Jump to content
5rov

Присветва червена лампа на таблото със символ акумулатор

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги. От известно време забелязвам, че на таблото ми пресетва в движение на дълъг път и градско червена лампа със символ акумулатор (СВЕТВА ЗА ОКОЛО 5-10 СЕКУНДИ И ИЗГАСВА), случва се стотина километра да не светва. Питането ми е следното: преди 8000км свалях алтернатора и му смениха четките и електронният блок, понеже лампата светеше постоянно и не угасваше. Възможно ли е толкова бързо да се прецака отново? Направи ми впечатление като карам на фарове през нощта, че светлината се усилва и намалява като подам газ. Колата е HONDA ACCORD 2004 2.2 diesel.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такава тема с доста подробно описание... Може да е диодната плочка, може и едно "реле" май беше.. Като цяло не се разминава само с четки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, беше ми паднал акумулатора, и след подаване на ток постоянно свети иконката на таблото за акумулатора. Колата работи около час и не угасва. Някакво предложение от какво може да е проблема. Благодаря предварително. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо страшно.Сваляш алтернатора,сменяш диодната плочка,задължително нови четки и провери  регулатора на напрежение дали е изправен.Хубаво е да видиш с очите си че всичко това е направено. 200 лева трябва да ти стигнат.Успех.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, ще отида днес при майстор и ще му ''светя'' докато я ремонтира. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е и лагерите да се сменят, така и така е на тезгяха.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...