Jump to content
h5rov

LKAS и ACC

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Пускам темата чисто от любопитство.

Причината е, че при мен ACC (без LKAS) много често хваща големи мпс-та от съседната лента и ми натиска спирачките. Особело в ляв завои! Дали при тези, които имат LKAS и разпознава лентите това се случва?

Решил съм с леки корекции от болтовете на радара да го накривя на ляво и да намаля тези ситуации, но ми е интересно при LKAS как се държи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е осма генерация, има и LKAS. И се държи точно по начина който ти си описал, независимо дали е активиран LKAS или не е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е също така,но само ми присветка лампата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато прихване обект го индикира на дисплея, алармира и присвятка само когато се приближавам бързо към обекта който е прихванало и съответно натиска сериозно спирачка. Проблем ми е, че много често този обект е в другата лента (дясната). Вместо да я оставя да си върви все се "дебнем", направо си ми липсва обикновения круз.
Ще пробвам с малко adjustment да го насоча леко на ляво и ако има резултат ще споделя.
Явно всички сме на едно хоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах Акорд като твоя и голямо впечатление ми направи точно това, че по всяко време знаеше кой от обектите пред мен се намира в другата лента и кой не.

Точно на ляв завой, в лявата лента на магистралата, виждах камион срещу колата, но АСС го разпознаваше, като обект в дясната лента...

Може да има значение от маркировката, ако е стара и изтъркана и така да не може да чете платната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...