Jump to content
Guest iSpider

фолиото на фаровете на Civic 6 ген.

Recommended Posts

Guest iSpider

Дайте ми съвет моля ви, нови стъкла за фаровете ли да търся (стъкла е силно казано, защото са пластмасови), постепено ми пада фолиото на фаровете и се губи яркостта им.Предполагам че трябва да си купя нови, защото не вярвам някой да лепи такова покритие, така че ако някой може да ме упъти къде мога да си намеря само стъклата ...10x предварително:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Krelion

Забелязах,че левият ми фар леко кондензира.Подозирам че и при мен ще се случи същото :D А,виждам също,че самата пластмаса се лющи отвън :( Вероятно след някоя друга годинка ще искат смяна.... ПП:Дано някой може да ти помогне за стъклата... :D Но по добре си вземи чисто нови!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

сакън пич, не се коркай!!!Ето една лично изпитана рецепта за всички колеги с 6-та генерация:взимаш вълнен и памучен парцали, паста за зъби и 1 свободен час :D нанасяш паста на единият фар и с вълнения парцал яко търкаш, а с памучният забърсваш.....и така 30 мин. :D Повтаряш процедурата на втория фар за 30 мин.......... и си готов :D След година отново, но тогава ще си вече спец :D Ефекта е поразителен, фаровете стават нови!!! Но не правете това у дома си с разни шлайф и полир пасти за боя и подобни гадости както аз експериментирах, че докато стигна до истината почти ги бях осрал тотално. Въпреки всичко, сега са си новички :( УСПЕХ :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Krelion

Еи,мерси за безценния съвет!Действа :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iSpider

Благодарности и от мен, ще пробвам като си измия колата че сега, след 2 минавания по магистрала Хемус, от фаровете само личи че са пуснати, никакъв друг ефект !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

понеже при мен покритието се люпи, трябва ли да сваля останалата част докадето може и тогава да търкам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

да, може но с нокти, не с шкурка:censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest APOLON

Дайте ми съвет моля ви, нови стъкла за фаровете ли да търся (стъкла е силно казано, защото са пластмасови), постепено ми пада фолиото на фаровете и се губи яркостта им.

 

Предполагам че трябва да си купя нови, защото не вярвам някой да лепи такова покритие, така че ако някой може да ме упъти къде мога да си намеря само стъклата ...

 

10x предварително:)

<{POST_SNAPBACK}>

И аз имам абсолютно същият проблем, имам Civic D14A4 и на мен ми се лющи фолиото и на двата фара. Знаеш ли какво направих, една сутрин станах беше мокро ,колата също и реших ,че го отлепих фолиото беше малко трудно, но сега поне няма люспи,които да страрчат и да е като на петна фара, малко е кофти но това е положението. Мисля да си сложа ангелски очи, ама са доста скъпи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Ми направо да ви давам 2 фара по 100 лв -оригиналните и да не са занимаватес 6курките :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз съм с 5-та генерация и съм с ибейски фарове Devil Eyes и наблюдавам че покритието им започна да се лющи.Дали ако се свали покритието и се лакират с лак за кола ще има ефект?Някой имал ли го е проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера за 10 мин си оправих моите фарове с една абразивна паста лъснаха се като нови и фолиото не сам сваля даже.станаха супер мойе и с паста за пастиране но трябва повече време. а това с пастата за зъби може и без нея само с вълнения парцал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз съм с 5-та генерация и съм с ибейски фарове Devil Eyes и наблюдавам че покритието им започна да се лющи.Дали ако се свали покритието и се лакират с лак за кола ще има ефект?Някой имал ли го е проблема?

На мойте им се белеше покритието за 15 минутки с 2 пасти и 1 вакса естествено машинно фаровете станаха като новички. Не ти препоръчвам да ги лакираш защото след време пак ще трябва да повтаряш процедурата когато лака започне да пада

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С паста за зъби става, но трябва да се прави периодично, че няма какво да предпазва пласмасата и започва да потъмнява. Решението е като се махне старото покритие да се третира с водна шкурка и да се пръсне лак отгоре за запечатване. Доста бояджии са правили процедурата. Не трябва да се правят с полирпаста преди да се пръскат, че лака не може да хване добре и пада до месец-два и трябва да се прави наново. Значи моите бяха по същия начин. Ходих при един бояджия направи ги като нови, но с полиране и тогава лак, но както казах лака се смъкна бързо. Втория път ги остави на шкурка 2000 и засега вече месец не са мръднали :bash: Явно това е тънкостта за да хване лака :weights:

Редактирано от Prelude98

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този тънък филм пази фактически самата пластмаса да не жълтее и да не старее.За това не ми се струва правилно да сваля филма и да ги оставя така.Обмислям друг вариант да прескоча до някоя рекламна агенция и да си поръчам безцветно фолио и да им го залепя.Ще търся фолио подобно като на телефоните.Но пък и там може да ми дадат друг съвет ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната причина за пожълтяването и стареенето на фаровете са УВ лъчите и химиите от безконтактното миене. Продава се специално фолио което спират УВ лъчите, съответно изолира препаратите при миене. Който търси намира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен решението струваше 30 лв. Полиране на фаровете плюс нов лак отгоре и проблеми вече повече от година няма и са кристални ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...