Jump to content
NOS

Оборотомера не работи коректно - РЕШЕНО

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

На 100 км ми показва 1500 оборота,на 80-90 / 500 оборота.Тoва го прави от вчера.Някакви идеи?!На празен ход въобще не отчина .

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя беше същия - окотил се е :lol: Решението е подмяна с друг уред. Скапват се просто с времето :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Реших проблема,отнема около 30 минути,не е нужно да се сменя уреда или таблото.Колегата е прав,наистина с течение на времето оборотомера се скапва и това е неизбежно защото има 3 електролитни кондензатора които изсъхват и от там идва целия проблем.Даже и много вериятно и проблема с играещите обороти да идва точно от товакондензаторите са2200mF/16v2.2mF/50v3.3mF/35vПодменяте ги и всичко ще е наред,струват около 1 лев :)http://pics.data.bg/...11_07_02_115425http://pics.data.bg/...11_07_02_115436http://pics.data.bg/...11_07_02_115741http://pics.data.bg/...11_07_02_115802ВНИМАВАЙТЕ СЪС СТРЕЛКИТЕ ПРИ МАНИПУЛАЦИЯТА,В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СИ ИГРАЙТЕ С ТЯХ КАТО ГИ ВРЪТКАТЕ ОСОБЕНО НА БЕНЗИНОМЕРА И ТЕМПЕРАТИРАТА,ЧЕ СА МНОГО НЕЖНИ И СЕ ИЗКРИВЯВАТ ЛЕСНО! ИЗКРИВЯТ ЛИ СЕ - НОВО ТАБЛО :)

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искат ,модераторите могат да сменят заглавието на темата :

 

"оборотомера не работи коректно - решено"

 

За да подскажат на колегите с подобен проблем къде да търсят решението :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

горе доло проблема ми е същия само че на мен стрелката ми е "мудна" на празен ход показва 1000 оборота и от там нагоре двигатела вдига оборотите а стрелката отчита по- малко например двигателя на 3000 оборотомера показва 2000 но ще пробвам с кондензаторите та въпроса е как се сваля оборотомера има ли си някаква цака

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не е сложно,оборотомера се доржи на 3 винта завити на таблото с уредите.Сваляш винтовете и оборотомера излиза,после има още 3 винта на него - махаш и тях за да отделиш платката от 'моторчето със стелката' за по лесна работа по платка.Пак казвам - НЕ ПИПАЙ СТРЕЛКИТЕ И НЕ СЛАГАЙ ТАБЛОТО ДА ЛЕЖИ ВЪРХУ ТЯХ!За свалянето на самото табло има няколко теми из фарума

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз имам същия проблем с разликата, че при мен не винаги го прави този проблем и когато започне да отчита грешно и трябват само малко жеги на колата и се оправя. Най-често този проблем се появява когато е студена, като загрее понякога сам се оправя. Може ли да "чуя" едно компетентно мнение дали ако и аз ги сменя кондензаторите ще изчезнат проблемите. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам автора на темата,дали и на скоростомера има такива кондензатори които подлежат на смяна понеже аз освен с оборотомера имам малък проблем и със скоростомера.( не е нужно да знаеш отговора) Благодаря предварително :)А днес ще гледам да сменя на оборотомера за да видя дали ще има оправия и при мен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз имам същия проблем с разликата, че при мен не винаги го прави този проблем и когато започне да отчита грешно и трябват само малко жеги на колата и се оправя. Най-често този проблем се появява когато е студена, като загрее понякога сам се оправя. Може ли да "чуя" едно компетентно мнение дали ако и аз ги сменя кондензаторите ще изчезнат проблемите. Благодаря предварително!

Като се стопли електролита горе долу стигат някакъв капацитет кондензаторите, за това се оправя :P Заминали са. Сменяй, ще изчезне проблема.Слагайте по възможност нещо марково ELNA, NIPPON/NICHICON, HITACHI, MATSUSHITA...EPCOS :P Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня малко марки подходящи кондензатори - тествани :)

 

Sanyo

Panasonic

Rubycon (не Rubicon или Rybucon)

Hitano (в краен случай)

 

Тези 2.2мф се падат клас "аудио" в спецификацията на някой производители. Въпреки че са по-прецизни, не са за препоръчване за оборотомера, защото температурата им на работа е до 85 градуса, а това много може да се доближи ако таблото е на слънце дълго време. По-добър избор за целта е 130 градусовите General Purpose на Rubycon.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвах кондензатори намиращи се в всеки магазин за ел елементи,не е нужно да са маркови.И тези ще изкарат поне 5 години та да не е и повече.

 

@ Ивайло Йовчев

Не си спомням много добре но мисля че на всички уреди имаше кондензатори,смени ги всичките профилактично,стотинки са. И пак казвам - ВНИМАВАЙТЕ СЪС СТРЕЛКИТЕ Публикувано изображение

Особено на бензиномера и ттемпературата,много са нежни и ако ги закачите неволно рискувате да ги изкривите,проблема от там нататък се оправя само с смяната на таблото.Само за инфо - отделно само уреда за бензина струва 250лв :D

 

@ hondaracer

Сменяй ги,заминали са.

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема не е бил от кондензаторите,не съм ги сменил само разглобих таблото с уредите почистих хубаво навсякъде където прави контакт сглобих и пристегнах болтчетата хубаво,напръсках го с контактен спрей,сложих го и за мой късмет се оправи.При мен не тръгваха стрелките на оборотите и скоростта иначе всичко друго си работеше.Стрелките тръгваха с леко почукване по таблото и докато карам нямаше проблем в момента в който спра и пак оставаха долу и не отчитаха нищо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема определено трябва да влезне в графата "ПОЛЕЗНИ".Браво за решението на проблема, и за снимковия материал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,Пропуснах да отбележа че е възможно проблемът да идва от замърсени и лоши връзки на уредите към то платкитеВажното е че си се досетил сам и си отстранил проблема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, я ги покажи с по една стрелка да ги знаем кои са ;)

Реших проблема,отнема около 30 минути,не е нужно да се сменя уреда или таблото.Колегата е прав,наистина с течение на времето оборотомера се скапва и това е неизбежно защото има 3 електролитни кондензатора които изсъхват и от там идва целия проблем.Даже и много вериятно и проблема с играещите обороти да идва точно от товакондензаторите са2200mF/16v2.2mF/50v3.3mF/35vПодменяте ги и всичко ще е наред,струват около 1 лев :)http://pics.data.bg/...11_07_02_115425http://pics.data.bg/...11_07_02_115436http://pics.data.bg/...11_07_02_115741http://pics.data.bg/...11_07_02_115802ВНИМАВАЙТЕ СЪС СТРЕЛКИТЕ ПРИ МАНИПУЛАЦИЯТА,В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СИ ИГРАЙТЕ С ТЯХ КАТО ГИ ВРЪТКАТЕ ОСОБЕНО НА БЕНЗИНОМЕРА И ТЕМПЕРАТИРАТА,ЧЕ СА МНОГО НЕЖНИ И СЕ ИЗКРИВЯВАТ ЛЕСНО! ИЗКРИВЯТ ЛИ СЕ - НОВО ТАБЛО :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Капанеца

Здравейте,колеги :) наскоро и аз си взех нова кола-хонда сивик 1.4i шеста генерация.Много съм доволен,честно казано не очаквах за тия 75 коня дето е да върви толкова.Още като я купувах ми направи впечатление,че няма бензин,но след зареждане стрелката не мръдна впоследствие се оказа, че и стрелката за температурата не работи.Разглобих си таблото и се оказа,че някой е пипал нещо по него (липсваха 3 болчета :( ) нямаше и ток към таблото.Оправих си проблема с тока обаче уредите ми пак не отчитат,някакви идеи или предположения какво й е? Мерси предварително :)

Редактирано от Капанеца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Капанеца

Здравейте,колеги :) наскоро и аз си взех нова кола-хонда сивик 1.4i шеста генерация.Много съм доволен,честно казано не очаквах за тия 75 коня дето е да върви толкова.Още като я купувах ми направи впечатление,че няма бензин,но след за%D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Капанеца

Оправих се :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега наистина полезна информация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги :) наскоро и аз си взех нова кола-хонда сивик 1.4i шеста генерация.Много съм доволен,честно казано не очаквах за тия 75 коня дето е да върви толкова.Още като я купувах ми направи впечатление,че няма бензин,но след за%D

колега сподели как се оправи че и аз имам същия проблем ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да споделя ,че направих същата процедура като колегата NOS и на мен неми работеше добре оборотомера ,подмених кондензаторите и всичко е наред ,така че неси давайте парите за нови табла ,а просто ги сменете отнема малко и неструва много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A моя оборотомер вместо 3000 оборота показва 5000. И при 6500 реални, направо го обръща, което мен ме кефи и направо шашкам рибките. По принцип решението е смяна на кондензаторите, а не на таблото. Мен по принцип много ме радва така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...