Jump to content
I_V_O

Въпроси и отговори за състезанията на НС2010

Recommended Posts

Здравейте ХОНДА маняци :) Тук ще ви обясня мероприятието на пистата , какво ще представлява и ще приема вашите въпроси :cool: Нека да цари , добрия тон и разбирателство , както е редно да бъде :) ( да не забъркваме , модераторите тук с излишни простотии ;) ) Правилник за провеждане на мероприятия на писта Междени1. ВалидностДо участие се допускат водачи, притежаващи свидетелство за правоуправление на МПС; валидни застраховка ГО и технически преглед. Необходимо е водачите предварително да са заплатили такса за участие.2. Допустими автомобилиДо участие се допускат само автомобили с марка Хонда. Автомобилите, участващи в състезание "Майсторско шофиране" са в един клас, автомобилите участващи в състезание "Драг" са разделени в 4 основни класа.Майсторското шофиране : Самото трасе , ще бъде показано на всеки един участник , буквално преди самото състезание в тази дисциплина ! Това е умишлено с цел равенство , като предварителна информация към всеки един ;) Ще има възможност , на тестово преминаване изън състезателното време :) ДРАГ: автомобилите участващи в състезание "Драг" са разделени в 4 основни класа.M - автомобили с кубатура на двигателя до 1500 куб.см.А - автомобили с кубатура на двигателя до 1600 куб.см.Б - автомобили с кубатура на двигателя до 2000 куб.см. С - автомобили с кубатура на двигателя над 2000 куб.см. или с принудително пълнене (нитро, турбо)Има и още подробности по мероприятието на пистата , които ги пише тук --> http://www.hondabg2010.com/rules.htmlГотов съм за вашите въпроси и моля ви , нека бъдем колегиални един към друг и да подхождаме с нужното уважение м/у едни истински ХОНДА ФЕНОВЕ :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с колите , които са над 2000cc. 2.2 ... 2.3 да се записват в клас "Б" САМО ПРИ СТОК СЪСТОЯНИЕ :) ще бъдат преглеждани ОТ-ДО преди самото състезание :) Всяка една промяна по тях ги качва в клас "C" Това е компромиса , който ще направя за вас ... и да наруша правилнака с цел да бъде максиимално добре за максимално повече ФЕНОВЕ :)Който е съгласен на този варянт да пише тук в темата , предварително да се знае :lol:! Дори да е направил вече записването си :cool: На место няма да се приемат заявки за участие ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за ,въпроса е ,че направих своита регистрация без да участвам в драга ,а сега имам желание .Какво трябва да направя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Допълнителното записване важи за коли над 2000cc. клас "Б" И става само тук :) За другите , бъдетe по внимателни и старателни в желанията си и записването :)!

Редактирано от I_V_O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за ,въпроса е ,че направих своита регистрация без да участвам в драга ,а сега имам желание .Какво трябва да направя :)

Колега, какъв е проблема да пуснеш още една заявка в която да пуснеш, че няма да спиш в базите, а само ще участваш в драга ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ОК,Иво записваи ме тогава :)искам да участвам в драг клас Б

Редактирано от enigma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво става с олекотяването? Кое ще може да се слага/маха таван, под, седалки (кои), кори и т.н.? Миналата година беше забранено а много хора си махаха задните седалки и кори преди драга.

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моля хората , които ще подават тук желанието си за клас "Б" и са над 2000cc. да си пишат иметната и номера , който имат от заявката за записване :cool:! PoweRG - ще говора с колите и ще ти ОТГ. малко по късно :) doctor - в кой клас искаш да караш с това олекоятване ??? Извинете ме , ама не мога да ви знам на всички колите , че да знам какво да ви отг :)

Редактирано от I_V_O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПАК КАЗВАМ: Тук е за НЕ-доволните хора , които не им допадна , че няма клас в който да участват :cool:! Няма , какво повече да направим за вас колеги :lol: И да се записват само хора за клас "Б" и се вписват в изискванията :)! НАД 2000cc. Забравилите или посредвом решили да се запишат и са до 2000cc. Не им е тук мястото :)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номер 45 ,участие за драг клас БДимитар Минков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд Дизел 2.2 Турбо Сток ? :cool: Иво не искам да обиждам , но всеки един колега , на който му е Сток автомобила ще се почувства кофти и прецакан :) Аз не се съм от тях , да не останете с погрешно впечатление Сивик-а не ми е сток , а за Акорда нямам претенции , че върви :lol: Ако не е късно / въпреки , че май е :) / направете същите класове само ,че за Сток и Тунинг :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е тук мястото на въпроса ми - но дали ще видим списък с участниците и колите в състезанията и различните класове, маи е още рано за такъв но... ако може :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд Дизел 2.2 Турбо Сток ? :) Иво не искам да обиждам , но всеки един колега , на който му е Сток автомобила ще се почувства кофти и прецакан :) Аз не се съм от тях , да не останете с погрешно впечатление Сивик-а не ми е сток , а за Акорда нямам претенции , че върви :cool: Ако не е късно / въпреки , че май е ;) / направете същите класове само ,че за Сток и Тунинг ;)

Брат , с дизела ще е интересно и те допускам ! Но повече от това , няма какво да направим и промените са напълно НЕ-възможни ;) jivaka - Класовете се виждат повече от ясно :lol: ! За другото отпада за сега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сам много доволен от темата :) Акорд 2.2 (В1386КР) - за клас "Б"Олег Анохин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сам много доволен от темата :) Акорд 2.2 (В1386КР) - за клас "Б"Олег Анохин

Номер от заявката ти за срещата ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jivaka - Класовете се виждат повече от ясно :cool: ! За другото отпада за сега :)

ок ,по натам ще е ,прекалено е ранопоздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте ХОНДА маняци ;) Тук ще ви обясня мероприятието на пистата , какво ще представлява и ще приема вашите въпроси ;) Нека да цари , добрия тон и разбирателство , както е редно да бъде :) ( да не забъркваме , модераторите тук с излишни простотии :cool: )

 

Правилник за провеждане на мероприятия на писта Междени

1. Валидност

До участие се допускат водачи, притежаващи свидетелство за правоуправление на МПС; валидни застраховка ГО и технически преглед. Необходимо е водачите предварително да са заплатили такса за участие.

 

2. Допустими автомобили

До участие се допускат само автомобили с марка Хонда. Автомобилите, участващи в състезание "Майсторско шофиране" са в един клас, автомобилите участващи в състезание "Драг" са разделени в 4 основни класа.

 

Майсторското шофиране : Самото трасе , ще бъде показано на всеки един участник , буквално преди самото състезание в тази дисциплина ! Това е умишлено с цел равенство , като предварителна информация към всеки един :lol: Ще има възможност , на тестово преминаване изън състезателното време :)

 

ДРАГ: автомобилите участващи в състезание "Драг" са разделени в 4 основни класа.

 

M - автомобили с кубатура на двигателя до 1500 куб.см.

 

А - автомобили с кубатура на двигателя до 1600 куб.см.

 

Б - автомобили с кубатура на двигателя до 2000 куб.см.

 

С - автомобили с кубатура на двигателя над 2000 куб.см. или с принудително пълнене (нитро, турбо)

Има и още подробности по мероприятието на пистата , които ги пише тук --> http://www.hondabg2010.com/rules.html

 

Готов съм за вашите въпроси и моля ви , нека бъдем колегиални един към друг и да подхождаме с нужното уважение м/у едни истински ХОНДА ФЕНОВЕ ;)

Адаш искам само леко да вметна че не е много правилно това което е писано в червеното за клас Ц ,там трябва да бъде всички коли + нитро и турбо.Не би трябвало да има каквито и да било ограничения,защото например знам една кола която е 1,8 но е със страхотен тунинг и смело мога да кажа че може да се нареди на 2 или 3та макс позиция в клас Ц,може да има и други майстори за които незнаем и колите им да бягат доста а да искат да са в клас ц а да нямат нитро или турбо.Просто нека тоз клас да е абсолютната битка м/у всеки който му стиска. Иначе добре че се вслушахте за нитро системите в малките класове,защото като нищо щеше да изкочи някой и да каже няма ограничения :) Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

JeepersCreepers , "или с принудително пълнене (нитро, турбо)"МОЖЕ ДА БЪДЕ И Д15-КА С ТУРБО или НИТРО , ПАК ОТИВА В ТОЯ КЛАС :)! (не само тези над 2000 с такива подобрения :) )ТАКА "C" КЛАС СИ ОСТАВА ЗА НАЙ-БЪРЗИТЕ

Редактирано от I_V_O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

какъв е проблема, като е ясно написано че може да се пишеш в по-горен клас :) Ако ще и със стокова Д13-ка стига да му се кара с назлобени хонди :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JeepersCreepers , "или с принудително пълнене (нитро, турбо)"МОЖЕ ДА БЪДЕ И Д15-КА С ТУРБО или НИТРО , ПАК ОТИВА В ТОЯ КЛАС :devil:! (не само тези над 2000 с такива подобрения :devil: )ТАКА "C" КЛАС СИ ОСТАВА ЗА НАЙ-БЪРЗИТЕ

не аз имах предвид сивик с тайп р мотор 1,8 205 ама с много ++++++, Просто защото той няма да има нитро или турбо и затов апомислих че няма да може да се пусне защото пише или тез условия или да си над 2000сс .Просто имаше ограничения,но щом можеш да се запишеш в по горен клас и да няма проблеми ок

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега по този въпрос се наядвам , че всичко е ОК ... ! :devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, ако идвам само за драга трябва ли да се записвам някъде или мога да си платя таксата и на място?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, ако идвам само за драга трябва ли да се записвам някъде или мога да си платя таксата и на място?

Пич , чети :devil:!!Трябва предварително на сайта.Представи си иначе , как се прави организация без да е ясно дали ще участват 50 или 500 коли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Prelude 2.3 за клас Б на Драг-аНедко Пенев №106

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като не видях тази тема преди да се регистрирам се записах клас Ц а моята определено НЕ Е за там, и аз искам промяна Та номера ми е: 105 / Акорд купе 2.2 150 коня (РВ 2698 КА) Клас Б желая да учавствам :devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като не видях тази тема преди да се регистрирам се записах клас Ц а моята определено НЕ Е за там, и аз искам промяна Та номера ми е: 105 / Акорд купе 2.2 150 коня (РВ 2698 КА) Клас Б желая да учавствам :devil:

Само имената си ми дай :)!:devil: Както другите колеги ... :devil: Ще говора с останалите и ще ти отговоря , колкото се може по скоро ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Георги Петров :) сори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един бърз въпрос към организаторите: Сигурни ли сте, че наличието на Гражданска отговорност покрива събитие при условие, че автомобилът се използва за състезание ? Доколкото съм запознат НЕ и това би било проблем при някоя лоша случка на трасето ( дано не се случва ) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и пълно авто каско да имаш , не ти покрива щетите ако става въпрос за състезание :D! Там си има специялна графа , която трябва да попълниш за състезателен автомобил и не всяка компания би се съгласила да направи заради големия риск :lol: Това е любителско мероприятие , а не професионално ! Това е нормалната практика за такъв род състезания :D Ако стане нещо ( ДА НЕ НИ ЧЕТЕ ФОРУМА СЕГА , ДЕДО БОЖЕ :lol: ) Потърпевшите решават , ако искат си викат КАТ ... и всичко протича по нормалния начин ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилник за провеждане на мероприятия на писта Междени1. ВалидностДо участие се допускат водачи, притежаващи свидетелство за правоуправление на МПС; валидни застраховка ГО и технически преглед. Необходимо е водачите предварително да са заплатили такса за участие.2. Допустими автомобилиДо участие се допускат само автомобили с марка Хонда. Автомобилите, участващи в състезание "Майсторско шофиране" са в един клас, автомобилите участващи в състезание "Драг" са разделени в 4 основни класа.M - автомобили с кубатура на двигателя до 1500 куб.см.А - автомобили с кубатура на двигателя до 1600 куб.см.Б - автомобили с кубатура на двигателя до 2000 куб.см. С - автомобили с кубатура на двигателя над 2000 куб.см. или с принудително пълнене (нитро, турбо)Когато в отделните групи не се съберат достатъчно участници, по-малката категория преминава в по-голямата. Например, ако участниците в група М са в по-малко от 5, те се класират заедно с А.Всички автомобили трябва да разполагат със стартови номера, разположени от двете страни на автомобила върху задните му стъкла.3. Регламент за провеждане на състезание "Майсторско шофиране"Целта е всеки участник да успее да премине през препятствията за минално време, с минимален брой нарушения (докоснати конуси, пропуснати препятствия). При повече от 3 нарушения, водачът се дисквалифицира. Преди началото на самото състезание, водачите има право на една обиколка за запознаване с трасето.4. Регламент за провеждане на състезание "Драг"Състезателната част включва 1/16, 1/8, 1/4, полуфинал и финал за всеки клас с директна елиминация.След приключване на всеки старт, автомобилите отново по най-бързия начин заемат своето място в сервизната зона и остават там до следващия си старт.Всеки автомобил има право на минимално време за обслужване в рамките на 10 мин., считано от момента на влизане в сервизната зона.Разрешава се дозареждането с гориво по време на състезаниетоАвтомобилите и участниците нямат право да напускат сервизната зона без разрешение на съдиите. Напускането става само след подаден сигнал от съдията.Техническата помощ или обслужване извън сервизната зона не се разрешават, като нарушителите се дисквалифицират.5. Протести и обжалванеПротести срещу решенията на съдиите по фактите в състезанията на НС 2010 са недопустими!ДА СЕ НАБИВАТ НА ОЧИ , ПРАВИЛАТА И РЕГЛАМЕНТИТЕ ЗА СЪСТЕЗАНИЯТА :lol:!! ДА НЯМА ПОСЛЕ , АМА АЗ НЕ РАЗБРАХ , НЕ ВИДЯХ И Т.Н :D:lol: Единствения компромис е клас "Б" всичко е написано и обеснено за него , четете по внимателно темата от началото И :D!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и пълно авто каско да имаш , не ти покрива щетите ако става въпрос за състезание :lol:! Там си има специялна графа , която трябва да попълниш за състезателен автомобил и не всяка компания би се съгласила да направи заради големия риск :lol: Това е любителско мероприятие , а не професионално ! Това е нормалната практика за такъв род състезания :D Ако стане нещо ( ДА НЕ НИ ЧЕТЕ ФОРУМА СЕГА , ДЕДО БОЖЕ :D ) Потърпевшите решават , ако искат си викат КАТ ... и всичко протича по нормалния начин ;)

Длъжни сме да уведомим всички участници за риска и това дали са готови да го поемат, защото има ли случка с наранени лица няма да има спасение. ДАНО НЯМА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Колояново се подписва декларация , че собственика и организаторите не носат отговорност и че участниците са съгласни с условията и поемат цялата отговорност :) Това ако не е направено е добре да се направи от Организаторите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И тази тема я хванах накрая ама все пак.Защо първите два класа да не се разделат на едновалови и двувалови?Зщото ще се получат много куриозни стартове.Примерно Сивик таип Р (К20) срещу Пелюд (Ф20) или дори и Б18 срещу Ф20 .Това за клас "Б".А за клас "А" примерно Б16 срещу Д16 (тук Д16-ките ги пиша за сивиците),колегите с рексовете не ги включвам щото не един два съм виждал да наказват Б16-ки.Даитеги прелюдите Ф20-ките да са си при нас да изясниме една стара а можеби и забравена тема. :angry: А именно Ф20 вс Д16 :lol:

Редактирано от mitko vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Риск винаги има, важното е шоу да става. И аз съм се написал в малкия клас драг, въпреки че знам че ще има по-бързи коли от моята :angry: Вече е много късно за да се променя каквото и да било (или поне това разбрах от прочетеното до момента), моля не ме линчувайте :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да не те линчуваме ..... кога ти викахме за глава ти си знаеше твоето ;):lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да не те линчуваме ..... кога ти викахме за глава ти си знаеше твоето ;);)

Намерил съм си 14ки за състезанието :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да карам във всички класове ......... ,а накрая искам терориста да си избере с колко метра да тръгне пред мен за да е сигурен ,че ще бие :lol:;);):lol:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май сте в един клас записани 1600 като ти гледам профила, да не рониш сълзи после :lol: . Добре се развива темата, трябва предизвикване и сплашване. Ама ми се струва че се натценяваш -а сега страх ли те е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май сте в един клас записани 1600 като ти гледам профила, да не рониш сълзи после ;) . Добре се развива темата, трябва предизвикване и сплашване. Ама ми се струва че се натценяваш -а сега страх ли те е?

Не знам за него, ама мен ме е страх баце, като знам че една четвърта генерация с червен капак е у моя клас :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва не само теб да те е страх а всички че вече гоня 400кг. :lol:Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...