Jump to content
mEtaka

Преместване на чипа за имобилайзера от ключа

Recommended Posts

Здравейте колеги, имате ли някакви идеи относно това. В смисъл може ли да се постави чипа на някое друго място, тъй като искаме да сменим ключа с не оригинален такъв. Причината е, че за да извадиш примерно два ключа трябва да броиш 160 лева. Та дано темата е полезна и за други колеги. Ние мислехме да го сложим някъде около паяка, но ще е интересно да чуем мнения. Някой има ли идея точно къде се дава информацията от ключа към имобилайзера

Редактирано от misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм колеги с други марки да го лепят от вътрешната страна на пластмасата под/над волана :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро имах прблем с ключа, както и с патронника.Ремонтираха ми патронника (за запалване), направиха ми друг нов ключ и преместиха таз джаджавка от старият ключ в новият.Балнката която бе изпозлвана за направата на нов ключ беше с пластмасата на 2 части, имаше си място за кристалчето, слага се и се захващат 2-те половинки. Само дето няма буквата "H" на ключа, но за мен важното е, че си реших отдавна наболял проблем. Всичко това срещу 50лв. Относно новите ключове:За едната ни Хонда, която е 6-та хеч, 96год ми казаха, че може да ми направят нов ключ за 55лв, за другата , която ни е 6-та седан 2000год, ключаря обясни, че не само се копира инфото от старият ключ, но и се обучава и трябва да съм там и с колата. За този вид ключ ми обявиха цена от 120лв/бр.П.С. Само за протокола: От Бултрако ми предложиха по рационално решение на проблема ми.Поръчваме ти комплект ключалки (защото нямам червен ключ), имобилайзер, всичко ала бала за 1174лв. Монтаж, обучение и настройка още около 260лв. Благодарих им с мисълта за "майката" и така.Дано да съм помогнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо при вас /София/ явно има по-голяма конкуренция и цените са такива, но тук при нас и в региона под 80 лева трудно може да се намери. Та за това едно приятелче реши да пита от мое име тук. Та пак по темата, някой има ли снимка на въпросния "чип" и има ли особенност при отварянето на ключа с цел да не се порази нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цепиш черната гума на ключа странично и вътре има бяла пласмаса в която е чипа който е стъклен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да питам, чипа при контакт на ключа с патрона един вид замасява ли нещо. Незнам дали е глупав въпроса, но ако има нещо такова нали после се търси червен ключ и тн. Главоболия големи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чипът трябва да е точно там, където стои, докато ключа е вкаран в ключалката. Има пръстен в ключалакта, който разпознава сигнала от чипа и ако е дори малко изместен не го разчита и лампата на таблото продължава да мига. Когато взех колата, ключа беше без пластмасата, само гол метал и чипа беше лепнат с тиксо. Реших си проблема с това: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16348 + 5 лева за нарязване. Даже си има и лого. Ако не знаеш не можеш да кажеш, че не е оригиналния.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето такъв отговоро чаках, благодаря Кеел. Темата смятам, че е изчерпана. Катинар? И моля ви оправете ми заглавието, че ме е срам вече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пък имаш проблем с позиционирането можеш да извадиш гривната и да я оставиш някъде зад таблото с чипа залепен на или във нея. Така си ползваш каквито искаш ключове. Само в този случай лампата на таблото мига малко повече да ти напомни че си си забравил ключа ама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да вмъкна нещо, което ще е от полза за някои шофьори. Правих си резервни ключове и ключаря ми каза нещо важно, което се надявам да е истина. Нали ключаря го пробва да види дали се завърта нормално в контакта. Не трябва да се пробва да се пали колата с новия ключ без чип, защото на 3-тия път имобилайзера блокирал. Не знам дали е верно, но го имайте в предвид :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...