Jump to content
IVOC

Покупка на акумулатор за Акорд[избор]

Recommended Posts

Привет,Моля за мнение от хора, които наскоро са се сблъсквали с търсене и избор на нов акумулатор за Акорд. Прегледах доста теми във форума, но повечето са доста стари.Интересувам се от акумулатор среден/висок клас. Цената която предлагат в Хонда е малко над 200 лева, което мисля че е твърде много.Ако някой може да даде идеи и насоки ще съм благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EXIDE, ACDelco, VARTA, BERGA тва са марките висок клас така да се каже, на бош не бих заложил, не и на тези които са в БГ, като се има предивд че дори киров бош не внася аку какво да кажем за останалия внос от къде ли е и какъв е :)На първо място бих ти препоръчал Ексаид нема такъв железан акумулатор ползвал съм 3 такива, надживяват колите ми :) последния , тоест първия от тях още се търкаля на бащата на опела вече е на 7 години половината е стопен щото претърпя пожар в колата и още работи 2 години след като пласмасовия му корпус достаа се е слегнал от пожара, те такова животно нема. За твоята кола е около 140 лева с 2 год гаранция. ACDelco също много добра марка с 3 години гаранция няма да съжалавяш ако вземеш такъв, един клас с ексаида е, Вартата същоп е добра оферта за цена около 140 лева за blue dinamic си е оферта но е с 2 год гаранция.Берга- немска марка нямам кои знае кви наблюдения но доста от немските коли заводски излизат с тази марка също 3 год гаранция което говори че трябва ада са качествени и много добра цена околи 115 лева. Всички тези аку са необслужваеми с оченце за контрол.Предполагам че и на твоята кола акомулатора е един малък и тясен, щото аз за такъв ти говоря но и от нормалните да е същото което казах важи и за тях.По евтините варианти са разни Локса, Весна, Стартер и други подобни от Бг бих ти препоръчал Искра, и бих те посъветвал да забравиш че съществува Монбат, въпреки че Монбата на хондата която сега купих е на 6 години аз съм на нокти да не изплючщи всеки момент щото 50% от манбатите не изкарват и гаранциония си срок.Това е ако искаш читав аку вземи си Ексаид или Ацделко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ексайд няма такъв размер като за нашите,за ац делко не зная,варта мисля че имат-проблема е че 7ма генерация са с малки по размер акумулатори-оригиналния е панасоник и е около 45 амперчаса ,по руските форуми слагат с по голям капацитет като махат пластмасовата предпазна кора около акумулатора и подлагат отдолу някаква гума -така може да се събере по голям по габарити а и по капацитет акумулатор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на ексаид наи малкия е 220/135/225, ако товаа влиза на мястото на колегата ша стане 45ампера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на ексаид наи малкия е 220/135/225, ако товаа влиза на мястото на колегата ша стане 45ампера

ще-само дето нямат с обратна полярност пък и идеята е да сложи малко по голям по капацитет Редактирано от niki64

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерение за по-голям капацитет. Каквото е казал производителя това ще сложа. Смяната на акумулатора се породи от това че стария се скапа напълно.Благодаря на всички отзовали се до момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баннер имат JIS стандарт (ако е такъв на Акорд 7ма) и струва около 130лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,Къде проверява за оригинален? Аз пролетта купувах такъв и беше малко под 200 лв(не мога да си намеря фактурата за та съм по-точен)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Миналия месец смених моя акомулатор, и си взех VARTA Blue Dynamic 45 Ah. Пасна точно,поръчах си го от офиса във Варна и съм доволен.Цената му беше към 133 лева.Фактурата ми е в колата.

Редактирано от Plevelcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коки: При официалния вносителплевелчо: Това с тази Варта звучи добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

133 лева е точно,без куриерските разходи около 9.00 лева.Ако искаш питай на тел. 0898237614 или 052602733,това поне ми е на пратената визитка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземам Варта този уикенд. Ще пиша как е минала инсталацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се включвам в темата за да не създавам поредната - спрял съм се на BANNER, сега въпроса е от къде? И какви са средните цени, дали наистина за Civic-а ми цената е 150лв. или там където съм влезнал е било солено? Споделете за добри дистрибутори за да не давам излишни пари, криза е :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата събота си купих Banner-45А-JIS стандарт от Пловдив за 124 лв. с две години гаранция едно към едно е като размер със стария ми оригинален Хонда акумулатор, който по документи се оказа, че е издържал близо 10 години :o ! Мястото от където закупих новия се намира ТУК или по точно пресечката по която се свива на дясно от бул. България в посока за КАТ (май се водеше ул. Дилянка), веднага след като завиете има бензиностанция на Петрол, а до нея автомивка, точно след автомивката е мястото ! Ако си оставите и стария акумулатор ви свалят още 7 лева за него и цената вече е 117лв. !!!

Редактирано от Olmy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко опресняване на информацията от мен, която се надявам да послужи на някой колега занапред:Купих BANNER необслужваем за 132лв. с 10% намаление /не знам от къде това намаление, ама кво ти пука/. Та магазинчето е пълно с акумулатори на BANNER, ISKRA и още някакви, които не запомних. Намира се в София на ъгъла на бул. Овча купел и улица "Момина баня" или улица "Момкова баня". Не съм сигурен коя от двете е, но от булеварда се вижда ясно, защото магазина е ориентиран основно към акумулаторите и отпред има поставка с много и най-различни. :yawn: Това е от мен, успех! Моята кола е Civic D16Z6 и засега съм много доволен, макар да не е станало голям студ. Доволен съм, защото колата започна да работи много равномерно /не губи обороти като включвам консуматори/. Както и не се замисля след четиридневен престой - пали веднага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера Вартата ми сдаде багажа/след 3 години каране от мен/,и си взех Ексаит 45/330 за 147лв. не знам дали го бива,но ми го препоръча продавача. Единственното което мога да кажа на първо четене, е че е по -грозен на външен вид от Варта. !!! Дано да съм уцелил на акомулатор тоя път. Карам Д14А3,и си върти нормално засега/даже пали от първия път,а със стария палеше от 2-рия/ !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно не за ЛАЙНЯНИТЕ МОНБАТ!!!Хондака пали от половин оборот обаче миналата зима акумулатор монбат на 7 месеца не можа да превърти мотора :) Зареждах го и след 2 дена същото-ходих и в магазина и казаха че могат да ми го заредят ,абе викам аз съм го зареждал ама не държи явно много време тока,и познайте -хондака излезе крив за нещо ама и те не разбраха за какво щото зарежда като по учебник иначе!Преброих до 10 наум и побързах да се кача в колата преди да съм направил нещо за което щях да ви пиша от затвора сега и отпраших!!!Между другото като купих колата акумулатора и беше напълно умрял и в най -близкия магазин ми казаха че само този модел е в града дето е за хонда :) При палене на слаб акумулатор и на срс-а му се ебава майката и светва лампата за постоянно и други работи стават без да навлизам в подробности но -НЕ КУПУВАЙТЕ МОНБАТ!!!Преди това със СТАРТ акумулатор 60ачаса карах 7 години форделата и не знаех кво е това ни зиме ни лете да не пали а пък сега кво става-става това че трябва завода в нашия град да го подпали някой и да има едно менте по-малко и ще им е.а п.....а майни и мошеници ай сиктир :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички отзовали се, благодаря!Вече Варта-та/139лв с ДДС/ е инсталиран и работи супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите искам да питам за акумолатор на акорд 2.0, 93г ,колко ампера трябва да е и стартовия ток ,благодаря ви много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...