Jump to content
Phenom

Хонда и дизел ;)

Recommended Posts

Здравейте колеги по съдба :lol:, въпроса ми е бихте ли се изказали за някой от моделите на акордите и за дизеловите двигатели ...Наблюдения,недостатъцим,предимства ко има изобщо :( и защо бензиновите мотори са по добри на японците ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля че японския дизел е най-добър по дизеловия мотор на хонда е работено доста време когато излезе няколко години беше обявен за най-добър и най-икономичен дизел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и не само бензиновите мотори са им по-добри на Японците, ами и телевизорите и фотоапаратите и камерите и небостъргачите и самурайските мечове даже са им по-остри, абе нация с традиции са си, това е... ;) п.п. не мога да разбера въпроса ти точно колега: Акорд дизел ли те интересува или Акорд бензин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с този въпрос, няма да стигне до никаде, без да питаш година модел това онова ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип карам Хонда Прелюд 4 ген ,доста си мислех за 4-вратка и малко по малък разход :( криза е ;)За Акорд става дума да :lol: просто ми кажете как мислите ви спец дизел , бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Виж сега ако те интересува хонда с хондов дизелов двигател, то трябва да имаш кинти,http://news.automedia.bg/read/5648.html за този. Защото мисля че преди него са или ровър или исузу дизелите, и няма хондов дизел до по горе посочения модел от мен.А, и там има сравнение, ако разбирасе си се насочил към този модел

Редактирано от predatov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро за нещо такова ако изобщо съществува такъв двигател :)http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details

Това май си е ровърски двигател, най-доброто в една хонда е двигателя, ако искаш ровър купи си ровър, по принцип са по луксозни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗНачи това ми беше достатъчно,важно е H най отпред :cool: неща роувър по добре за тази година да зема 2.0 бенз акорд бихте ли споделили нещо за разход ще се доближава ли до моя 2.0 прелюд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какви мнения дават колегите ама аз имам акорди 2 броя и са дизел искам да ви кажа че и двата се карат зверски не съм пипнал нищо по тях едната е на 80000 километра и отгоре Когато я кара жена ми (120-140 км/ч) харчи 4.6 което мисля че е добър разход на горивоАз настъпвам повече и ми дава 9-12 (180-230)ниямам за какво да се хвана за да се опача а за базов автомобил искам да кажа че неотстъпва на нито един бензин по ускорение и демараж когато ниякои успе да ме убеди че на бензина за 80000 километра не е пипнал нещо макар и малко ще го призная :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Немога да разбера ,защо като чуете Ровър и "бягате като дявол от тамян" .Много си е добър мотора!

Редактирано от jorko82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какви мнения дават колегите ама аз имам акорди 2 броя и са дизел искам да ви кажа че и двата се карат зверски не съм пипнал нищо по тях едната е на 80000 километра и отгоре Когато я кара жена ми (120-140 км/ч) харчи 4.6 което мисля че е добър разход на горивоАз настъпвам повече и ми дава 9-12 (180-230)ниямам за какво да се хвана за да се опача а за базов автомобил искам да кажа че неотстъпва на нито един бензин по ускорение и демараж когато ниякои успе да ме убеди че на бензина за 80000 километра не е пипнал нещо макар и малко ще го призная :D

230..... :cool::P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какви мнения дават колегите ама аз имам акорди 2 броя и са дизел искам да ви кажа че и двата се карат зверски не съм пипнал нищо по тях едната е на 80000 километра и отгоре Когато я кара жена ми (120-140 км/ч) харчи 4.6 което мисля че е добър разход на горивоАз настъпвам повече и ми дава 9-12 (180-230)ниямам за какво да се хвана за да се опача а за базов автомобил искам да кажа че неотстъпва на нито един бензин по ускорение и демараж когато ниякои успе да ме убеди че на бензина за 80000 километра не е пипнал нещо макар и малко ще го призная :P

230..... :D;)
какво бензина неможе ли :P;) ;) :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качиш ли се веднъж на Хонда то е за цял живот.С дизела е същото.Мойта е с 2литра без кулер 83коня.разход 4.8магистрала 7градско и 5-6смесено.Постоянно я засичам ей тъй по навик.Вкл на турбото от 1500оборота.при 2500об е на 130км/час.Ами Ровър двигател е ноооооо одобрен от Хонда.В другата тема пише че било шумно в купето,ами нормално си е двигателя мърка дори отварям прозореца за да му чуя звука щото само аз я карам и нямам представа как се чува тая кола като мине покрай теб.Винаги свирвам на залисани пешеходци шот не ме чуват.Мерак ми е за Акорд или ЦРВ дизел естествено.Така че вземай дизела и дано да случиш на добър стопанин.Смяна ангр.ремък, ролки, ремък помпа, ремъка за климатика и възд филтър 580лв 2007год.сега незнам как са цените.Мсло ОМВ биксол 10В40 с филтър 80лв.горивен 24лв.Смяна задни дискове с накладки на Феродо 120лв.Свещи Екюем незнам как се чете 72лв.Друго не съм правил и три години само каране всеки ден в сняг лед дъжд,стои на пътя горката.Не ми харесва маневрирането на място,не е маневрена,иначе 240Н/м никакъв проблем на Шипка с 1500-1600об.Перфектния избор.Има Акорд с комън рейл пак 2л.Двигателя е същия само дето е с комънрейл и помпата е електронна незнам колко коня е.Успех с избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги ,значи май дизела ще е некст :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДАЙТЕ СЪВЕТ ЩО ЗА МАШИНА Е ТОВА ,МНОГО МИ ХАРЕСА АМА НЕ СЪМ НИКАК НАЯСНО С ДИЗЕЛОВИТЕ ИМ МОТОРИ ?МОЛЯ ЗА СЪВЕТИ И ПОМОЩ хонда акорд 2.0 тди 97-99 година 104 конски сили?http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details за такава става дума ;)

Редактирано от коцко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моторът е на Rover. Моят Civic е със същия, но без интеркулер. Колата е на 198 хиляди километра и по двигателя нищо не е сменяно. Не ми гори и грам масло, а разходът ми е 5/100 извънградско и около 7/100 градско. Имай предвид, обаче, че е шумен, а това в комбинация със слабо обезшуменото купе е неприятна комбинация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам ви координатите на едни пичове дето слагат изолация за музика в Пловдив и този недостатък сте го решили за 500лв някъде:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...