Jump to content
zico

Предна емблема

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Обръщам се към вас за напъствия и съвети отностно олюспената боя на предната емблема.Как и с какъв спрей да я боядисам,че да стане хубаво.Също така имам въпроси отностно малките точки  по боята на  предния капак как да ги отстраня(залича) и на предната броня как се люспи лака на места.Ако някой се е сблъсквал с подобни проблеми нека сподели.Всеки съвет или идеи за отстаняването не тези дразнещи окото и не само "дефекти" ще ми бъдат от полза.Това ми е първата кола Хонда и искам както от към ходова част е безупречна така и визуално да изглежда като "нова".Прилагам няколко снимки.post-33984-0-89499800-1475526579_thumb.jpgpost-33984-0-45424000-1475526590_thumb.jpgpost-33984-0-64535200-1475526596_thumb.jpgpost-33984-0-45785100-1475526604_thumb.jpg

Редактирано от zico

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пишман бояджия е пръснал сребриста емблемата без подготовка и сега това е резултата. Обели я най-добре и това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точките по предния капак може да заличиш с ето това (20-25 лв.):

 

s_l1600.jpg

 

Предполагам, че това е хетчбек 7-ма генерация, така че цветът би трябвало да е NH-623M (сатенено сребрист металик се води).

Може да го купиш от Бултрко, ebay или където искаш, а може да видиш някъде при вас където бъркат боя дали няма да искат да ти направят една малка доза. И да не уцелят много точно цвета няма да си личи кой знае колко. Аз сега имам старата версия на това горното, но преди да се усетя, че Хонда имат оригинално такова, изпозвах някакво китайско и вършеше работа. Ей точно такова (5 лв. с доставката от Китай):

 

s_l1600.jpg

 

Обаче заради съседите ми отдавна съм се отказал от употребата му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да знаеш какъв е номера на черният цвят на Сивик 7-ма или къде по купето го пише? Това с тач ъп пена е много интересно, заинтругува ме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами цветът само го предположих какъв е, защото моята е сребриста 7-ма генерация, а това е номерът.

За черното би трябвало да е B92P (Nighthawk Black Pearl), поне това излизаше, когато исках да сменя моята предна решетка с черна. Цветовете ги има на много места, но аз гледам от каталога (разни боядисани детайли и там са изредени). Ето пример:

 

Untitled.png

 

Иначе кода трябва да го има на табелката в двигателния отсек, където пише модел, къде е произведена и т.н.

Може да звъннеш в Бултрако и да питаш там, ако не ти се занимава с чужбина. Преди бяха 20-тина лева, сега не знам. А ако пък искаш може да напишеш едно "Honda B92P touch up paint" в търсачката на ebay.co.uk и гледай какво става. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. Много добра информация си дал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пишман бояджия е пръснал сребриста емблемата без подготовка и сега това е резултата. Обели я най-добре и това е.

Благодаря Колега.Така ще направя.Доколкото видях има доста  коли с такиви емблеми, тоест без сребристото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точките по предния капак може да заличиш с ето това (20-25 лв.):

 

s_l1600.jpg

 

Предполагам, че това е хетчбек 7-ма генерация, така че цветът би трябвало да е NH-623M (сатенено сребрист металик се води).

Може да го купиш от Бултрко, ebay или където искаш, а може да видиш някъде при вас където бъркат боя дали няма да искат да ти направят една малка доза. И да не уцелят много точно цвета няма да си личи кой знае колко. Аз сега имам старата версия на това горното, но преди да се усетя, че Хонда имат оригинално такова, изпозвах някакво китайско и вършеше работа. Ей точно такова (5 лв. с доставката от Китай):

 

s_l1600.jpg

 

Обаче заради съседите ми отдавна съм се отказал от употребата му.

Здравейте Колега.Да колата е хечбек 7 генерация.Благодаря Ви много за ценната информация, която сте дали.Ще си поръчам въпросните бои.Остана ми само да реша,но все още се колебая какво да правя с олюспеният лак на предната броня.Дали да се обработят въпросните олюспени места с някакъв прозрачен лак  или да се оправи цялата броня.С най добро съотношение качество/цена какво бихте предложили като идея.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз от такива работи не разбирам, а опита ми с бояджии е по-плачевен и от тоя със сервизите. За емблемата важи каквото ти е казал вече колегата. По принцип този участък е черен и на бояджията не му с е занимавало да го маскира докато е пръскал бронята (колата е била с удар и е "напудрена" възможно най-евтино предпродажбено), така че от черно е станало сиво. Само че боята не може да се държи директно на пластмасата и сега се люпи на парчета. Ето официални снимки на модела, там си е черно:

 

2001_honda_civic_hatchback_5d_front2_b.j

 

Моята също е черна (само че това е седан, не хетчбек):

 

IMG_0200.jpg

 

Ако искаш разгледай обяви по сайтовете за продажба на употребявани автомобили. Аз сега ги "претръсках" набързо и повечето са с черни участъци под емблемите, но има няколко с боядисани, едната даже е сребриста. :)

По принцип варианти има много, но в случая важи правилото: "Бързо, качествено, евтино. Изберете само две." :)

Сигурно може да се оправят само сегашните петна, но според мен в последствие ще се появят нови, просто бояджията си е оставил ръцете, ако изобщо е бил такъв, а не я е пръснал директно някой джамбаз в Дупница. Най-добрият вариант би бил да си намериш читав бояджия и да я направи отново цялата. Иначе ще си кърпиш положението отново и отново, докато не разбереш, че в карайна сметка пак ще я пребоядисаш цялата, ако искаш да не я мислиш и да е както трябва.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на хората, които са създали форума и  го подържат в този вид.Също така благодаря на  хората, които с информацията,която споделят помагат страшно много на нуждаещите се от това.По един или друг начин събраната информация  и след това  споделена(сдъвкана на готово) за да помогне на някого  е много ценно.Същевременно вече  са малко хората, които го прават . Затова искам Сърдечно  да благодаря на User2 и на backstage.Живи и здрави на всички!

 

п.п.Темата е за ключ.Ако админите преценят да я изтрият.

Редактирано от zico
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...