Jump to content

baju

Фен
  • Мнения

    45
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    1

Всичко публикувано от baju

  1. Днес пробвах на извънградско на D3 да я отпуша, но никаква промяна. Карах си ей така 10-15 минути и никакъв резултат: VID20260627200808 (1).mp4
  2. Може ли линк към темата или накратко да ме посъветваш какво да направя в случая? Не искам да вземам прибързано решение, защото от такова може имам последващи проблеми. Искам просто, който е минал през тоя път да ми подскаже какво е най-правилното за самия автомобил без да влизам в излишни драми в последствие...
  3. Под махане кое е по-добрия вариант, премахване изцяло или само софтуерно?
  4. Здравейте! Накратко на 3ти юни ми светна чека с "!" знак за проблем с ДПФ, съответно ме вкара в авариен режим. Звъннах на моя човек, направихме и принудителна регенерация, всичко ОК, но днес връщайки се от работа при опит да изпреваря отново същото съобщение, което ме изненада доста при положение, че всяка седмица я изкарвам на извънградско 70-80км поне и я натискам, за да избяхвам подобни драми. Тази година два пъти сме правили принудителна регенерация, като предния път беше началото на Март. Откакто закупих колата първоначално влизаше в по-лекия режим и след извънградско каране се оправяше сама, но последните 4-5 пъти се налага намеса и вече почвам да се чудя, дали аз правя нещо грешно? Дайте съвети колеги какво да правя? Да го чистя ли ДПФ-а или директно да го махам?
  5. Насоки за термини, с които да го търся, защото нямам идея на английски как се наричат тия капачета?
  6. Здравейте! Днес както си карах чух, че нещо падна на стелката и като погледнах към огледалото за задно виждане заварих това: След кратък оглед забелязах, че държача в единия долен край се е счупил и сега стой постоянно така капачето, което ме вбесява. Някой може ли да ме насочи от къде да си поръчам ново и лесно ли се подменя без да нанеса повече щети? Благодаря предварително!
  7. Това някой пробвал ли го е, дали ще свърши работа? https://www.masterhaus.bg/bg/product/207948-izopropilov-spirt-alkohol-ipa-500ml-s-difuzer
  8. И при мене е от бор смолата, с WD-40 не би трябвало да се прецака?
  9. Здравейте! Вчера на автомивката забелязах по предния капак имаше на няколко места смола, но понеже съм чувал, че трябва да се внимава при нейно чистене, за да не се повреди повърхността. Поразрових се из нета и препоръчват най-много WD-40 за тази работа. Който се е сблъсквал с подобен пробем да сподели как се е справил. Има няколко капки на предния капак и една по-малка на панорамния покрив.
  10. Благодаря ви пичове, габарит е верно, подменена е и току що си сипвам едно по повода.
  11. Предполагам, че е със стоковите, откакто съм я взел не съм сменял крушки по фаровете. Как мога да разбера типа какъв е?
  12. Привет! Тази вечер забелязах, че предна лява крушка за къси светлини е заминала. Лесно ли се подменят, нужен ли е компетентен майстор или може и сам човек? Също така препоръчайте марки крушки, от които сте доволни?
  13. Привет! От известно време забелязвам при леко захладняване на времето при положение, че автомобила стои в гараж е изключително студено вътре в купето при потегляне рано сутрин и за отрицателно време се изпотяват стъклата, най-вече предното. Днес като си тръгвах от работа дори беше хванало леко скреж предното и беше сериозно влажно от вътрешната част. Дайте някакви насоки какво може да е и как да процедирам? Благодаря предварително!
  14. След принудително генериране от място грешката изчезна и колата излезе от авариен режим. Това е, което даде софтуера като грешка преди да започне целия процес:
  15. Прегледах из търсачката и ми излязоха освен Сашо от Варна още две места - в Пловдив и Русе, където също предлагат почистване на филтъра. Та, ако някой се е възползвал от услугите там да сподели мнение и как се справят. Ако евентуално се стигне да го пращам някъде за почистване при неуспешно форсирана регенерация как точно се процедира при свалянето и даване за чистене, колко време отнема, стъпки и т.н?
  16. Възможно ли е да е дошло време за смяна на горивен филтър? От последното пълно обслужване има изминати поне едни 8000 километра, като поне половината е градско, което драстично намалява интервала за смяна.
  17. Здравейте! Днес по време на извънградско каране ми светна този индикатор на таблото. И усетих, че колата леко губи мощност и не иска да вдига повече от 90км, както и да минава повече от 2к оборота. Какви действия трябва да предприема в случая, който е запознат да даде съвет? Това лято един път ми светна подобен индикатор, за DPF-а, продухах я с 10 минутно каране над 2к оборота и от тогава няма проблеми, но сега е различна ситуацията.
  18. Трябва само да се затегне или е нещо по-сложно, което изисква незабавно внимание?
  19. Привет! От известно време се чува странен шум наподобяващ тракане/хлопане при запалване/гасене на колата и при смяна на първи предавки особено. Това го имам точно след като ми сменяха алтернатора и някой, който е имал подобен казус да сподели какво може да е и и имам ли причина да се притеснявам за нещо? Колата е автоматик 2010г, 3-ка Екзекутив.
  20. Пичове, дайте насоки къде да си търся ново, че така много грозно стой?
  21. Беля след беля... Днес установих, че е паднало капачето на лайсната до задното крило, та някой който има представа от къде да си поръчам ще съм много благодарен!
  22. Привет! Предната седмица при опит да пусна климатика да охладя малко купето и забелязах, че духа топло. Същия ден таблото взе да дава странни грешки и в един момент колата дори не искаше да се отключва или да дава на контакт. Първоначално си викам акумулатор ще да е и понеже моя беше още в гаранция отидох и го смених с оборотен, но в мига когато опитах да покарам 5 минути с оборотния вече взеха да излизат същите грешки и отново след гасене на двигател колата дори не искаше да дава на контакт. Занесох я на майстор и ми смениха динамото, но днес понеже беше доста топло отново понечих да пусна да охлажда и отново няма никой, та който е по-запознат да ми даде някакви насоки какъв е точно проблема? Друго което забелязах е, че след гасене на колата преди се чуваше един шум за няколко минутки откъм двигателя, който спира след това, а сега го няма изобщо...
  23. Привет! Падна ми капачето от вътрешната част, където се отваря дясната врата, та помогнете как точно да си намеря ново, защото това няма да го бъде. Модела е CRV 3-та генерация 2010 Executive:
  24. Днес говорих с човека, който прави подмяната - каза ми че буксата била различна от предната понеже било 2-ра ръка и трябвало да търся електричар...
  25. От ляво на волана търсиш ей това и като нагласиш "слайдъра" на "R" при превключване на задна, ако всичко ти е наред трябва да пада дясното странично огледало. Ако искаш да спреш тази функция преместваш "слайдъра" по средата отново.
×
×
  • Създай нов...