Jump to content
fenabg

Стар замисъл ама чак сега ми......

Recommended Posts

От два три месеца ми се мотаят мисли из главата ама явно :lol: тия дена ни дойде музата.

 

 

Предложенията ми са за промяна малко в самите раздели и 'появата ' на още такива. Като за начало целия форум бъка от кои , какво,как , каде , защо , да не ака , слуша , гледа , пие яде ,е.е ,и тн .Особенно някои си зима колица и веднага .... Вище що си земаххххх .Няма лошо с здраве да се кара! Но..

 

Еми ето един цял раздел като ми е интересно влизам и фена слуша еди що си ,и си го пускам да видя фена що слуша.Това гаранция ще разтовари ,и поизчисти разделите .

За общи направо там е сташно ........

 

Технически вече е чиста боза .Хоп масълце и глей що става статистика. нека се раздели на Три .Двигател , ходова и ел ,купе и интериор и разни те тука имам изпредвид кое да мине ама..

 

Off Topic ка там е пълно със статистики и още нещо и да питаш докато всеки си напише какво слуша ,какво гледа ,чете и може и да ти изпадне питането някаде си.Та се губи смисъла.

 

Важни / за всеки раздел/ да са си в подразделче не една по една и цялата първа страница е еди кое си е там то и без това са малко тия дет гледат там.

 

Един наболял проблем обявите и 50те поста .Те тука па е елементарно вместо да чета на Вуте щуротийте докато ги събере .Стават на 100 .А които изка да си пусне обява по сметка или с месадже си превежда стотинки и готово.

Са верно модовете ще се оплескат още повече ако има раздели още ама кат гледам всяка вечер има хора ГРАМОТНИ които пишат и могат да помагат ,сиреч още хора на които да се сърдим :lol: .Нищо лошо,напротив.

 

И един раздел за 1ва ,2раи 3та генерация специално кам той знае кой :hondarulez: .Е и са има тема ама е някаде в нищото човечеца пита за 3та сивик 85 година в общи е срамота е да нямаме нещо за историята на марката която караме.

 

П.п гаранция има още нещо което ще се сетя ама с тая празна кратуна......

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Колега проблема ни не е в липсата на желание а в липсата на човешки ресурс най вече тези неща да се поддържат. Идеи такива имам и аз самият много и много ми пращат на лично и много ги постват тук във форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А защо не пуснете една тема с открита молба - запитване кой е навит да стане модератор ? Или да помага за определени неща ? Ще се отсеят много бързо и лесно ентусиастите и лаладжиите :hondarulez: Разбира се понеже е Хонда форум смятам , че познанията му за марката и запознатостта му със самия Форум и динамика са задължителни :lol: Също така и аз смятам , че Форума вече плаче за нови подраздели и то за отделните модели - примерно само техническите въпроси да се отделят свързани със Сивик и ще стане по-леко във форума , мисля :lol: Друго предложение е да се отделят изцяло под форумите , т.е. да има Форум във Форума - Форум на Сивик , Акорд , Прелюд , но това може би на някой по-далечен етап :)

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както по модерному му викат: "структурна реформа" :hondarulez:Сега сериозно. И аз си мисля, че нещо куца в структурата на форума, но ако решите да я актуализирате/променяте/реформирате, добре е преди това да направите една публична дискусия по този въпрос. То това важи и за всеки по-важен аспект на форума, според мен де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега проблема ни не е в липсата на желание а в липсата на човешки ресурс най вече тези неща да се поддържат. Идеи такива имам и аз самият много и много ми пращат на лично и много ги постват тук във форума.

Е тук вече може да се послуша Tino за откритата молба.Аз не съм в нея .Тино го е казал :

 

Разбира се понеже е Хонда форум смятам , че познанията му за марката и запознатостта му със самия Форум и динамика са задължителни :hondarulez:

 

А защо не пуснете една тема с открита молба - запитване кой е навит да стане модератор ? Или да помага за определени неща ? Ще се отсеят много бързо и лесно ентусиастите и лаладжиите :lol: Разбира се понеже е Хонда форум смятам , че познанията му за марката и запознатостта му със самия Форум и динамика са задължителни :lol:

Също така и аз смятам , че Форума вече плаче за нови подраздели и то за отделните модели - примерно само техническите въпроси да се отделят свързани със Сивик и ще стане по-леко във форума , мисля :)

Друго предложение е да се отделят изцяло под форумите , т.е. да има Форум във Форума - Форум на Сивик , Акорд , Прелюд , но това може би на някой по-далечен етап :P

Не ме разбирай че се натискам !Поради простата причина, че имам някакви общи познания по двигателите колко да си направя ремонт на мотора ,и общо зето 2 и 3 генерация акорди които съм имал и ръчкал.Останалото е нета и така .

А за раздели си е така трябват и особенно както казваш за сивик.

 

П.п извинявам се за цитатите!

 

 

П.п.2 и за 1 2 3 г.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Щом не се натискаш поне натисни някой друг, някой който според теб има тези познания и това желание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той не се натиска , но ако му се предложи може и да се навие :hondarulez: Публична дискусия за реформите на форума трябва да има чак на етап конкретни предложение - според мен :lol: Т.е. събират се определени хора , поддържащи Клуба, Форума , Идеята , ама не по бира , а на чиста работна среща :lol: правят се предложения . После се допитват отбрани екземпляри от Форума , които малко или много са навътре в нещата на Форума , проблемите , желанията и най-вече имат обективно мнение и безпристратие към нещата и чак като се стигне до 3 или 4 предложения за раздели и т.н. се подлага на публична дискусия . Мисля , че в Парламента реда е същия :) или поне подобен. Към Краси - сами знаете , кои хора може да попитате и кои ще ви дадат яснен отговор , съвет , решение дори :P Поне си мисля , че трябва да знаете де , или иначе не говори добре за вас / конкретизирам хората от които зависи промяната във Клуба - Форума / :P Съвета ми е наистина да отсеете колегите , които са ви приятни на по "чашка" :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Няма да е лошо все пак да е доброволно. Смисъл да се натиска малко, показва поне че има желание.За чашката какво да ти кажа, те сами се отсяват. При първи призив за реална работа сами се скатават. И работни срещи имаше и всичко което казваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...поне натисни някой друг..

В интерес на изтината съм подхванал един колега с достатъчно знания но ще видим ;) .Тя май темата се развива в друга насока , но тава няма нищо лошо едно по едно ;) .П.п а ТИНО ти защо не се включиш? Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добри предложение, нека се включат повече хора обаче.Аз например мисля, че е добре да се поставят определени изисквания към кандидат модератори, както и модераторите да се сменяват на някакъв период от време.Както сме започнали в тази насока давайте предложение, в спора се ражда истината.А какви да са изискванията също така можем ад заемем и от други форуми, няма да откриваме топлата вода.Жив пример: глобални модератори и модератори на подфорумите.Така работата ще се разпределя и ще получим по прилежен и чист форум.Най-големият проблем си остава обаче: Правилата...който не желае да ги спазва след редица забележки какво правим?Евентуално публично обсъждане поведението на даден потребител след редица забележки от страна на екипа по поддръжка?Още съм леко сънен, но това роди моята глава. Очакваме и вашите предложение, с така заформилата се дискусия до момента, наистина вярвам, че можем да стигнем до по-добри правила, управление и поддръжка!!!Факта, че Тино , който беше отсвирил писането във форума, сега отново се включва говори за интерес и вяра в промените!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да добавя нещо към предложението на колегата fenabg за раздела продава. Освен увеличаването на броя на постовете също така да се въведе и време през което човека да е бил регистриран във форума. Пример: може да се пускат обяви в продава ако имаш минимум 100 поста и си регистриран от поне 1 месец. Така ще намалее броя на мненията от сорта на: браво, успех и подобните им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да подкрепя Краси, кандидат модераторите трябва да не само желание, а много голямо такова. Много хора си мислят, че да си модератор (чистач бих го нарекъл) е нещо много приятно и начин да си задоволяваш егото или подобни. Хората които кандидатстват трябва да са наясно, че това хич не е така. Има много работа за вършене и като се свърши, същите обикновено ви намразват, пускат теми срещу вас и се опитват всячески да ви направят да изглеждате грешни, но да не излезе че се оплаквам. :) Това го казвам с идеята е всеки да разбере каква отговорност се носи за всяко едно действие. Има и други неща, но нека да не се впускам в подробности.За промяна на структурата на форума няма лошо, даже е добре. Точно каква да бъде тя обаче трябва да се обсъжда доста, за да няма после някой да се чувства нечут или пренебрегнат, че неговото мнение не е взето предвид. Трябва да се съберат всички предложения, а пък те самите трябва да бъдат дадени максимално ясно и разбираемо (защо не и схематично), да се подредят и да се избере най доброто и реализуемо предложение или съвкупност от такива.Това естествено не окончателно, ще има и други предложения с течение на времето и форума ще се развива, но трябва да има дискусия, да няма спам и странични отклонения. За да може да се извлече повече полезна информация, без да се рови човек в тонове спам.Тоест трябва да се подходи отговорно, когато се дават предложения.Колкото до 100-те поста, които се предлагат, на мен ми се виждат малко множко, но може и да не съм прав, но определено трябва да продължим да защитаваме идеята че форума не е пазар, а обявите "Продавам" са само една екстра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се скатават много ясно , ако вие искате нещо истински да стане ще тормозите пък :) Поправете ме ако не разбирам правилно нещата :P Форума е вашата фирма - вие сте Управителния Съвет - вие следите за реда , дисциплината , чистотата и правотата - когато видите , че определен потребител има нужните качества и мислите , че ще ви е полезен в управлението гледате да го привлечете във вашата "фирма" :P Негово вече си остава правото да реши дали иска или не , а ваше остава правото след изпитателния срок от 3 месеца или по-малко да го отстраните ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Мишо, не е нужно да се преоткрива топлата вода.... ако вземем за пример www.civic-eg.com, форумът там е разделен образно казано на 1000 подраздела, за да има ред и дисциплина. Нашият форум може би трябва да се раздели по модели, а именно: civic, accord, prelude.... и накрая да има "други", за да няма после "ама моята кола я няма в подразделите, аз къде да пиша?".... и така в 14 теми :P Няма какво да се лъжем сивиците са най-много.... сега да не се обиди някой :P От своя страна всеки от тези подраздели може да си има "технически", "общи", "спорт и тунинг" и "купува продава". Off Topic може да си остане общ за всички, както и хората с моргите и тези продавачи които си плащат да са си в отделен раздел, вместо във "купува, продава" в подразделите...По този начин всичко ще е много по-нагледно и лесно за намиране, а предполагам че и търговците ще са доволни."Назначават" се по един или там колкото е нужно модератора на подраздел и така. Хем работата е разделена, хем всеки си знае неговата кочина и веднага ще си проличи кой се справя и кой не. ;) Сигурен съм, че в никакъв случай не е толкова лесно и логично да се направи, колкото звучи.... но нали си спорим за да стигнем до истината.Всяко нещо трябва да се променя и развива по някакъв начин, дори и този форум. Освен разбира се ако не мислите че сте намерили оптималния вариант, с което както аз така и много хора няма да се съгласят...Ще следя темата с интерес... дано има развитие :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно изискванията за модератори, нека да кажа, че едно е да си модератор в търговския раздел, второ е да си такъв в Технически и съвсем трето в Общи дискусии/оффтопик... Много, ама наистина много малко от хората са достойни и имат качества да са глобални модератори с минимум грешки. В този форум има няколко такива, но поименно няма да споменавам. Не са всички :)Към модераторите: това ли ще е "офоциалната" тема за предложения към "структурната реформа" ? Щото съм събрал едни предложения. По-голямата част от нещата които се говорят тук вече са предлагани и (някои от тях) обсъждани

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че е по добре официалната тема да е с правилното за случая заглавие. Alexandro след като си събрал много предложения, можеш да стартираш тази тема в която всеки да бъде максимално обективен и да няма офтопик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Просто редактирайте заглавието  :) Иначе всичко съм запазил в един текстов файл, който остана на работа. В понеделник ще постна по темата. 

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля че модераторите трябва да са от различни градове -Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Габрово, Дупница.... за да се сплотява колектива по места а и самите предложения ще са по разбираеми като ми ги поднесе приятел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някои като са пътуващи , за всеки един град поотделно ли ще е или тези пътуващите ще са глобални :)

fenabg Posted Today, 08:38 AMП.п а ТИНО ти защо не се включиш?

В кое да се включа ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята да се поразчисти и подреди форума,_както трябваше да стане още преди доста време._А не всяка втора тема да е чиста боза и от заглавието да се виждат грешките(пунктуационните,изЕдените букви и т.н)_Нека да направим форума малко по-хубаво и спретнато място,_а не бит пазар,_в каквото с всеки изминал ден се превръща!_И аз съм за да се "наемат" още модератори за да се отсява боклука(под боклук имам предвид напълно безмислени теми) от добрите и смислени теми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А някои като са пътуващи , за всеки един град поотделно ли ще е или тези пътуващите ще са глобални :P

В кое да се включа ?

Какво е пътуващи? .Просто не те разбрах Тино и питам :wacko: . Да се включваш когато можеш с колегите в модерирането.Готин човек си!

 

Golf-Assassin проблема с правописа е глобален ,чета си постовете по незнам колко време и ако някой си направи труда да ми ги провери ще припадне :wacko: .

 

Alexandro за заглавието не съм много убеден. Не че е прекрасно!!! А защото ако има кандидатури за модове то би трабвало те да се изложат по следния начин .От кандидата и от колеги за определен човек ,което от своя стана би наложило съвсем друга тема.Това е лично мнение ,не държа темата да остане в тоя си вид ,просто нека я ползваме за предложения и дискусий .Тук вие ще кажете как да е!

 

Другото което си написъл както и Тино преди това е за МОД и РАЗДЕЛ тук вече е тънкия момент не всеки може да се справи с технически ,Айде общи там еееееее......... Сташно!

 

За мен модовете трябва да са много , буквално ако разгледаме разделите 13 ако не бъркам ,сиреч поне 15 човека с тези в момента.Само да не седнат пък модовете да се хулят.Това в кръга на шегата!

 

Stefan Milev До някаде 100 поста може и да са много щото някои може да реши да си ги събере и тогава ще стане ........

Но тук може да се вкара предложението на Wyvern за 30 те дни или направо 45 .Идеята е или /за съжаление месадже ,парички / или няма обява, защото идва момента регистация с цел продажба -търговия .

 

misho правилата се спазват всичко останало е умишлено защото има пропуски .Наскоро се изпокарахме в работата точно заради правила .Сиреч ако важат за мен значи и за теб , ако за теб не , това се упоменава VIP .Тука цялата работа е :

 

Оти он може а я немога??

 

С малко леки промени им нищо но не и толко радикално строги ,бях в казарма преди 14 години стига ми.Нали знаеш че забранения плод е най сладък.

 

 

П.п Golf-Assassin видя ли какво става ? Става много бързо :wacko:

 

П.п 2 Не ми слагайте червено по добре боядисайте целият пост :wacko:

 

П.П 3 Тино май разбрах Дока е направил конкретно предложение ама няма имена .Кажи само за пътуването или е шега.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fena: Посочи по точки, кои правила смяташ за строго както в казарма?Нали това коментираме, посочвайте дори с цитати от правилата, това помага много. Ще има какво да се обсъжда, ще се разгледат всички страни и така ще ги наместим :wacko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен , имах предвид , че аз примерно пътувам честичко , София - Пловдив най-често , по-рядко вече из България . Нищо друго :wacko: Или иначе мерси за думите :P ако стана модератор да не съжаляваш за тях :wacko: Или иначе аз от доста време насам съм голяма пречка с критиките си към едната и другата страна на барикадата , и както каза Мишо бях престанал да пиша , именно защото не виждах някакво особено развитие или подобрение на нещата ;) Но сега май се виждат проблясъци , а дано :wacko: Това , което мога да кажа на по-късно регистриралите се / разбирайте всички 3-4 години назад / Виктор беше доооста по-строг модератор и администратор във Форума и нямаше хън мън ;) така ,че сега имаме шанс , некга не го губим :wacko:Отностно раздела Купува - мисля , че не трябва да има забрана новорегистрирани да пишат , че купуват определена стока ;) не виждам с какво ще навреди някой , че си търси преден капак ;) Мисля , че ако се разреши новорегистрирани да пишат , че купуват да имат право съответно продавачите да му пуснат линк или директно предложение като отговор ;) Да няма забрана за ъпване само след седмица .Това е вид облага към предлагащите да предлагат повече на конкретно заинтересувани също .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При липса на "Купувам:" ; "Продавам:" ; "Заменям:" в началото на заглавието. /./ НЕ СЕ спазва за какво е?

При липса на достатъчно ясно заглавие. // Пак

 

 

Тема за даден продукт независимо дали се продава, купува или заменя може да бъде повдигана само по един път за една седмица /7 дни = 168 часа// Само от потребителя иначе боза ,въпрос или комеентар защо не ,без да се прекалява//, всякакви други комбинации за пускане на теми за едни и същи стоки постоянно, ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им санкционирани.

 

Забранено е пускането на теми целящи открита реклама на фирми, магазини и т.н. и ползването на форума с цел “правене на пари”/// за това може да си има някакъв раздел рекламата особенно на днешно време си е нужна.

 

 

Обявите са лични! Не се допуска потребител да пуска обява на друго лице! Системно се нарушава !

 

Новорегистрираните потребители нямат право да пускат обяви в раздел Продава части и аксесоари и Купува/продава автомобили, докато не натрупат повече от 50 мнения! Е тука си трябва реформа колко писаници съм чел за това натрупване не е изтина.

 

Модераторите си запазват правото да променят или да махат постове по всяко време. обаче модераторите, които правят забележка на потребител, да си напишат ник-а преди забележката, за да се знае кой е променил/затрил/заключил темата!

 

Малък пример то от тук тръгват нещата според мен, нямам 50 поста ама имам за продажба и се почва да се пише.Мой приател си търси или един комшия продава ......

Не ми пречи да си дигам темата през 7 дена ,ама на безумни обяви или неточни просто не са нужни .Говореше се за шаблон доколкото знам се мисли по въпроса.

Ама ТЪРСЯ КАРЕ трабва да влезнеш да четеш какво си търси да се обадиш и обратното .Колко неща съм търсил с егати усилията и четене на безброй теми за един колектор .Съвсем примерно.

 

Много авнта пускате, накой се ебава обаче поста му седи ,на другия ден аз чета и гледам че моо се ебавам и аз почвам .гумичката и готово е са за едни джанти гледах, че може да се сменят с такива от каруца.

 

ТИНО Няма да съжалявам ако знаеш колко пъти са ми се карали модвете и глобявали ехееееее .Дадоха ми и подарък ама зеха та го махнаха истекла му гаранцията :wacko: .

 

misho Казармата я посочих образно.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на модератора за редакцията(който и да е той) :wacko:п.п:Ей толкова сте наплашили модераторите,че даже нямат и смелостта да си оставят инициалите след редакцията :wacko: хахахах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq
Отговорено (Редактирано)

Може ли и аз да се включа с няколко идей? :dry: 1-обявите-направете си шаблон.потребителя си го попълва,модернатора го преглежда и на лично до 24 часа му праща код за смс с цена да речем 30ст.(примерно).човека си пуска смс-а и до 24 часа има обява.от там натам ако има промени първо през мод и той да ги дописва(пример-още един мигач и мода с копи пейст в обявата),ако не след 168 часа да си я вдигне с някаква икона.при нарушение на правилото-обявата да се трие.-това как ви звучи?така няма да има и 50 поста и 45 дни.да си останат платените отгоре обяви.всички ще сме равни :dry: 2-при триене на постове-оставяне на причината като при торентите на замунда(нарушена точка 5252525 от правилата и от кой е изтрите) или обосновка.3-тема в която не се пише пост 5 дни(без проектите) да се заключва,а след 1 година да се трие,освен ако не е преместена във важни или избрани :worthy: така ще се разтовари и тракера.4-съгласен съм да се разделят разделите по модели коли.така ще е много по лесна за откриване нужната информация.5-потребител,който не е влизал повече от 6 месеца да се трие-пак с цел разтоварване6-брой модернатори и кой да е-за броя за мен няма значение,стига да върви гладко форума и никой да не прави революций.А кой да е-вие си определете,но трябва да са хора със заслуги и познания.Парите от обявите,които не вярвам да са много могат да се харчат освен за националната и за трафика,който генерира форума и други технически подобрения.За да не стават скандали нека има една тема,в която се казва-приходи този месец-5 хил.разходи-3 за трафик,1 за подобрения=1 за националната.(примерно)п.п.Ценя този форум,харесва ми в този вид,но не ми харесват скандалите,които станаха.Вместо да се обсъждат готини теми като "time attack-a" вие се карате.надявам се нещата,които предлагам да не са невъзможни за изпълнение и ви се сторят правилни,за да може от каде и за в бъдеще перничани да има от къде за разбираме че от голфовете и бмв-тата имало и по читави коли :lol: поздрави на всички

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, мислете малко преди да напишете първото което се сетите. 

По т.1 от горния пост какво да кажа? Колко пъти се говори че форума не трабва да се превърне в бит пазар, а такива предложения като това е превърнат ТОЧНО в такова.

т.3 и 5 няма да ги коментирам просто.. сам ода кажа че hondabg.com няма тракер. Пък и мненията в замунда не са моят идеала за форум

@fenabg: Нещо не си разбрал за какво си говорим със Stefan Milev. Прочети пак моите постове и неговия. 

ПП: Лично аз съм против да има тема в която някой предлага себе си или друг за модератор. Както каза някой по-горе това е фирма, има си УС, и този орган решава кой ще вземе на работа. УС (или еквивалентния човек или група хора които играят тази роля дефакто) обаче трябва да има ясни критерии - както казах вече - един форумен модератор в раздел "Технически", подраздел "Сивик", трябва поне да е изчел 99% от темите за сивик в този форум. Форумен модератор в Търговския пък трябва да е сигурно че няма никакъв конфликт на интереси и т.н. Тези критерии е лесно да се определят и на базата на тях трябва да се изберат още модератори, а не на базата на гласуване от приятели, защото това не са обективни критерии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не искам този мой пост да изглежда като спам в тази тема, но наистина имам едно конструктивно предложение, което смятам,че ще реши 95% от проблемите във форума.Да се закрият разделите свързани с търговия и ще останат истинските секти :lol::dry:, ще се види аджиба кой за какво е тук.Ние сме се събрали да си продаваме частите или зареди сектата?п.п.Прави ли Ви впечатление, че 90% от проблемите са свързани с раздела продава части..п.п.п.Знам, че не е възможно да се закрие, не ми го казвайте.Но гражданското ми съзнание ме задължава да го предложа :dry:

Редактирано от ДанчоuBaHoB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хора, мислете малко преди да напишете първото което се сетите. 

Добре аз няма да пиша повече!Тук съм сериозен!

 

 

т.1 от горния пост какво да кажа? Колко пъти се говори че форума не трабва да се превърне в бит пазар, а такива предложения като това е превърнат ТОЧНО в такова.

 

Без обяви няма да стане !!!

 

3 и 5 няма да ги коментирам просто.. сам ода кажа че hondabg.com няма тракер. Пък и мненията в замунда не са моят идеала за форум

 

@fenabg: Нещо не си разбрал за какво си говорим със Stefan Milev. Прочети пак моите постове и неговия. 

 

Що не ми каза и готово аз си имам даден начин на тълкуване ,това съм разбрал.

Лично аз съм против да има тема в която някой предлага себе си или друг за модератор. Както каза някой по-горе това е фирма, има си УС, и този орган решава кой ще вземе на работа.

 

ТИ като си търсиш работа у вас ли идват да те викнат? Или ходиш питаш ,кандидатставаш и тн.

 

УС (или еквивалентния човек или група хора които играят тази роля дефакто) обаче трябва да има ясни критерии - както казах вече - един форумен модератор в раздел "Технически", подраздел "Сивик", трябва поне да е изчел 99% от темите за сивик в този форум.

 

Не е нужно да е изчел 99% защото 95% са щуротий как ти се струва да изчетеш всичко? Технически грамотен човек е пре достатъчен!!!

ИВАНОВ - само да те питам от каде щеше да си купиш ЦД ,КОнзола на вратата,Скоростна кутиа и 4ка .МОже да не намери всичко но си опитал нали.

 

 

 

ПЪрвата кандидатура Wyvern п.п.п. искам да съм модератор от тук http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=45542

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре аз няма да пиша повече!Тук съм сериозен!

Ти пък защо се засегна?  :) Аз не съм се обърнал към теб, а към човека писал преди мен. Как ти звучат идеите тема, в която не се пише 5 дни да се заключва, а неактивен акаунт 6 месеца да се трие?? Какво е твоето мнение по тези предложения?

 

 

Без обяви няма да стане !!!

Понеже цитираш мен и отговарям - никъде не съм писал да няма обяви. Дори не съм си го помислял. Мнението ми беше отново към necentrovaniq, който предлага за обява да се праща СМС  :) На мен това ще ми прилича на форум за малки обяви? Какво е твоето мнение по този въпрос?

 

Що не ми каза и готово аз си имам даден начин на тълкуване ,това съм разбрал.

Попитах модераторите дали това е темата "за предложения към "структурната реформа"". Стефан Милев каза, че заглавието не е подходящо и аз предложих да го редактират подходящо и да си продължим да пишем. След това какво казваш ти: 

Alexandro за заглавието не съм много убеден. Не че е прекрасно А защото ако има кандидатури за модове то би трабвало те да се изложат по следния начин .От кандидата и от колеги за определен човек ,което от своя стана би наложило съвсем друга тема.Това е лично мнение ,не държа темата да остане в тоя си вид ,просто нека я ползваме за предложения и дискусий .

Да де... нали и аз това искам. Темата да си остане за предложения и дискусиИ. 

 

ТИ като си търсиш работа у вас ли идват да те викнат? Или ходиш питаш ,кандидатставаш и тн.

Както написах това е личното ми мнение ("Лично аз съм против да има тема... бла-бла-бла"). Защо не е необходимо да спорим.  ;)

 

Не е нужно да е изчел 99% защото 95% са щуротий как ти се струва да изчетеш всичко? Технически грамотен човек е пре достатъчен !!!

Тук съм съгласен. Идеята ми беше, че не може човек който никога не е имал Акорд да бъде мод в подраздел за Акорди. Не че не може, но не е най-добрия вариант  :D

 

ПП: Успокой се малко. Не ми се иска тази тема да заприлича на онази заключената. Извинявай ако съм те обидил с нещо.

 

ПП2: @ДанчоuBaHoB  :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Така:1во-тема в която не се пише 5 дни или 10 няма интерес или е безмислена повечето пъти:) 2ро-не вярвам някой да не е влизал 6 месеца,щото не си платил нета,а просто защото вече не иска.така няма модовете да казват-има 14000 човека и няма да обосноваваме защо трием постовете...3то-Идеята с смс-а е не да заприлича на малки обяви форума,а да има равноправие.Аз ако съм новорегистриран или непишещ,значи ли че съм по-малко фен от някой спамер и не може да си пусна обява,че си продавам оригиналните крушки от таблото,поради факта,че съм сложил диоди(примерно):)А и нещо ново-щом няма тракер форума,нека се плаща на модовете няква сума и готово.поне няма да има фрази от сорта"права го за чест и слава и нямам време",или за благотворителност.как ти звучи-форума на хонда помогна на детски дом с еди си колко там пари?(въпреки,че ако е без шумотевица е по-добре)."Хора, мислете малко преди да напишете първото което се сетите."-дали не съм помислил?п.п.Нищо лично.п.п.2 илиан се казвам(за протокола)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, опитвам се да си представя ако правилото за 5-дневните теми се приеме какво ще стане. Представям си че съм току що регистриран потребител. И се оказва че не мога да пиша в темите които са били неактивни повече от 5 дни и които мен ме интересуват. Следователно аз като имам въпроси си пускам нова тема със същите неща които вече са говорени. След това няколко "стари кучета" ми се скарват, някой мод ме наказва и т.н.Това с валидността на акаунта е обсъждано вече. Ако успееш да намериш темата я разгледай. :)Виж има и много теми защо новорегистрираните не трябва да могат да пишат. Накратко - защото ще се появят множество "търгаши" които срещу 1 смс ще наводнят форума със всякакви обяви. Ъъъ. .тракер не е ли това дето е за торентите :)Без лоши чувства. В спора се ражда истинатаПоздрависашо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ти пък защо се засегна?  :)

Явно и други проблеми който са ме натегнали тея дена са ме изнервили -но тук не е мястото за разискване на моите си изторий :)

Понеже цитираш мен и отговарям

Цитирам защото мисля че дискутираме нещои излагам мнението си по това което е писано /казано/ ,както и ти си ми отговорил.НИщо лошо мисля.

Темата да си остане за предложения и дискусиИ. 

Именно само ,че май си дискутираме 5 човека :D

ПП: Успокой се малко. Не ми се иска тази тема да заприлича на онази заключената. Извинявай ако съм те обидил с нещо.

НИ най малко изкам да заприлича на ''онази '' тема .Грам с нищо не си ме обидил!В случая аз,ти и Илиан /necentrovaniq/ сме изложили някакви възгледи и си ги дискутираме тримата .Като се влкючат колеги и те ще си кажат мнението.Проблема е че и модовете трябва да кажат за кое какво мислят и те .Така се получава ;Кучетата си лаят кервана си върви.Защото насоката която дискутираме може да е коренно различна а да я мислим за правилна.п.п Това за търгашите си прав!!!Поздрави ФЕНА :P Иван се казвам.МИР вам !Амин! Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Виж има и много теми защо новорегистрираните не трябва да могат да пишат. Накратко - защото ще се появят множество "търгаши" които срещу 1 смс ще наводнят форума със всякакви обяви.

А при положение,че обявите са по шаблон води до 2 неща:1во-по евтини части.не е лошо,даже е на добре :blush: 2ро-повече кинти за добри цели-това според мен е супер-ти как мислиш.п.п.А ве тия модове няма ли да се влючат най-накрая???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Фена, не съм си купил нито едно от нещата братле, но те разбирам какво искаш да кажеш.Предпочитам да си ги купя от ибей и тука да сме ОК от колкото сегашния вариант...ако ме разбирате правилно.Знам че предложението ми е меко казано неосъществимо ама... :blush: това е начина

Редактирано от ДанчоuBaHoB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, това с СМС-ите за мен не е правилен подход. Ако е толкова лесно да се пусне обява тук, ще има много такива и кантара ще натежи толкова много в посока обяви, че скоро ще четем само тях и като си сложа турбо примерно и го напиша в темата, ще го видят само 5 човека. Не трябва да се дава такъв превес на търговската част от форума, мое лично мнение.Изтриването на акаунтите също не ми харесва не мен, обяснявам защо:Примерно след година си купувам Субару Импреса примерно и се кефя. Карам го 6 месеца, но решавам че гори много и го заменям пак за хонда. Идвам си във форума и хоп, акаунта ми го няма, не е оферта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пари за благотворителни цели в Хонда Форума отдавна се дават и всяка година се дават ;) Лошото е , че не са платени определана сума пари на ДжиЕсЕм операторите , че да ни дадат телефонен номер , на койото всеки възможно най-лесно да праща по 1 емемес поне , че да има повече постъпления :tooth: От наблюденията ми първите 2-3 години имаше сериозни постъпления и събрана сума , след това всичко замря , дори 1 година нищо огласено не стана , защото се действа по по-сложните схеми - захранване на сметка по банка или даване пари на ръка ;) Но за подобни начинания ще сме мноооого по силни и добри , ако има определена група която действа целенасочено за това . А това няма как да стане преди официално създаване на сериозна структора и ангажирани :D Все пак не може само 1 / 4-5 човека / да мислят за всичко ;) Не смятам и аз , че чрез пускане на есемес , за да си пуснеш обява е решение :D не и за нашия Форум , наистина ще стане бит пазар пълен от неХонда фенове . Сегашната структора изисква малки модификации , че да стане приятен пазар :D Може би някоя по-сериозна конкуренция и стабилни продавачи ;) Не съм на мнението , че не трябва да има изобщо такива раздели , прости иска доизкосуряване :D Изтриването на неактивни акаунти , дори при дългото им не-посещение не е ваиант , не за нещо друго , ами защото бъдещите рекламиращи няма да са толкова заинтересовани като видят 3000 потребителя , а не 10 000 ;) Вярно , че активните такива ще са 3000 , но не всеки ще е наясно с това ;) тънкости на бизнеса :P Запазването на теми и тяхното незаключване е желателно , по-скоро е желателно , да не кажа наложително , безмислени теми да бъдат изтривани !!! Тема , на която автора е получил отговора си - качествения отговор , стигнал е до решение на въпроса си и е дал мнение как го е направил и т.н. - директно се прехвърля в полезните такива ;) Това важи до голяма степен за Технически въпроси и Тунинг ;) Наистина има такива теми , които след даване на отговор-решение на питането на автора продължават в друга приятна и полезна дискусия , но извън заглавието на темата много лесно може да се прехвърлят в нова тема за обсъжане ;) Това е като имате снимки от пъвуване до изложението в Женева да кажем - не слагате всички снимки в една папка , а създавате специална таква само за снимки на автомобилното изложение ;) примерно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и? Толкоз :P

Ми добре, тогава да започна с въпросите; те са към всички, очаквам най-малко 3 отговора...

Някой има ли някаква обща представа или идея как трябва да изглежда този форум някога :P /новият, по-добрият, S.E./? Каква е структурата на настоящия или по-точно кой кой е и каква функция изпълнява? Задавам въпроса, защото преди да започнем с тунинга трябва да сме наясно какво искаме да постигнем и по-важното: кое с какво да подменим, зада постигнем трайни и задоволителни резултати ;)

Та: войводата/cls "Само да изясним нещо - модераторите не могат да създават подфоруми." , кой остана :lol: Al Capone "Какво му е на раздел проекти? Моята кола е почти в тази вързаст както и почти 2/3 от колите във форума. Ретро раздел когато се съберат голям брой такива теми." ... и ....точка :/

Дон Admin, следващият ми въпрос е към Вас: от последните три страници става ясно, че основните проблеми на форума до момента са

1)"Раздел Продава", 2) Фекалийте, които очевадно несмогващите Модератори ринат непрестанно, плащайки висока цена, тъй като почти винаги вятъра духа срещу тях, и 3) недоволните колеги, които правят вятъра. От къде тръгнаха разправиите в Раздел продава и защо? Искате да увеличите модераторския екип или да го подмените с нов? И в двата случая въпросния кадър трябва да отговаря на конкретни изисквания, какви са те? А кои ще са модове това го решавате Вие (като стоящ на върха на пирамидата) и настоящия екип на Модераторите(пазителите на реда-respect)

Към всички съфорумници: Хора, света тепърва започва да се тресе яката; в общи линии не ни чака нищо хубаво през следващите десетилетия :P Но всичко ще е по-лесно ако си имаме повече доверие и се държим заедно! Зная, че всички сте ядосани, малко или много унижени, писнало ви е на х*я и с право :D Помията с която ни заливат ежесекундно медии и управляващи има за цел точно това - да ни отчая, озлоби и застави един срещу друг :angry: Нека всеки от нас влизайки във форума поне за малко да се откъсне от грозната реалност и запазвайки добрия тон да научи или сподели нещо полезно, да помогне или да се позабавлява :D Та нали това е идеята ;) В крайна сметка тука сме най-мощните мечтатели, е, остава да действаме :D

Айде със здраве и ГААЗЗЗ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора - начина по които дискутирате и предлагате евенуални неща - няма да доведе до нищополучава се че в една тема са "джавкате" за 15 неща ... и не виждам много да се стига до изводи някъквищо не пробвате да направите по една тема за едно нещо /предложение/ ?!дискутирате я от собствен опит знам че няма да стигнете до пълно съгласие ... не се опитвайтемодовете ще си кажат мнението на базата на опита ... и ще се тръгне на някъде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема се предлагат неща , решения , които вие да вземете или не вземете впредвид когата започнете да правите промените :lol: Прочитайки всяко мнение на всеки потребител е достатъчно да се направи извод кой какво предлага :lol: Въпреки всички , нашето обсъждане на определени неща няма да доведе до нищо , ако няма ваша директна намеса и дори предложения :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...