Jump to content
ANDROS

Хонда Акорд 2.2 i-DETC EXECUTIVE

Recommended Posts

Здравейте,бих искал да чуя мнението на компетентни хора относно един модел на Акорд?Никога досега не съм карал Хонда и нямам никаква представа за добрите и слабите страни на марката.Попаднах на един модел ACCORD TOURER 2.2 i-DTEC EXECUTIVE Automatк 2010 година на 130 000 километра в чудесно състояние според собственичката с която от скоро съм в кореспонденция.Допада ми цената която излиза около 20 000 лв.Моля ако някой има впечатления или да сподели опит от този модел,ще бъда благодарен.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително закарай колата в оторизиран сервиз, като Бултрако Пловдив (ако колата е там) да я прегледат. Цената от 20 000лв за екзекютив, дизел, автоматик, 2010та година е безумно добра и ако колата е читава, няма какво да те притеснява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,благодаря за бързия отговор.Колата на картинка е страхотна,дори жената предложи да ми я докарат в България да я задържа 15 дена да я пробвам и ако ми хареса да я платя.Звучи ми невероятно но манталитета на хората е такъв.Интересува ме какъв двигател е това и какво представлява EXECUTIVE.,т.е. малко повече информация за самата машина.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дизеловият двигател е доста по-мек, еластичен, икономичен и тих от повечето в класа си, няма изобщо типичното (тракащо) поведение на дизел. Колкото до Executive - значи, че има всички екстри. Това включва ксенонови фарове, адаптивен круз контрол, шибедах, ел регулируема седалка и други дреболии. Колите Execute най-често от всички имат навигация (но тя е опция при всяко ниво, не е задължително да има).Като цяло почети в нета - даже виж брошурата в honda.bg за информация за екстрите. 2010 е най-новия модел и всичко отговаря на този в магазина (той е с фейслифт, но като екстри се е запазил напълно).

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това звучи направо като приказка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.Проучих колата с прочитане на малко литература и съм доста впечатлен за все пак ниската ми компетентност.Дизеловият вариант 2.2 i-DTEC с 150 к.с. е доста хвален по форумите като икономичен и гъвкав двигател.Със сигуност ще я заведа да я погледнат,но миналата седмица бях в БУЛТРАКО за повече информация за една тяхна кола и чесно да си призная очаквах повече професионализъм в отношението им с клиентите.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......дори жената предложи да ми я докарат в България да я задържа 15 дена да я пробвам и ако ми хареса да я платя.Звучи ми невероятно но манталитета на хората е такъв.

Всичко друго го приемам, но това и на мен ми звучи невероятно - като приказка , както каза колегата по-нагоре.Стават и чудеса и дано и при теб да се случат! Успех и дано всичко е наред!п.п.Може ли поне някоя снимка да качиш и да споделиш, от коя страна са хората с този манталитет-естествено ако искаш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми звучи като приказка,но все пак живеем в България и всичко винаги подлежи на съмнение.Хората са англичани,а колата е свалена от нета до колкото знам.Днес възникна един въпрос-колата влизайки в България подлежи ли на ДДС таксуване?Ако някой е наясно по тази тема моля да пише.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички стоки закупени от ЕС не подлежат на облагане с ДДС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за ДДС-то днеска го проверих и ми даддоха точно такава информация.Друго интересно по закупуването на автомобила се установи след кратка кореспонденция.Хората настояват плащането да се осъществи през eBay,където да депозирам парите,те да ми изпратят колата за тестов период от 15 дена и ако ми хареса да освободя плащането по тяхнта банкова сметка,ако не колата да се върне за тяхна сметка .Това ми звучи абсолютно европейско,но все пак всички знаем къде живеем и естествено е да се замисля всичко ли е ок.Има ли някой информация за такъв вид плащания и подобен опит?Също така колата като влезе в България подлежи ли на някакви такси?Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това ми звучи като измамна схема. Първо колата изглежда прекалено хубава, за да е истинска. Това значи, че или се опитват да те измамят (но без да е прекалено явно) или са на зор. Ако бяха на зор, нямаше да се занимават да транспортират колата за 15 дни и тн. Пък и при тази цена няма да имат нужда да опират до теб - не си единствения дето е звъннал. Не знам от къде е колата, но цялата процедура, която описваш е толкова съмнителна, че няма на къде.Ако наистина мислиш да извадиш 20 бона, не се излагай ми хвани автобуса или самолета и отиди на място при автомобила. Ще изхарчиш 600-700лв на фона на възможност да загубиш много, много повече. Можете да отидете в оторизиран сервиз на практика във всеки малко по-голям европейски град и да го проверите. Тук е описана една схема за измами с ebay:http://www.ebay.com/gds/How-to-AVOID-SCAMS-and-Purchase-vehicles-on-eBay-Motor/10000000001618089/g.htmlИскаш да превеждаш пари за кош дето не си виждал на живо. Дори да кажем, че всичко с плащането е точно - ако колата съществува, но има сериозни проблеми и искаш да я върнеш, продавача може да каже, че проблемите не са съществували, когато ти я дал. Ходи после се разправяй със съдалища в чужбина и ходи вади експертизи, че ти си прав, а той крив.

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава и да е с десен волан,то и с ляв стана дълго и широко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще ти споделя моя опит с подобна покупко продажба и сам си реши дали да се хващаш.

 

Преди 4 години (живеех в Белгия ) си бях купил Ланчиа Каппа 2.4 тдс и много се кефех, защото беше много яка кола, но ме убиваха с данъци и исках да я продам за да взема нещо с по-малко коне и литраж като двигател.

Бях пуснал обяви в аутоскаут и още няколко сайта за автомобили и след няколко дни ми писаха хора от Англия, които ми предлагаха да ми изпратят чек за колата + за разходите по изпращането й към англия и се бяхме разбрали за 4 хил . евро. След 1 седмица получих чек по пощата без подател и то за 6500 паунда при което вече си пролича че има нещо миризливо. Отидох в Банката и там ми казаха, че има мн голяма вероятност чека да не е истински понеже адреса на банката която е даден там не отговарял и ми предложиха да го проверят, но трябваше да заплатя 20 евро за операцията, а ако се окаже фалшив да им платя глоба за още толкова.

Тук просто се отказах с тези неща.

 

 

За мен покупката се прави на място и пари предварително не давай, освен ако не е официалното представителство и си ходил лично там.

В самия сайт на АутоСкаут има отделна секция точно по повод на тези измами - можеш да влезеш и да прочетеш там какви схеми измислят и да сравниш с твоя случай. Ако аз бях на твое място не бих го направил това наистина е много подозрително Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите.Аз направих малко проучване.Поисках още снимки на колата и копие от документите,но ми бяха отказни.Тук вече почнах да се съмнявам,въпреки огромното ми желание за тази машина.Не бях потвърдил писмено съгласието си за закупуване на колата и на другия ден получих имейли от еbay,като тя(жената с която кореспондирам) ми каза че всичко е уредено и само трява да приведа парите и тука вече работата ми стана почти ясна.Днеска бях и в БУЛТРАКО и момчета там ми казаха да не се занимавам с тази кола.После седнах в Акорда,накефих се максимално на интериора и удобството,казах си че въпреки всичко това можеше да е и моят автомобил,но реших да не рискувам и го отказах.Колата отново е в мобиле.де (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/honda-accord-tourer-2-2i-dtec-automatik-executive-valeggio-sul-minci/180697403.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=32&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=2&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2010-01-01&negativeFeatures=EXPORT)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещо е прекалено хубаво, за да е истина, значи е. Сещаш се, че тази кола е с 5000 евро по-евтина от следващия читав екзекютив - би се продала още утре ако някой може да каже, че идва с парите да я вземе. Но те не се връзват на такива ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за полезните съвети.Бях готов да действам.Извода е че колата трябва да е от Германия и да се купува на място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за полезните съвети.Бях готов да действам.Извода е че колата трябва да е от Германия и да се купува на място.

Оффф, колега, добре че си се отказал. Това е доста стара измамна схема. В мобиле. де се напълни с такива. Даже и по тела се е чувал ,един приятел който си търсеше кола, и всичко е звучало много истинско, но си е една голяма измамна схема. Лошото е, че не са единични обяви, ами доста голяма част. Така че нашата балканска мнителност не е напразна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви напиша хронология от нашия диалог,ако попаднете в такъв капан да се усещате навреме.След като получих мейлите от eBay тя миказа,че само трябва да вкарам парите в една полска банака.Аз я бях помолил за повече снимки на колата,копия от документите и телефоният й номер,но ми каза,че не можела да ми предостави такава информация.Междувременно фактурата от eBay,която важи 48 часа беше изтекла и ми се пусна веднага нова фактура.Токава аз и казах в прав текст,че това е измама и след последият ми мейл повече не ми отговори.Пазете се от такива обяви и проучвайте нещата до дъно.На мен ми се иска да пиша на мобиле.де.,някой знае ли актуален техен майл за такива случаи?Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..На мен ми се иска да пиша на мобиле.де.,някой знае ли актуален техен майл за такива случаи?

Колега, не само на Mobile.de, но и на Ebay трябва да пишеш. Те си имат процедура за измами, рапортуваш въпросния продвач и поне ще му блокирата акаунта (ако не друго)!Аз не разбрах как обявата е във Мобиле, пък движиш нещата през Ебей....Аз лично съм си купувал сегашният ми мотоциклет от Ebay и нямах никакви проблеми.Обявата си беше пусната там (Classified Ad). Всички такива обяви са само със вземане на място. И обикновено се плаща само някакъв малък депозит през Ebay (100-200 паудна) а остатък на място при взимането на колата/мотоциклета.Поздрави,Веско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...