към 10лв)
Аз извадих и механиката на сидо-то, то умря и сложих USB руско (200лв с У-кабела) , според продавача по-качествено от на Yatour версията.

Снимки при мен:

038228959.jpg?r=0
038228963.jpg?r=0

дисплея веднага светна правилно:

038227481.jpg?r=0

038227483.jpg?r=0
038227482.jpg?r=0

• Upvote 4

Здравей колега, имам подобем проблен, но още не съм го решил. След около час шофиране, радиото става много топло, независимо дали има диск в него или не. Следва пукане, изписване на AUX на дисплея, музиката спира и това действие се повтаря до спиране на колата и нейното изтиване. Дали проблема може да е в този диод. Благодаря предварително.

• Like 1

2,5 години след отстраняването , не съм имал проблеми повече. Трудното е да разглобиш радиото до 'кокал'
Ценеров диод има в магазина на техническия. Ползвайте снимките и данните за диода от англииския форум линка в първото мнение.
На мен един приятел в сервиз за телефони ми го запои под микроскоп, доста ситно е. Изпринтих си снимката на платката и занесох диода и платката и казах "запои го ей така" , сглобих и край на проблема.

Диода: https://www.google.com/search?q=BZX55C5V6+диод&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjynorUi4bmAhXKG5oKHYcMCcEQ_AUoAXoECAsQAw&biw=960&bih=460&dpr=2

065c7ac2362bc980635ce8c47e792d05.jpg

един руснак е правил същото упражнение на този "фолксваген" проблем:   drive2.ru/l/2735414/

Edited by r5gtr

Здравейте колеги, видях темата за радиото и реших да пиша тук.. Имам въпрос - със заводско цд съм но си взех двоен дин радио и искам да си го монтирам сам, таа разглобих дашборда свалих радиото иии изненада-буксите на оригиналното радио не са евро като на това с двойния дин. Та на въпроса, от къде мога да си взема преходни букси и да го свържа така, че да ми работи и дисплея за климатика (не съм със заводска навигация) :)

Ето ти моята тема за навигацията. Мисля, че ти трябва втория модул за климатроника.

има ли в този форум някой по опитен колега, при който да си закарам сивика, да смени въпросният ценеро диод (за София)? 

revenue, единия модул е кънект2, а другия екстрон, но не ми отваря линка и не намирам такъв модул в нета 😭 бтв навигацията е китайска с евро букси 

Edited by Borio