Jump to content
t9ny

дисплей на 8 генерация

Recommended Posts

някой да е свалял дисплея на часовника , нещо ми се губят някой чертички по диспплея явно лоши спойки или нещо подобно , как се разглобяват корите и да стигна до дисплея? ще съм благодарен ако някой е правил тази интервенция

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се губи първия ред, когато е паркирана на слънце.

Минута, две, после дисплея е ОК.

Това ми се случва не често, от около четири-пет месеца насам.

И аз питам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре ще разглобявам , благодаря на колегата Dragijev за полезния линк , ще пиша ако имам резултат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оправих проблема с дисплея, сега всичко е ОК  :whistle:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли вариант да се види някъде каде и как се сваля дисплея? И аз имам същия проблем, за съжаление

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се поправя студената спойка  и повече няма проблеми със загуба на числа и т.н. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така НЕ се поправя студена спойка. Този метод (без флюс) е изключително грешен и крайния резултат е по-лош. Мога да гарантирам, че така ремонтираните спойки няма да издържат толкова, колкото са издържали преди "ремонта".

 

Ето така се ремонтира правилно една студена спойка:

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от известно време ми гасне цялото осветление на таблото на което е оборотомера и стрелките за бензин и температура и нищо не се вижда след известно време светва след това пак гасне какъв може да е проблема.Благодаря

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.11.2019 г. at 23:37, Todor Za написа:

Здравейте от известно време ми гасне цялото осветление на таблото на което е оборотомера и стрелките за бензин и температура и нищо не се вижда след известно време светва след това пак гасне какъв може да е проблема.Благодаря

 

Колега предполагам, че си със сензор за светлина и съответно автоматични фарове. Когато си на ауто - навън като стане тъмно се включват автоматично фаровете. От тук пък таблото ти има 2 режима на светлина (един на фарове и един без), като настройката на светлината на таблото е индивидуална за всеки режим. Ако това е така просто трябва да си увеличиш светлината на таблото и по време на фарове.

 

p.s. за да работи правилно смяната на режимите на светлини на таблото - нивото на светлина на дисплея през деня (без фарове) трябва да не е на макс (примерно 1 чертичка преди максимума).

 

Дано съм помогнал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има функция автоматично да се пускат фаровете но аз ги пускам ръчно и таблото си свети нормално и по някое време изгасва оборотомера и всичко покрай него и след известно време пак светва все едно има нещо хлабаво някъде но не знам къде а и не го прави редовно 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам абсолютно същия проблем като Todor Za, цялото табло гасне - оборотомер, километраж - всичко. След няколко секунди се възстановява.
Някой с предложение какво може да бъде? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем, и като размърдам врътката за регулиране яркостта на таблото светва, после пак гасне, пак светва и така. 

Разглобих го, презапойх спойките на врътката за яркотса, и не се оправи, скоро пак ше го разчарковах, просто още не не дразни достатъчно. 

Баси и сивиците начи, станат 12-13 годишни и почват проблемите... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

същия проблем го имам и аз(може би трябва да се отвори нова тема), засега го оправям като чукна таблото отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...