Jump to content
hahi

Въпрос за Хонда Джаз

Recommended Posts

Привет на всички,от 2 дни с мерак взех Хондичка 2005г 1.4 за жена ми и се започва с въпросите.След като стартирам двигателя свети за около 5 минути лампата за температурата на таблото, след което спира.Искам да попитам това нормално ли е?Ако колата започне да вдигне сериозно температурата и започне да прегрява какво се появява на дисплея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая лампа не е ли синя или зелена беше?! Ако да, значи е тази дето показва, че двг е още студен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега,зелена е по-късно гасне.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал как е при Хонда Джаз, но имам наблюдения от Тойота Ярис, която също няма скала и стрелка за температурата (поне на тази, за която говоря), а индикацията е само с лампа. Когато двигателя е студен - лампата трябва да свети зелено. Когато загрее до... не знам точно колко градуса, но да кажем до сравнително нормална работна температура - тази лампа трябва да изгасне. Ако колата започне да вдига сериозно температура и да прегрява тази лампа би трябвало да светне в червено (или може и да има отделна лампа, която да е червена). Така че... при теб нещата изглеждат съвсем нормално, нямаш повод за притеснения ;)PS: Честито за покупката. Със здраве да си я карате и много безаварийни :rolleyes:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, нормално е. Това е лампа, която индикира, че двигателя е студен. Загасне ли значи е достигнал работната си температура. В момента едва ли ти свети чак 5 минути, дори зимата не свети по толкова. Всичко е ОК - газ и да не ти пука. Това е Хонда и трябва да вярваш безрезервно на техниката!И много безаварийни километри!

Редактирано от Voyager
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно колега, нямаш проблем, всичко е наред.Това си е нормално.Така е направена Хонделата.Газ и това е!Поздрави и много безавариини километри с Хондата!:hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички,много и се кефя,чак не ми се дава на жената.:P

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...