Jump to content
dindin

Съвет за тампони на двигател

Recommended Posts

Здравейте колеги, преди година имах случка - дадох на приятел да кара и той ме откара ... в канавката :D

Всичко хубаво, издърпа ни един голям и бавен снегорин, от онея дето са като комбайн :D Да ама след това взе да трополи отпред отдясно при палене и ниски обороти.

 

Днес ходих в Бултрако за сервизната акция за възглавниците, междувременно исках да погледнат ходовата част.

Казаха, че е стегната, откриха един кормилен накрайник за смяна, смениха го, напрайха и реглаж и тука идва интересната част.

Тва трополене се оказва, че било от двигателя, който вибрирал в генерацията (която м/у другото от изсипването също била за ремонт); Виновниците - 2 тампона, заден и страничен - не били сцепени, ама били яко сплескани.

Явно като сме се треснали по нос в канавката двигателят се е друснал с всичка сила щото си опряхме сериозно отпред на нещо твърдо, гумите си висяха в дълбоката канавка и оттам 2-та сплескани тампона.

 

И сега идва веселата част:

 

50810-S9A-013 - 212 лв.

50821-S9A-023 - 420 лв.

Работа - 65 лева, ядва се.

 

Аааах, 2 тампона - 600 лева :D Ем така е, оригинални от HondaPartsNow пак идва толкова...

Сега въпросът ми е следният - намирам афтърмаркет Yamato (I54028YMT и I54029YMT) в БГ за 180 лева, както и Febest (съответно HM-004 и HM-005) за около 150 (в БГ не съм питал представителя, още го мисля)

 

Това са тампоните:

http://c.shld.net/rpx/i/s/pi/mp/29140/prod_3278011523?src=http%3A%2F%2Fwww.febestpanamerica.com%2Fimages%2FSchemes%2FHM-005.png&d=75c9df446749758795cb4ddfc416aa898005a593&hei=333&wid=333&op_sharpen=1

 

Според вас да се изръся ли за ОЕМ или да мина тънко, щото портфейла отъня :)Помня, че Емича беше взимал на Febest за носачите май... Пък не ми се кара със сплескани тампони :D

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП. Колата е CR-V 2003 2.0 iVTEC K20A4, ръчка, RD8 или RD_ зависи от гледната точка :D

И времето за редакция на предното мнение изтече...

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фебест не са лоши, за Ямато не знам , но и намирам разлика в номерата които си дал.

 

http://namaleniavtochasti.com/cr-v-rd4rd5rd6rd7rd9-2001-2006/11666-50810-s7d-003-honda-tampon-za-dvigatel.html

 

Ако ги взимаш от официалния вносител на Фебест / може да ти дойдат малко по-скъпи/, си носи номера на купето, за да ти ги извадят точните.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Емич, видях я тая разлика, тоя го дават за автоматик и навсякъде все тоя номер излиза... За другия сичко е точно - съответстват си.

Щом си доволен от Febest ще им пусна едно питане да видим какво ще кажат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямато разбрах че е една от добрите алтернативи на оем тампоните .Моя задния на мотора е ямато -точно копие на оригинала и досега откак съм го сменил няма грешка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много Емич, Борко!

 

Според китайците: http://www.alibaba.com/product-detail/Auto-Parts-Engine-Mount-50810-S9A_1987842243.html 

Auto Parts Engine Mount 50810-S9A-013/50810-S7D-003 for CRV

2та ОЕМ се отнасят за една и съща част. От Febest също потвърждават и ми искат 220 лв. за двата.

 

Мой познат от ул. Симеон ми предлага Tenacity (корейски) за общо 170, чували ли сте ги? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези последните, въобще не съм ги чувал даже.

 

Иначе за Yamato, в саита който ти показах, двата ти излизат общо 172 лв. Пише че са с безплатна доставка, но и да има такава, ще е около 10-15 лв. , което е добра цена. А и Борко казва , че е слагал такива и няма проблем.

Казах ти, че при официалния вносител на Febest в София, ще ти струват малко по-скъпо, но пък може да отидеш и да ги видиш на място, за да прецениш дали ти харесват. Лично на мен, нещата които съм взимал от тях /2 тампона и 1 маншон/, ми харесват като визия , материал и изработка и за сега нямам проблем с тях, а колко време ще изкарат- никой не знае.

Общо взето, ако бях пред тази дилема , оригинални за 630 лв. , или заместители за 180-220 лв. ,бих избрал втория вариант, а ти прецени за себе си.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте сайтове на Фебест и Ямато

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми екстра, значи е решено :D

Поздрави на всички!

 

http://febest.bg/

Каталог в Дойчланд: http://febest.de/index.php?page=catalog

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще монтирам едни тампони на задните носачи тези малките като втулки които са имам 4 броя по 2 от ляво и дясно и ще ги видим.Иначе имам и едни такива Тайвански Tenacity пак отзад големите на носачите ,не ги знам въобще как са ,но последно време съм много доволен от тайвански стоки или по точно инструменти та ми се струва,че ще карат поне на половината на оем-ските.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взел съм двата тампона Yamato от Канекс от една седмица ама нямам време да ида да ги сменя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, така и не успях да сложа тампоните на колата, че ни нашибаха и чакам да я обявят за тотална щета. Ако на някой случайно му трябват такива тампони да ми пише. Предполагам скоро ще я пускам и за части. Поздрави на всички!

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, дано вие да сте добре и да няма последствия .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ееегати късмета :o

Каква кола е нанесла толкова тежък удар?!

Дано няма пострадали :(

 

Eърбезите ( и новия) нормално ли сработиха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше пострадали, един Фиат ни насмели и понеже сме по-високи се вряза ниско :) Неговата предница е леш, а Хондата е колата с главно К. Според мен благодарение на нея усетихме ситуацията доста леко в купето, а бебето да не кажа хич :)

Еъебеговете си сработиха екстра, добре че направихме сервизната акция преди това.

Насочваме се към фейслифтова 2ра само да се оправим с каското.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...