Jump to content
J's Racing BB8

Мнение за секретни гайки

Recommended Posts

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви не помагат, ако наистина ти нарочат джантите. Само могат да ги забавят. На мен са ми сваляли оригинални (130 лв. от Бултрако), така че от опит ти го казвам.

Иначе на ebay има оригинални за малко повече пари. Отвреме-навреме изкачат и по-евтино, стига да следиш редовно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги взех от колегата Станимир от Тойота форума има налични и ги доставя веднага

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е,че нищо няма да ги спре ако си ги харесат,но от сульо и пульо с гидорийка ще предпазват.Колата ми е в гараж като цяло,но когато се налага да е без надзор трябват секрети.

Интересуват ме точно този тип,защото изглеждат здрави а и отвън са с въртяща черупка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, те и тези от Бултрако са с въртяща черупка (която между другото с годините се напълва с мръсотия и престава да се върти :)), но това не спря онези, дето искаха да ми свалят джантите. Преди време имаше една тема точно пак за секретните гайки и в нея писах подробно, даже показах и инструментите с които такива гайки се свалят. Izanagi тогава изтри линковете, 'щото явно си мислеше, че крадците се учат от форуми в интернет. :D

По принцип онези инструментчета са за сервизи, когато някой дойде и си е загубил секретите, но както всяко нещо, може да има много приложения, зависи от човека.

Сега съм с ей такива (Sicustar):

 

en115h.jpg

 

Това е едно от малкото неща, които съм купил от България. Бях писал в неделя късно вечерта до вносителя, а на сутринта преди 7 имах отговор. С това ме спечелиха, отидох и ги купих, май бяха последните. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите са 17-ки с гуми за 800лв и скоро пребоядисани така да го кажа струва си да се сложат някакви секрети.

 

Бях се засилил да си взимам sicublock,който са подобни на тези които постнах аз,но звъннах на представителя и ми казаха,че вече не работят с тях и не могат да ми ги доставят.За това харесах тези,гледам пишат хубави коментари в алиекспрес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече казах, няма какво да ги спре, стига да искат:

 

 

Слагай там някакви и не си прави илюзии. Наистина няма значение какви ще са, защото всичко може да бъде свалено за секунди. Моята оригинална гайка я бяха свалили така - не личеше по абсолютно нищо, че е пипано, все едно я бяха махнали със секретчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моя съвет е да идеш на стругар да ти направи секрети които да са уникални и само ти да имаш камък с който да ги рязвиеш.Ще e по скъпо , но ще спиш спокойно

:D

Редактирано от Deka7a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моя съвет е да идеш на стругар да ти направи секрети които да са уникални и само ти да имаш камък с който да ги рязвиеш.Ще e по скъпо , но ще спиш спокойно

:D

Здравейте

Колеги, то не е само някой стругар да ти ги направи тези гайки. Тези гайки след това трябва да се закалят и отвърнат до получаване на желаните механични свойства. Ако гайките са направени от суров метал, било то и от неръждаема стомана- не, Благодаря.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има евтини универсални китайски вложки, които руснаците излозват за сваляне на "секретни" гайки и болтове.

 

image.jpg . image.jpg

 

image.jpg

 

Струват обидно малко (някъде около 10-тина лева) и предполагам са копие на тези американски:

 

image.png

 

Пак според руснаците, могат да свалят подобни секретчета:

 

image.jpg . image.jpg

 

image.jpg . image.jpg

 

image.jpg . image.jpg

 

Тази универсална вложка не може да се справи със секрети с въртящ се пръстен, но пък онзи комплект от видеото в предишното ми мнение може. Цената там обаче е много по-различна, така че като минимум си търсете секрет с въртящ се пръстен. Не е гаранция (както вече писах на мен ми свалиха едната "оригинална" секретна Хонда гайка (производство на McGuard и именно с въртящ се пръстен)), но поне ще знаете, че не са ви ги свалили някакви пичлемета с "гедорето" и каквото сте можали сте направили.

Ето едно поучително видео (само дето и 2 секретни гайки не решение с Dynomec).

 

 

А ето съвети от търговец на подобни изделия:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...