Jump to content
sfawbg1

Сивик Аеродек 1.4и, 90 кс с двг за основен ремонт - суап за нещо по-мощно?

Recommended Posts

Здравейте,

 

В момента съм пред дилема какво да правя с колицата - Сивик Аеродек, 1998 г., 1.4и, 90 кс. Тъй като вече консумира доста малко, пуши синьо при високи обороти на загрял двигател и т.н. е ясно, че трябва да се направи основен ремонт на двигателя, нооооо се чудя дали да го правя или да направя суап с някой друг, малко по-мощен двигател. Дали може да ме упътите кой двигател да гледам и в кой случай ще заминат минимално пари. Бях чувал, че ако искам да сложа 1.8, ще трябва да се сменят и скоростната кутия и разни други неща. Може би 1.6 е вариантът? Всякакви коментари и идеи биха ми били полезни, благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д15з6/8,Д16У5/7/8 ще стане с най-малко преправяне и ще върви по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пренебрегвайте инсталация и комп.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че ако успееш да намериш хубав (такъв който не е на дереджето на твоят) мотор е по-добре него да набучиш, НО тъй като това е начинание с мнооооого неизвестни.... Сякаш да си направиш ремонт на твоя, поне ще знаеш, че всичко си е както трябва. Може да се замислиш и за Mini-me, и без това ще отваряш мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да набива пари за миниме, ако ерешил да сменя мотора. Д15з6/8 както са написали по горе е много по добър и търпи на доста модове. Дори без да бъде отварян.

Редактирано от fenabg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. На този етап съм оставил нещата на заден план, но май съм по-склонен да направя ремонта. Ще помисля още малко време и ще го измисля. Някой има ли представа как вървят цените за оправянето на двигател в тежко масленогорно състояние (1л на 300 км)? Доколокото разбрах няма да мина само със сегменти и гумички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега писах ти нещо и щеше да получиш доста жокери и след като ги използваш д нямаш въпроси а само да споделиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...