-
Content Count
146 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Calendar
Everything posted by CNC Setter
-
Тази част с оборотите (1500-2000) съм я пропуснал. 🙂 Поне в инструкциите където съм гледал нямаше такова нещо. Но все пак не съм чел оригинален документ от Хонда, имам някакви онлайн ръководства за обслужване и ремонт от руски сайтове. Колко са достоверни не знам. И все пак си мисля, тъй като по принцип системата работи под налягане, ако е със затворена капачка е по-лесно въздуха за бъде изгонен през капачката към разш. съд. След 2-3 седмици ще направя още една смяна, защото не съм източвал през пробката на блока и по този начин ще съм сменил около 70-80 % от количеството след втората процедура.
-
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
За сегментите, а и за цялото общо състояние на двигателя, много хвалят в чуждите форуми Valvoline Restore & Protect 5W-30. Прекалено много положителни отзиви, явно няма да е случайно. -
Малко да раздвижа темата. Това с фунията ми се вижда пълна безсмислица и ще обесня защо мисля така. Сменял съм антифриз на японски коли поне 20-тина пъти най-малко. Никога не съм практикувал номера с фуния. Източвам системата, пълня с антифриз радиатора, разширителния съд и паля на отворена капачка. Стискам маркучите 1-2 минути и като почне да надига антифриза затварям и тръгвам да карам. След това няколко дни следя нивото в радиатора и разш. съд и ако е необходимо доливам. Обикновено след 3-4 цикъла загряване-охлаждане, системата е обезвъздушена напълно. Вчера реших да сменя антифриза на Джаза и да ползвам метода с фунията от любопитство. След минута две, антифриза във фунията започна да вдига нивото. Наложи се да го изсмуквам със спринцовка няколко пъти. Междувременно излизаше въздух, нивото на течността малко спадна при отварянето на термостата, но после пак имаше леко покачване. И така чаках около 30 минути, температурата стигна около 100 градуса по OBD 2, но явно при датчика долу в радиатора е било доста по-хладно и перката не се включваше. Не ми се чакаше повече и изгасих. Веднага се наложи да долея. Днес сутринта ми се наложи да допълня разширителния съд с около 50-100 мл. Та според мен охладителната система при Хонда по нищо не се различава от повечето японски автопроизводители и за мен е излишна играчка. 🙂
-
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Кои са магазините в които ги гледаш ? Равенол имат на всяка туба/шише код, който като го изтъркаш, можеш да провериш в сайта им автентичността. -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Напазарих две туби от това масло от Трендиойла. Продавачът изглежда свестен и с добра репутация в Гугъл. Малко е по-старичко - 12.2023 дата на производство. Но за 25 евро /бройката мисля е добре. -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Добре си направил и доставката е много изгодна. Мога да се обзаложа, че ще почувстваш разликата веднага след смяната. Ще чакам да дадеш обратна връзка. -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Сега проверих 9 евро и нещо ми е била доставката тогава за три кварти. Това преди две години и нещо. -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Поръчвал съм Redline от един онлайн магазин в Полша мисля, че беше и скоро проверявах там и беше 30 € / 0.946 л. Относно смесването, доста хора го практикуват в щатите. Идеята е да се "нагоди" вискозитета да е по-близък до ОЕМ маслото. Това в последното изречение е мое предположение. 🙂 -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Защо да е двойна ? След увеличението на Ravenol-a въобще не е двойна. На какви цени ги намираш ? Аз лично бих взел 1 бутилка Redline MTL и една бутилка MT-LV и да ги миксирам. -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
В щатите доста хора са доволни от Amsoil в кутии на Хонда и Акура ? -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Не съм сигурен, че Honda MTF е най-доброто за кутиите на Хонда. В момента съм с такова, но така я взех колата и като дойде време за смяна съм решил да налея Amsoil Synchromesh. Всъщност се двуомя между него и Redline. На Тойотата ми съм с червената линия и съм много доволен. -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Ивайло, би ли разяснил с няколко думи какво показва анализа ? -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Че не е напълнено в някой гараж или малък цех от някой предприемчив субект. -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
До колко може да се разчита на този сайт, че са оригинални маслата ? -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
За кой Мобил говориш, ESP 5W30 ли ? Миналия месец приятел ми взе една туба такова промоционално 5 л на цена на 4 л - 36.90 евро от Финландия. Днес проверих цената и отново беше толкова. Това от най-големият им магазин за авточасти в страната. -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Основно се водя от цените в Ato24. Обикновено поръчвам веднъж годишно масла на черния петък и ползвам отстъпката. До преди да вдигнат цените на някои масла, разликата в туба 4 л беше 3-4 евро макс. Сега са следните : Shell Helix HX8 5W-30 ECT - 7.35 €/л Shell Helix Ultra 5w-30 - 13.24 €/л. Само за справка, последно миналия ноември цената на второто масло беше 8.12 €/л. -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Разликата в цената между двете е почти двойна. Това е единствената причина поради, която го загледах. 🙂 -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Shell Helix HX8 ECT C3 5W-30 В сайта им са посочени следните спецификации и одобрения : ACEA C3 · MB-Approval 229.31, 229.51 · BMW LL-04 Изглежда няма сертификат по API на кой клас отговаря, макар по БГ сайтовете почти навсякъде да пишат API SN. Мога ли да го ползвам примерно за Honda Jazz 1.4 i-DSI (2006) ? -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Да, забелязах. Малко по-нагоре в темата писах точно за това. В Ато24 са вдигнали цените при Шел с около 90 % при някои масла. Равенол са с около 30 % нагоре. И при другите марки също има увеличение. У нас също наблюдавам повишение, което мисля е нормално при това, което се случва последните месеци с цените на стоки и услуги. -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Ще рискувам и ще го налея на по следващата смяна. Но за всеки случай ще го хвърля по-рано, на около 5-6 хил. км. Обикновенно сменям на 7-7.5 хиляди. До сега съм ползвал АТF и трансмисионни масла на Лукойл и не съм имал ядове. -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Една от причините е, че го взимах доста изгодно. Идваше ми с доставката от Германия на около 12 лв/л. За тази цена GTL масло мисля е супер. А и имаше необходимата спецификация за мотора Acea A3/B3 A3/B4. -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Nissan Almera N16 2.2 дизел 2004 год. До сега го карам с Shell Helix Ultra 5W40. -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Ще се търсят някаква варианти.. Нямам намерение да купувам много скъпи масла за кошниците, които карам. Между другото имам две туби от Кауфланд масло "Sevan" 5W40 Acea A3/B4 API SL/CF. Лукойл е производителя, а Севан са само опаковчик. Бях го взимал за една доста стара машина, но се разделих с нея и сега се чудя дали мога да го ползвам на малко по-нова бангия ? -
FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта
CNC Setter replied to emod's topic in Общи дискусии
Аз последните две години карах всичките си коли с Shell Helix Ultra. Но вчера при влизане в Ato24 видях, че една туба от това масло 5W40 от 27 евро за 4 литра през ноември миналата година, вече е 53 евро. Равенол също са вдигнали цените, по-груби сметки с 25-30 %. -
Да се почистят ЕГР пътищата също е добра идея. А коя гарнитура имаш в предвид от снимката, номер 9 или 13 ? Аз съм поръчал 4-те броя гарнитурки (номер 9) за колектора, не знам дали ще има необходимост от замяна, но за всеки случай. Също така чакам да дойде и нова гарнитура за дросела.
