Jump to content
Ultron

Премахване на филтър за твърди частици (DPF) в Пловдив

Recommended Posts

Здравейте,

някой знае ли къде може да се премахне филтъра за твърди частици в Пловдив на Honda CRV III 2.2 i-CDTI 2009г. Има ли някъкви проблеми след премахването му?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има проблем - спира круиз контрола и други неща след известно време!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще следя темата и ако мога ще се включа до дни понеже и на мен ми светна в събота и сега съм на момент търсене.Относно круиз контрола,откакто ми светна, пилота спря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив, Варна и изобщо в Бг вземат едни бързи пари за нищо! Който е малко по-запознат може сам да качи mod.file-а през OBD буксата с обикновен кабел(MPPS) от 60 лв. Този файл се върти свободно в интернет и ако някой му трябва мога да го кача и тук. Не знам дали е необходимо да обяснявам как става това. Всеки сам си решава, но пораженията може да са по-вече от ползите! Питал съм и друг път тук, но досега не съм срещнал някой да е премахнал софтуерно DPF и всичко да работи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две три теми по надолу, има същото питане за този филтър:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=94034&do=findComment&comment=1057456045

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа с изчистване и регенерация не става ли ? Нали се задръстваше от прекалено много градско каране. На извънградско имаше някакъв номер за изчистване,но сигурно е временно решение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив, Варна и изобщо в Бг вземат едни бързи пари за нищо! Който е малко по-запознат може сам да качи mod.file-а през OBD буксата с обикновен кабел(MPPS) от 60 лв. Този файл се върти свободно в интернет и ако някой му трябва мога да го кача и тук. Не знам дали е необходимо да обяснявам как става това. Всеки сам си решава, но пораженията може да са по-вече от ползите! Питал съм и друг път тук, но досега не съм срещнал някой да е премахнал софтуерно DPF и всичко да работи.

Аз съм го премахнал механично и софтуерно.Всичко си работи без проблем.Какъв е софтуера не знам но е факт че всичко си работи.Премахнах го в Бургас.

Колегата Vladimor го разпроби и нищо не е пипал по софтуера и казва че няма проблем 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, коя година е колата? Радвам се, че при теб всичко е ОК. В петък имам път към Бургас и ако е възможно някакъв тел. на този, който е махнал фитъра . Пиши на лични ако е възможно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих човек в Пловдив. Това е отговора на емайла:

"Здравей, 550 лева за ДПФ премахване механично и софтуерно и 650 лева ако желаете да включим чип тунинг към цената! ДПФ си остава за теб! не сме регистрирали никакви проблеми, свързани с премахването на ДПФ на Хонда 2.2 мотор!"

Сервиза е http://www.madness-motorsport.com/cms/

ДПФ го изкупуват за около 120-150лв в http://www.katalizator-bg.com/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм се свързал с два сервиза,и двата дават оферта 350лв.само за софтуерно.Като се свърши работата ще рапортувам къде,как и кой.

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай ги и за следващият мотор 150ps I-Dtec дали имат успехи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Madness са навътре в нещата. Щом са го правили и казват, че няма проблем значи трябва да е ок. За чипването зависи, защото може да ти замине съединителя. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така,в събота премахнах ДПФ-а механично,автомобила измина 30км.без да влезне в авариен режим,вървеше отлично до тази сутрин докато не я настъпах малко по сериозно и хоп светна диагностиката но не се промени вървенето,само разхода се вдигна.Още сутринта я закарах за софтуерното премахване,след обед си е взех,всичко по колата си работи включително и авто пилота.Равносметката,софтуерно премахване 300лв.,издаден ДПФ за скраб-220лв.реален разход за мен 80лв.

Редактирано от kaloian311

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,в събота премахнах ДПФ-а механично,автомобила измина 30км.без да влезне в авариен режим,вървеше отлично до тази сутрин докато не я настъпах малко по сериозно и хоп светна диагностиката но не се промени вървенето,само разхода се вдигна.Още сутринта я закарах за софтуерното премахване,след обед си е взех,всичко по колата си работи включително и авто пилота.Равносметката,софтуерно премахване 300лв.,издаден ДПФ за скраб-220лв.реален разход за мен 80лв.

А подгрева на свещите работи ли??

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя тогава няма да запали, ако не работят :D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя тогава няма да запали, ако не работят :D

Пали пали ама с пушеци

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пали и не пуши засега,днес в Пловдив сутринта беше около 4 C и нямаше пушеци.В събота ще изкарам мултицета и ще видим

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.