Jump to content
stanchev70

Избор на акумулатор

Recommended Posts

Прецака ми се акумулатора на сивика.След обикаляне из магазината мрежа се спрях на Бош и Варта.Двата са с еднаква цена и ампераж.Гаранцията на Бош-3г.,Варта-2г.Споделете опит кой от двата да избера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:offtopic: И аз все избирах да е най-добрия. То не бяха Бошове, Делфита, АС Делко. Да, ама на последния ми Civic - хоп - продавачите му забучили най-обикновен нашенски Монбат. Даже не е сух. Ми бачка си без никакви проблеми. Та не му мисли толкова, ми взимай който те кефи (примерно на външен вид :) ) Още повече, че тези 2-та май са едно и също под различни етикетчета, нещо такова май четох някъде.Civic-a не е претенциозeн за акумулатора. Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно !!! Като се кара колата и се следи , че всичко е наред с акомулатора няма как да не ти изкара поне 3 години ;) Огледай се и за Старт - пак български

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от бошовския акумолатор защото изкара много време и гаранциата му е по дълга така че според мен вземи него да нямаш главоболия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват ,че бош и варта са еднакви . (аз и на двете коли съм с варта единия е на 3 год. не е мръднал ) другия е на 7-8 месеца . Перфектни за момента. :cool::cool: БЪЛГарски не си взимаи .. много цапат (преди това бях с монбат(6 годишен) ужас.. постояно го бършех. мразя...мърсно . :unsure::angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Погледни и Exide: http://www.didi94.com/batteries/ceni_batteries.htmНе мисля, че ще останеш недоволен! Само провери какви са им цените http://www.didi94.com/price/price_exide.pdf спрямо споменатите в заглавието две марки!

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах и на Монбат,който е с 10лв. по- евтин от Бош и Варта но общото мнение на приятели е:не вземай Монбат.Външният му дизайн е осъвременен,което предполага и по- добро качество ,но общото мнение натрупано през годините е негативно.Спирам се на Бош заради утвърдената марка и по-дългата гаранция.Благодаря за изказаните мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не забравяй , че гаранцията за да е валидна трябва всяка година през гаранционния срок да минаваш преглед ;) в противен случай гаранцията ти отпада още след първата година ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително избирай този с по-голяма гаранция!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От година и половина съм с Exide. На дизеловата кола, която си седи пред нас и зима и лято нямам грижи. За ЦРХ-а пак ще си купя Exide.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирам се на Бош заради утвърдената марка и по-дългата гаранция.

Само не забравяй , че гаранцията за да е валидна трябва всяка година през гаранционния срок да минаваш преглед в противен случай гаранцията ти отпада още след първата година

Да за Бош е така. Аз когато се наложи да сменям акумулатор също гледах за утвърдена марка и дълга гаранция. В крайна сметка избора ми се сведе до Бош или AC Delco. Цените им бяха еднакви, гаранцията също, отзивите които получих и за двете марки бяха мн. добри. В крайна сметка избрах AC Delco защото за тях не е необходимо да ходиш в сервиз за монтаж и след това 1 път в годината за преглед , за да ти важи гаранцията.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е да е нов. Аз на англичанката от 3 год съм с монбат. Обслужваем. Гаранция няма вече, но тогава бош-а беше с ок 100кинта по-скъп. И аз мислех като теб, но като видях, че и 3мата в магазина за акомулатори/малък град е и се познаваме/ карат с монбат и си взех и аз такъв. Перодично си му доливам вода на 3 месеца и си го свалям за 2 часа на зарядното. Не ме е оставил. Само един път, защото от окис по клемата не се виждаше акомулатора :D Хеча е с банер, необслужваем. 1 год и няма яд. даже не съм го и свалял, просто ме мързи. А иначе колегите са ти го казали-което ти хареса на вид. Все пак като си гледаш колко ти е маслото ти ще го виждаш по дизайн :D Само един съвет- когато ти го монтират си купи после едни нови клеми, сложи си на едно парцалче малко двигателно масло или грес и после намажи и при кабелите и при акомулатора по малко. След това стегни хубаво клемите и така няма да имаш окиси по тях и проблеми с токовете ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Един приятел ме посъветва да си взема Energaizer, той 3 години изкара с неговия, блъсна хондата и я продаде с него работещ перфектно. Аз съм вече около година и половина с такъв и никакъв проблем.Един съвет от мен - недей търси по голям ;) аз търсих и намерих 60А за 300лв(същия размер като 45А) и се отказах. Все пак щом японеца е казал 45А и е отделил място само за такъв значи не ти трябва по голям, ония малки, дръпнати хакерчета са по умни от нас :DБаща ми кара с Монбат и го сменя на всеки 2 години и половина ;)За гаранцията на моя не помня колко беше ;)

Редактирано от Lukov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на 2те хонди съм с бош,единия направи година и шест месеца другия го взех преди 3 месеца,честно казано никакви грижи не съм имал! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прецака ми се акумулатора на сивика...

 

... акомулатора ...

 

... акумолатор ...

 

Къде е истината :D

 

@stanchev70: от опит мога да те посъветвам BOSCH (ако ще е или Varta, или BOSCH). Купих си от S5 серията преди две години за Cordoba-та - без никаква поддръжка от моя страна (периодично дозареждане) си работи екстра и при изключително ниски температури.

 

Сега за Хондата ще купя Exide, защото е по-евтин :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Bosch и съм много доволна от него.За Varta нямам наблюдения.Иначе оригиналния акумулатор на моята Honda беше Yuasa и ако го намеря в Бг бих си го взела него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При "Yuasa" - имам наблюдение върху батериите им за UPS-и в промишлени условия. Много добри са - изкарват най-дълго време. Логично и автомобилните им да са добри.Между "Bosch" и "Varta" - вземи първия. От личен опит ти го казвам. "Varta"-та вече не са това, което бяха!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...