Jump to content
bleid 2

Лапма за бензин

Recommended Posts

Здравейте колеги. Не че е някакъв проблем , но откакто съм взел колата преди 20 дни //Accord 97год . F20Z1// не съм виждал тази лампа да свети. Нарочно съм я карал докато стрелката се изравни с `0`-та и пак не светва. При Вас как са нещата ? Питам чисто информативно.P.S Извинявам се за грешката в заглавието, но нещо немога да го корегирам

Редактирано от bleid 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм на сивик англичанка 1997-ма същата работа стрелката ми пада дори под нулата,а лампата не свети.Имат ли лампа изобщо тези коли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам за Сивик-а , ама аз я имам със сигурност. Даже свалях таблото защото имах изгорели 2 лампи за осветлението , и преди да го монтирам всички ги проверих - и светеха вкл. и тази за бензина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. При мойта "англичанка" лампата на резервоара светва след като стрелката падне малко под нулата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. При мойта "англичанка" лампата на резервоара светва след като стрелката падне малко под нулата.

Ами то тогава какво излиза ? Ще светне като свърши нацяло бензина ли ? Малко тъпо ми се струва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с подобен Акорд и със сигурност имам лампа. Въпросът е, че като светне доливам около 50 литра в 65-литров резервоар т.е. резервата е около 15 литра :tooth:

Редактирано от xatamoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Civic 96-00г., проверка на лампата за "резерва" и инсталацията по следния начин: Lamp Check

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята има лампа и е здрава ,понеже отворих таблото да проверя ,обаче никога не е светвала -карал съм за проба докато свърши бензина ама не светва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха вече колегите над мен лампата си светва когато стрелката падне малко под нулата и остават поне 10л. гориво,че и нагоре.Проверил съм го лично - при празен резервоар трябваше да сипя малко по-вече от 10л.за да изгасне - това е за сивик англичанка при 55л. резервоар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха вече колегите над мен лампата си светва когато стрелката падне малко под нулата и остават поне 10л. гориво,че и нагоре.Проверил съм го лично - при празен резервоар трябваше да сипя малко по-вече от 10л.за да изгасне - това е за сивик англичанка при 55л. резервоар.

И при мен беше същото, малко нелогично , но е така.(сивик англичанка)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха вече колегите над мен лампата си светва когато стрелката падне малко под нулата и остават поне 10л. гориво,че и нагоре.Проверил съм го лично - при празен резервоар трябваше да сипя малко по-вече от 10л.за да изгасне - това е за сивик англичанка при 55л. резервоар.

И при мен беше същото, малко нелогично , но е така.(сивик англичанка)
Защо да е нелогично? Просто дават по-голям запас от гориво,което е добре според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам англичанка Акорд 1999г.и лампата ми свети доста прилично някаде преди 0,не знам защо при теб е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е за сивик англичанка при 55л. резервоар.

Не е ли 45 литра резервоара на англичанката :? (някъде така бях чел из форума) Като зареждах моята стрелката беше на нулата или даже малко под нея, и побра общо около 42-43 литра (до горе) и тогава реших че и моята лампа е от несветещите, възможно ли е да е имало 10 литра вътре и да ми е показвала 0 ? Карам англичанка преди фейслифта 95' д14а2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха вече колегите над мен лампата си светва когато стрелката падне малко под нулата и остават поне 10л. гориво,че и нагоре.Проверил съм го лично - при празен резервоар трябваше да сипя малко по-вече от 10л.за да изгасне - това е за сивик англичанка при 55л. резервоар.

И при мен беше същото, малко нелогично , но е така.(сивик англичанка)
Защо да е нелогично? Просто дават по-голям запас от гориво,което е добре според мен.
Точно преди два часа заредих, като я чаках (около 580км.) въпросната лампа да светне ама уви. Заредих 48,5 литра, което значи 55-48,5=6,5 л. резерва:) Дълбоко се съмнявам да е само толкова... Според мен имат проблем с поплавъка тия англичанки Редактирано от greengrass

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят Акорд е със същия двигател и трябва да ти кажа че като ми светне резервата имам най много за около 50 км.градско като колата ми гори около 12 градско проверил съм го.Незнам какви са тези 15 литра резерва на другите колеги.А тук от едно известно време нещо не е светила пък стрелката си седи почти долу явно наистина имат някакъв проблем с поплавъка.Плюс това обема на резервоара на Акорд го дават 65 литра не 55.Следователно 65-48,5=16,5 литра на тези литри мисля че няма как да ти светне лампата.

Редактирано от велизар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имат проблем с поплавъка тия англичанкиПроблемът е в патрончето което е на поплавака.На моята лампата светваше,когато вече нямам бензин или изобщо не светваше.Взех патронче от поплавък на роувър 416,смених моето и сега си светва когато трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам на хартия колко дават резервата и колко резервата, но лампата ми светна и сипах 10 лв бензин - около 4 литра и малко и минах 20 км, лампата несветеше. Свалих резервоара и съм източил 5 литра бензин, като има още малко в него(най много 2-3 литра). Това съм го пробвал на практика. Вие си правете изводите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам резервата е обвързана със разхода не един автомобил защото разхода на акорда е около 12 а на сивика незнам колко е ама със сигурност е по малък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой който да е закъсал за бензин и да не му е светнла лампата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой който да е закъсал за бензин и да не му е светнла лампата?

Ами аз сега съм си сложил една тубичка 5л бензин в багажника , и ще я карам докато угасне мама `и мръсна. :lol::lol::zen: Ако не светне ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята "Англичанка" е 99-та година VTI, лампа има и светва на нулата. Първо само "припомня", тоест светва от време на време, а после постоянно :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва е много странно ... Мойта си има място за лампичката, но никога не съм я виждал да светва.. Няколко пъти съм я карал почти да падне до 0-та, но не съм си правил експерименти дали ще спре, преди да светне. Би трябвало резервоара да е 65литра, но никога не съм събирал толкова .. преди 2-3 дни събра 43 литра до горе въпреки ,че имаше малко беинз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мооя Акорд (Американец) лампата е с "fade away" ефект .Започва да свети плавно и мазно :lol: да ти подскаже да не натискаш педала много много ако си на дълъг път. Позицияъта на стрелката е изравнена с "E" -empty . В момента в които подмине "Е" светва за постоянно ! След като я налея до тапа се оказва че светва на 8,5-9л. налични в резервоара,което ми се струва че е нормално за 65л резервоар,а и долкото знам резервата е 12% от съвместимоста на резервоара

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Relax,

Колега случайно да ти прави проблем .. както си караш примерно на дълъг път за 200км не мърда стрелката и след това изведнъж да пада рядко ?

Иии, къде по-точно започва да свети /дори и лекичко/ ? Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Relax,

Колега случайно да ти прави проблем .. както си караш примерно на дълъг път за 200км не мърда стрелката и след това изведнъж да пада рядко ?

Иии, къде по-точно започва да свети /дори и лекичко/ ? Публикувано изображение

 

На "Е" започва да светва лекичко - после гасне и след 10-15 км започва пак лекичко докато не блесне с всичка сила :censored: . Колкото до това със стрелката ,мисля че на всички коли е така (при дълъг пробег) карал съм доста модели и всички правиха тоя номер ,който едва ли не те кара да си мислиш -"Бах м'аа му тая кола мноо харчи !?! "

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д14А4 96година японски хеч няма лампа заводски като слезе стрелката на Е има 10 литра бензин проверено не всички имат лампи така че внимателно с експериментите :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз карам Англичанка и да ви кажа проблема е в поплавъка,защото и аз смъквах таблото лампа си има на тва отгоре е здрава но не свети.След това дръпнах задната седалка и извадих поплавъка в куплунга който е за поплавъка му ръгнах една жичка и лампата светна и си мисля,че проблема е в тва малкото патронче(някъв датчик един цилиндричен. :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...